Откачам като ми поискат стотинки за пликче в магазин...........

  • 46 022
  • 765
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 15 376
... Но няма ли да му е малко неудобно, че някой ще идва чак от Бургас да му изчисти на него?

На мен ми е кофти, че идват отнякъде и мърлят. Аз никой не чакам да ми чисти.
Плащам извънредно високи данъци, като живуща в идеален център, хвърлям си боклуците, където трябва абсолютно винаги, почиствам пред входа лед и сняг. Хигиената на града е моя грижа дотолкова, доколкото да не оставям мръсотия след себе си. И аз го правя.

# 706
  • Мнения: 36
Преди години, когато бяха пратили Тодор Колев в Канада(май консул беше), първото нещо, което му направило впечатление било, че когато през нощта имало навалял сняг, сутрин хората излизали един час по-рано и задрушно изчиствали около сградата в която живеели...

Веднага ми идва един въпрос, понеже много хора казват, че си плащали данаците и затова нямало да чистят. Ако случайно стане пожар и Ви изгори къщата, защото не е успяла да влезе пожарна до Вас, ще се чувствате ли по-добре, понеже Вие няма да сте виновни? Ами линейка?

Все се правим, че сме и по-умни и по- работливи от хората в другите държави, а май си е съвсем обратното... Мога да Ви дам много примери за това, че нито сме по-умни , нито сме по-работливи, но ще навлеза много в друга тема.
Така, че като съберете повечко торбички, просто ги хвърлете в контейнере за пластмаси(да се върнем на тази тема!) и няма да се замърсява с торбички. Поне в Бургас тези контейнери са пластмасови и се затварят много лесно, така, че вятъра няма да ги разпръсне, а торбичките ще ги претопят и ще направят от тях нещо друго.

# 707
  • Мнения: 9 990
Както писах, междублоковите пространства са грижа на живущите.Дори и да си плащаш данъка-от чистота няма да дойдат да преметат площадката пред блока ти или пътеката пред входа.Метат се улиците, виждам, че се чисти.И така, както си плащаш, също така духва един вятър и вади боклука и го поставя точно под прозорците ти.И защото си си платил, пък не си го ти нацапал-стоиш и си го гледаш този боклук. CrazyМногУ умно.... CrazyИмаме една такава кокона.Дойде, лепне си задните части на пейката и гледа, докато ние всички правим "ленински съботник" на площадката.Не била цапала.ОК, ние щото цапаме.Само дето лекинко взехме да я отбягваме, и по този начин тя пък спря да идва. CrazyПредполагам виси по същия начин някъде другаде, само дето там и е мръсничко, а не чисто и приятно.То с клоаката се свиква също.
Има един тънък момент-ако чистотата около блоковете ни беше работа на фирмите, които почистват-да ги скъсаме от жалби, глоби и т.н. и ще метат, та пушек ще се вдига.Да, ама това не им е територия.Та и да се изжалваме, че ни е мръсно пред входа-най-много нас самите да глобят. Grinning
Кофите ни за боклук.ок, контейнерите, са ни пластмасови само на разделното.Общите са метални.Тук-там има от черните, пластмасовите.Техния капак е по-лек, безспорно, но пак не го намирам за удачен-голям е, аз съм дребна жена-ръцете ми са къси и за да го отворя-затворя-се облягам на цялата кофа.Старите, ако ги помните-бяха кръгли.Да, по-малки бяха, но пък за мен лично-удобни.Аз полагам някакви усилия, ама аз.Масово хората, като опитат веднъж, дваж, на третия път се отказват и оставят капака/ако не се е счупил междувременно/ Thinking

# 708
  • Мнения: 50 907
Здравейте,
направо не мога да проумея откъде на къде ще ми искат по 10, 20 или 30ст. в магазините за хранителни стоки, за да си сложа покупките и да се прибера в къщи?!?!?Какъв им е проблема не мога да разбера? А на всичкото отгоре са с тяхната марка - хем им плащам плика, хем им правя безплатна реклама !!!Те защо не ми плащат, че им разхождам плика? Та ей това ме дразни и да ви питам, вие как го приемате за нормално ли? И защо не си ги калкулират тези пликчета с по 1 ст. например на всяка стока, че да не ни дразнят?/ така ми се струва, че ще спечелят повече..../

Това е смисълът - да те дразни и като се издразниш да спреш да вземаш пликчета, а да си носиш своя торба. И така по-малко пликове да замърсяват природата. Защото пликовете са неразградими, ама много склонни да летят насам-натам.

# 709
  • Мнения: 13 307
Успяха бе! Накраха ме да си нося торбичка в чантата.  Flutter Браво! А иначе съм инатливо магаре.   

# 710
  • Мнения: X
Успяха бе! Накраха ме да си нося торбичка в чантата.  Flutter Браво! А иначе съм инатливо магаре.   
Ами, браво на теб!    Grinning
Аз днес излязох Специално на пазар, до Билла и пак забравих торбето.    Embarassed 
Еми...купих си....

# 711
  • София
  • Мнения: 4 244
Ужааааааааас това ме побърква като си забравя торбата вкъщи и трябва да си купя....просто незнам от кога го измислиха...но онзи ден забелязах, че и в Карфур вече обикновенните пликчета са ги развалили някакви много смотани са станали Sad . Както и в Промаркет - вече не са с дръжки. От всякъде се гледат да ни цакат за да печелят за себе си Sad

# 712
  • в моя гьол
  • Мнения: 407
Аз не мога да разбера къде е логиката  newsm78
С дръжки се плаща, без дръжки  - безплатна...
Нали все е найлон?

# 713
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не мога да разбера къде е логиката  newsm78
С дръжки се плаща, без дръжки  - безплатна...
Нали все е найлон?
Без дръжки се ползва само като опаковка. И преди бяха с такова предназначение, но някои си намотаваха доста не само за опаковане, а ей така - да си имат, щото е безплатно. Сега като не им вършат много работа, ще се ползват по предназначение.
За мен това е логиката.

# 714
  • Мнения: 9 990
хаха, да бе...чакай ти...
масово се грабят и сега, нищо, че са без дръжчици..
alex.colova , де не се ужасИ толкова.Ти и Преди си си ги купувала, само че скрито. Crazy Laughing
Освен това, ти какво очакваш, някой да Произвежда за теб нещо Безплатно и да Не печели?Ти, ако си закупила машини, материали, наела си помещение и развиваш бизнес с правене на торбички-даром ли ще го правиш? Crazy

# 715
  • Мнения: 6 792
Мен единствено ме дразни че в кварталните магазинчета от рода плод -зеленчук се предлагат само платени торбички,т.т липсват тези без дръжките,на мен не ми се иска всеки път когато имам нужда да си купя килограм картофи( последно време все улучвам едни развалени отвътре) ,се налага да си платя 5 ст.защото няма как да си ги изсипя в торбата  заедно с ябълките доматите и другите зеленчуци,последните два пъти ме гледаха  Shocked когато си вадя тънка торбичка запазена при покупка на плодове от хипермаркета и в нея си сложих картофите,и имаше коментар че те си имали торбички с дръжки.

# 716
  • София
  • Мнения: 433
Ужааааааааас това ме побърква като си забравя торбата вкъщи и трябва да си купя....просто незнам от кога го измислиха...но онзи ден забелязах, че и в Карфур вече обикновенните пликчета са ги развалили някакви много смотани са станали Sad . Както и в Промаркет - вече не са с дръжки. От всякъде се гледат да ни цакат за да печелят за себе си Sad
Нали не мислиш, че има дружен заговор между веригите за повече печалба. Това си е държавна политика и имаше специална наредба за пликчетата. Включително и за търговците по пазара.
Аз не мога да разбера къде е логиката  newsm78
С дръжки се плаща, без дръжки  - безплатна...
Нали все е найлон?
Елементарно, Уотсън, без дръжки не можеш да си носиш покупките и съответно не си взимаш пликчета, а като си платиш за голямо, си го ползваш отново, за да не плащаш пак.
 С две ръце съм за! newsm10

# 717
  • Мнения: 9 990
Санела, нищо елементарно няма.Пликчетата без дръжки не стоят невзети, а свършват бързо и те.Вместо кило ябълки в мрежичка , си слагаш две ябълки в пликче.После си слагаш и два банана, после и 5 кивита, после 4-5 картофа-до тук са 4-5 пликчета само.После/например в Била/, отиваш на хлебчетата и си слагаш два вида питки, хахаха.Ако пазаруваш и препарати-слагаш си белината и верото в такова пликче, за да не е до кремвиршите ти/които пък от щанда се взимат в найлоново пликче увити, след което ти ги слагат в кесия Crazy/
Та...елементарно било викаш....с пликчетата без дръжка.И на финала, около десетина пликчета се озовават в красивата ми плетена, невероятна фешън  еко-чанта. Hug

# 718
  • София
  • Мнения: 433
 Е ясно е, че не може съвсем отведнъж да спре употребата, но клиентите които са разчитали на пликчетата, за да си носят покупките до вкъщи, вече не могат да го правят. Употребата им се ограничава до плодовете, голите хлебчета и някой препарат, но за всичко останало са излишни.

# 719
  • Мнения: 9 990
Напротив, взимат си ги пак на купчинка, накъсат си по 10-ина и в джоба.Използват се за боклук ежедневен, или опаковка на нещо си.Дали с дръжки или не-все тая-и преди, понеже са по-тънки, тези пликчета затова се "крадяха" и сега.Наличието или липсата на дръжки не ги прави невървежни.
Реално Всичко останало е чисто и просто една торба.Една единствена.Дали найлонова, хартиена или друго-все тая.Всичко това се слага после в една торба, не в сто, и  хората като цяло си ползват и стари торби не от вчера.Тези големите торби, найлонови или не, Винаги са били платени.Дори и да не са ти го казали на касата в прав текст , в миналото често, ако си погледнете касовата бележка, ще видите, че фигурурат по 5 ст за пликче примерно, нищо, че на касата не са ти казали, питали, предложили, предупредили.

Общи условия

Активация на акаунт