Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Добро утро!
Радвам се за добрите новини от Хеликаза  Hug
Честито на всички, които имаха поводи за празнуване тези дни  bouquet
Тези дни ходихме до свекър ми да си взема бебешките дрехи и неща от Росен - имам дрехи за 2-3 деца още да гледам Mr. Green, повечето са унисекс; намерих си и подарен спален комплект, който не съм ползвала;
Купих си и дрешки за изписването живот и здраве, няколко бодита, сега ми остава пелена само;
Помпа имам на Бертони, която наподобява вида на Авент, използвах я преди и съм доволна, така че ще карам с нея;
Майка ми е взела всички дрехи и пере и глади Heart Eyes,

Имам едно притеснение - като ходих на преглед преди 2 седмици си гледах онзи ден документите и ми пише, че плацентата ми е втора степен а зрялост, което пък трябва да е по късно като време, от това което прочетох в интернет, ми се видя притеснително, НО пък док нищо не ми каза освен да пия повече вода за намаленото ниво на водите Rolling Eyes
На всичко отгоре тези 2 дни гледам, че имам сутрин по - засилено бяло течение, надявам се да не е нещо страшно; на ЖК съм следващата седмица

Стана много дълго, хубав ден

# 691
  • София
  • Мнения: 48
за козметиката едно май е сигурно - няма да взема на една марка от всичко. като чета и слушам мами с опит, това се очертава. дори и в списъка, който бубчето беше споделила преди ми направи впечатление това.

при мен идеята за козметиката изглежда така (поне към момента, де):
  • крем против подсичане - Sudokrem; за подсичането препоръчва ли се и пудра освен мехлемчето?
  • за къпане - Hipp или Bubchen (и при двете има варианти на шампоани, сапуни, 2 в 1 и пр.)
  • масажни средства - Бочко силно препоръчано дори и от продавачки Simple Smile - олио някакво ще е, а не мляко, защото разбрах, че е по-добре от гледна точка на масажирането, а и за кожата на бебето

  

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 392
За козметиката - предния път ползвах Нивея, бях доволна от шампоана, крема и олиото, НО на пролет смених олиото с мляко и бебето получи страхотен обрив, голямо ходене по кожния диспансер ooooh!
Сега мисля да заложа наБочко, баткото си е с чувствителна кожа и засега съм доволна от всички продукти Peace
Онзи ден се загледах и по адаптираните млека - преди съм дохранвала с Фризолак и НАН

# 693
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
...НО пък док нищо не ми каза освен да пия повече вода за намаленото ниво на водите Rolling Eyes

Тук уж при много редки случаии салгат скан на 34 седмица, обаче като говоря с мои приятелки всички са го имали и то защото е трябвало да пият повече вода (по 2 л на ден) заради околоплодните води.  Даже и едната ми приятелка която е раждала в САЩ вика и при двете ми деца бяха такива забележките. Така че според мен вече третото тримесичие рутинно казват д апиеш повече вода, поне до такова заключение стигам  newsm78

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 392
На мен понякога тези 2 литра вода ми идват в повече, а то по принцип си е хубаво човек да си пие повече вода, но няма начин Rolling Eyes
Ами надявам се нещата да са наред другата седмица

# 695
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
Аз до литър го докарвам, но след това ми става едно безлично това пиене, едно безвкусно.  Дано да са наред нещата, ще видим и ние като отидем след няколко седмици какво ще ни кажат.

# 696
  • Мнения: 24
Добро утро Simple Smile
Аз не съм пробвала нито Бочко, нито Бубхен, но вие давате добри отзиви за тях и се замислям...На Хип съм взимала за Алберто шампоан за тяло и коса за новородено и бях доволна!
Днес нашия тати пътува цял ден за Италия, от Кореа до Германия и от там друг самолет до Италия. Милия е тръгнал още докато ние сме си спали сладко, сладко и ще пристигне наше време в 22 часа.
aneleto, за узряването на плацентата мисля, че е различно в различните етапи на бременността. Предполагам, че ако не беше наред, лекаря щеше да ти е казал.
 rosit@, никога не съм пробвала козметиката на Авент и не съм чувала никакви мнения на майки, които са я използвали..не мога да ти бъда полезна..
 radina_, добре дошла! Разкажи нещо за себе си: кога ти е термина, какво бебче чакаш, как протича за сега бременността ти?
Аз по принцип си пия много вода, даже се наливам. Когато бях бременна с Алберто пиех 3-4 литра, лекарката се беше шашнала с мен, имаше подозрения за гестационен диабет, заради всичката тази вода, но нямах нищо...просто ми се пиеше..

# 697
  • Мнения: 517
Здравейте бъдещи и настоящи мамчета Simple Smile Гледам повечето от вас са в трескава подготовка за бебо и вече пазаруват усилено. Аз си имам доста неща..смятам около средата на месеца да купя козметиката за бебето:)
Някой знае ли от вас дали при проблеми с очите се препоръчва секцио? Аз съм с лещи.При първото раждане вдигнах диоптрите сериозно. Бях 0.5 и 0.75..вдигнах ги с 3! За вас лъжа, за мен истина. Сега се притеснявам да не вдигна още диоптрите, ако лекарката иска да раждам нормално. Смятам като ходя на преглед този месец да й обясна или да ме изпрати при очен лекар. Моят термин е на 5 ноември. Ако ми препоръчат секцио смятам да си избера датата 19 октомври, когато е родена дъщеричката ми..Ще е интересно да са на една дата  Mr. Green
Иначе аз се чувствам много зле..малко да походя и веднага ми става зле на корема.Продължавам да пия магнерич, но болките ми не са спрели.. Rolling Eyes
Желая на всички безпроблемна бременност!

# 698
  • Мнения: 4
Здравейте мамчета Simple Smile Малко извън темата искам да се включа да попитам нещо(понеже съм нова)....Как става записването на мен и моята душичка която чакам в онази красива таблица по дати по-горе?Благодаря предварително Hug

# 699
  • Мнения: 142
Явно всеки е с предпочитанията си към козметиката. Аз на Бочковците не мога да им понасям миризмата. Едни мокри кърпички бяхме взели на Бочко със смрадлика, е няма такъв ужасен мирис, на мен лично ми щипеха на кожата. Нищо не казвама за марката, просто на мен не ми понасят.

Пудра на Бюбхен съм ползвала, добра е, мисля такава за взема. Препоръчаха ми и козметика на Себамед, тя наистина е без никакъв мирис и т.н.

# 700
  • Австрия
  • Мнения: 2 320
Привет и от мен, след известно отсъствие.

Виждам на първата страница, че Хеликаза вече се е срещнала с рожбата си... Стискам палци и на двете и от сърце им желая здраве, късмет и сила!  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

За малко и аз да стана мама: на 25.08 постъпих в болница с контракции, където веднага ме включиха на системи. Изписаха ме след седмица и общо 110 часа интравенозно с Tractocile и таблетки Gynipral, положението бе някак си овладяно. Все още сме 2 в 1, на постелен режим и надявам се, да удържим до октомври. радвам се, че съм си вкъщи. А колко много неща, мисли и емоции от обикновената, ежедневна реалност в болницата избледняват и стават незначителни, малки и несъществени...  ooooh! Това е от мен.

На всички желая безпроблемна бременност до термин, много късмет и усмивки, безброй положителни емоции при подготовката за бебчо  Simple Smile

# 701
  • София
  • Мнения: 4 035
И от мен добър ден.
Нещо напоследък ме мързи да пиша честно казано, а и през почвините дни правихме козметичен ремонт при майката на мъжа ми, сега пък ни предстои зимнина утре Crazy
Вчера бях на консултация - девойката е 1500гр, с главата надолу, ниско в таза, стои на изхода Flutter Дано си постои още. Другата сряда съм на запис на тоновете в родилното Peace
Гергана, аз и преди съм писала, аз съм 5 диоптъра късогледа, с лещи, с които спя и сменям на всеки 3 месец, не ги свалям изобощо, даже Ина я родих с лещите в очите. Mr. Green И с първата ми бременност и сега, ходих на обикновен очен пеглед, а после и на изследване с лещата на Голдман (мнго го мразя Sick) Това изследване дава информация дали има изменения в ретината и опасност от отлепването й в хода на есетествено раждане. Сам по себе си диоптъра, дори и висок, не е причина за секцио Peace На това изследване бях миналата седмица и всичко с ретината ми е наред, а ти за да си вдигнала толкова диоптъра явно не са ти обяснили как да напъваш и си имала напрежение в очите. newsm78 Сигурна ли си, че не си вдигнала диоптъра по време на бременностаа, а заради раждането?
Радина, напиши си термина, от къде си и коя бременност ти е, а също и какъв пол е бебето, за да мога да те впиша в списъка Peace
Дим, дано с тов приключат всички проблеми Praynig
Вече си имам матрак и ваничка за Чочка, остава да си ги прибера от една приятелка, че ги доставиха у тях поради мойта дезорганизираност Twisted Evil Оставям ви за сега, хубав ден на всички Hug

# 702
  • Мнения: 45
 bubcheto15 и аз бях на очен миналата седмица, каза че не вижда проблем да родя нормално, но за всеки случай ме праща в 7 ДКЦ / срещу транспортна болница /, при един лекар за консултация, но му забравих името / а може и Василев да се казваше / за преглед на ретината. Ще е проблем ли да отида сама, защото мисля да си ходя и с колата? Какво точно ти правят?

# 703
  • София
  • Мнения: 4 035
bubcheto15 и аз бях на очен миналата седмица, каза че не вижда проблем да родя нормално, но за всеки случай ме праща в 7 ДКЦ / срещу транспортна болница /, при един лекар за консултация, но му забравих името / а може и Василев да се казваше / за преглед на ретината. Ще е проблем ли да отида сама, защото мисля да си ходя и с колата? Какво точно ти правят?
Там ходих и аз, при д-р Вълков, разширяват ти зениците и после с едно стъкълце (много лаишко определение) ти оглежда окото отвсякъде. Гадно е на момента, но щом приключи прегледа все едно нищо не е било, аз обаче около 2 часа след това не можех да карам, много ми светеше и не виждах добре. След 2 часа карах от Младост до Надежда без проблем Peace

# 704
  • Добрич
  • Мнения: 795

За малко и аз да стана мама: на 25.08 постъпих в болница с контракции, където веднага ме включиха на системи. Изписаха ме след седмица и общо 110 часа интравенозно с Tractocile и таблетки Gynipral, положението бе някак си овладяно. Все още сме 2 в 1, на постелен режим и надявам се, да удържим до октомври. радвам се, че съм си вкъщи. А колко много неща, мисли и емоции от обикновената, ежедневна реалност в болницата избледняват и стават незначителни, малки и несъществени...  ooooh! Това е от мен.


Надявам се да нямаш повече такива неприятни моменти и всичко да е наред. Гинипрал-а ще задържи положението,но четох за него че повечето жени като спрат да го пият и до 3-4 дни раждат,така че внимавай!  Naughty
 Доктора ти може да ти е казал,но моя не ми беше и аз като нищо щях да си го спра сама като се почувствам по-добре,не обичам хапчета. Аз от него съм много добре,преди това не бях ставала от леглото 15 дни заради силни постоянни контракции,но сега съм като нова. Всичко ще е наред!

Общи условия

Активация на акаунт