гъбички и бременност

  • 41 265
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 242
Разрових се из нета но никъде не намерих инфо, че гъбичките предизвикват аборт! Единствената информация която намерих е , че има опасност да се зарази бебето!
Между другото намерих тестове за гъбички , даже си купих един и като пристигне ще ви кажа дали си заслужава Simple Smile
ето това е теста :
http://www.savvychecktest.co.uk/

# 16
  • Мнения: 697
Troy, теста от аптека в БГ ли го взе или си го поръча онлайн?

За гъбичките, и аз четох, че при раждане бебето може да се зарази, затова преди раждане ти правят винаги изследване. А преди това ги правят, за да може ако има да се лекуват навреме...

# 17
  • Мнения: 3 242
Купих си го от интернет (от сайта който съм посочила по горе) , но май няма да изчакам да го получа, тъй като съм почти 100% сигурна , че имам гъбички ,  от 7 дена съм на антибиотик и имам лек сърбеж но без течение или миризма.

# 18
  • Мнения: 1
Ако всички, които имат гъби правеха спонтанен аборт, тогава не знам циганките как раждат по 6 7 8 та и отгоре деца  Laughing Гъбите се чистят за да не се зарази бебето, когато родите. Simple Smile

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Здравейте!
При направена микробиология ми отркиха Стафилококи. В момента съм в 4-5 г.с. Док ми изписа куп неща-глобули-Макмирор, Утрогестан и антибиотик Уназим. Моята док ме успокои, че антибиотика няма да навреди на плода, но друг лекар е на обратното мнение. Все още не смея да пия нищо. Ако имам мами имали или имащи същия проблем нека споделят мнение
.

# 20
  • Мнения: 697
Dreamer, много неприятно... Ако единия док е спец по следене, най-добре го послушай него все пак.

Не знам за тези гъбички специално, какви могат да са вредите ако не ги лекуваш първите три месеца и оставиш антибиотика за след това.   

На мен вчера ми предписаха вече по-силни глобули за моите гъби (аз съм 21 г.с.). След като толкова време не се махнаха. В листовката пише да не се ползва през никой от периодите на бремеността освен под лекарско наблюдение..... Но ги започнах, разчитам на това, че ми го е казал док, който следи бременност, но ме е много страх от последиците. А какво означава "под лекарско наблюдение" иди разбери, глобулите са 6, а следващият преглед ми е след месец, какво точно ще наблюдава след като вече така или иначе съм ги сложила...

# 21
  • Мнения: 7
Здравейте, от едно известно време имам проблеми с гъбичките, бях много пъти на лекар и ми предписваха какво ли не. Последния път гинеколожката ми изписа лекарства за над 100 лева и пак нямаше никакъв ефект. Скоро ми препоръчаха Микомакс и бих искала да питам лечението с хапчета кога е най-добре да се започне - преди менструация, по време или след нея ? Можете ли да ми препоръчате някакви хубави вагинални глобули, искам вече да се приключи, много са досадни тия гъби  cry

# 22
  • Мнения: 3 242
Аз моите ги елиминирах Simple Smile Взех една таблетка Микомакс и 3 вагинални таблетки Канестен !
Момичета хубаво е да вземата и пробиотици !

# 23
  • Мнения: 7
ще пробвам тази комбинация, дано има ефект  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 3 242
Пробиотиците  няма да те излекуват но помагат да се възстанови нормалния бактериален баланс на организма!
Аз ги вземам от година .Хубаво е да помислиш и за някакви имуно стимуланти , явно че си податлива на такива заболявания и няма да е лошо да си подсилиш имунната система , така че тя да може да се справя с инфекциите !
Колкото за комбинацията която аз пробвах , тя е за по ''лекия'' вариант когато инфекцията не се е хронифицирала ! Иначе ако положението е по ''тежко'' в листовката пишеше че лечението трябва да се удължи .

# 25
  • Мнения: 7
по моите наблюдения не е тежко положението, има малко количество бяло течение и лек сърбеж, още сега ще отида до аптеката и ще се надявам на добър резултат скоро, иначе личната лекарка ми изписа едни ампули за подсилване на имунната система, разбрах, че е добре да ям кисело мляко

# 26
  • Мнения: 3 242
Положението е ''тежко'' когато се повтаря често и не се подава на лечение Simple Smile
Иначе за киселото мляко за да ти подейства трябва да ядеш на ден по 100 кила Simple Smile

# 27
  • Мнения: 7
не бих казала, че се появява често, просто същестуват прекалено мн фактори за появяването на тия гадости, ще е тежка битка  Grinning мерси за съветите

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Ох, и аз се боря с гадните гъби  #Cussing out Преди месец доки ми даде едно еднократно,мисля,че Гиназол се казваше, заедно с крем Певарил  newsm78 Резултат обаче нямаше  Rolling Eyes Сега ми изписа Гино-певрил150мг и пак кремчето за мазане, та чакам да видя какъв ще е резултатът този път  Rolling Eyes
А да попитам в какво точно се изразява заразяването не бебето,ако ги има по време на раждането? Някъде четох конюктивит...

# 29
  • Мнения: 3 242
Аз намирам кремовете за безполезни , за това и на своя глава си взех вагиналните глобули , но поне при мен даде мигновен резултат !Чувала съм , че е хубаво гъбичките да се атакуват орално и вагинално за да има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт