Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 127
Цитат
И аз съм на това мнение.
Всяка учебна година даваме " дарение" на училището което е задължително и ма срок newsm78
Имам две деца които учат в различни училища и в двете училища е така.За капак на всичко по- миналат уч. година синът ми падна от един строшен стол и го накараха да го плати  newsm78 и то при положение че когато падна беше с оперирано коляно с още не извадени конци.Все си мисля че  ако живеехме в нормална държава не само че нямаше да платя стола ами щях да осъдя училището , но тук в България подобни напъни са излишни.

А тези дарения колко са големи? Питам, защото не съм се сблъсквала все още с държавната орбазователна система!

Малката е в 101 там "дарението " е 15лв.Големия е в ПГАВТ там вска година е различно 10 или 20

# 16
  • Мнения: 61
В училището на малкия знам, че имаше 1-2 семейства с възможности, които правиха дарения за класа, но в никакъв случай не са парадирали с това. За което им благодаря. В 22-ро си има ежегодно задължително дарение, отделно, кой с каквото помогне и отделно ремонт на класната стая /която беше различна всяка учебна година/. Имаше една госпожа, която като занесеше 1 топ хартия половин София разбираше - да това ме дразнише.

# 17
  • Мнения: 1 296
Е то такива навсякъде ги има.
Често казвам, че те са за баланс в групата, колектива и в природата Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 1 127
В училището на малкия знам, че имаше 1-2 семейства с възможности, които правиха дарения за класа, но в никакъв случай не са парадирали с това. За което им благодаря.

Ето такива дарения не ме дразнят , те са истински и от сърце с цел добруването на децата , обаче показното дарение само и само всички да видят колко съм ларж и колко съм добра ме дразнят.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 830
Не, не се дразня. Радвам се, че хора, които имат възможност правят добро за децата. Дано само даренията да се използват по предназначение, ако са пари, а ако са помощни материали, то да стигат до децата.

# 20
  • Мнения: 54 464
Цитат
И аз съм на това мнение.
Всяка учебна година даваме " дарение" на училището което е задължително и ма срок newsm78

А тези дарения колко са големи? Питам, защото не съм се сблъсквала все още с държавната орбазователна система!

И при нас има .
Ако не ме лъже паметта беше по 15 лв.

# 21
  • Мнения: 2 755
И мен не ме дразнят хора, които се опитват да помогнат на училищата с каквото могат. В ПГ група имаше 1-2 майки, които успяха да организират останалите и да превърнат класната стая в по-приятно място от това, което заварихме. Паркета беше излъскан и лакиран. На друга майка е заслугата, децата да имат нови гардеробчета. За тържествата също бяха подготвени и подаръци и почерпка. Тоалетните в училището са ремонтирани скоро и това, ако не се лъжа също е с дарения. Прави са онези, които пишат, че държавата е длъжна, но докато чакаме държавата да даде на децата ни онова, за което им плащаме данъци, те ще порастнат, а спомените им за училището, ще са за нещо мизерно, неприветливо, изпочупено, подтискащо. Май имаше нещо, на което му казват естетическо възпитание, а? Та, " спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се".  

Последна редакция: чт, 18 авг 2011, 16:18 от Tonita

# 22
  • Мнения: 1 296
То май навремето го учехме това нещо - ,,Естетика,, ни се казваше предмета.

# 23
  • Мнения: 922
Не, не се дразня, че се прави нещо хубаво за детето ми. Радвам се когато някои има желание за такива постъпки. Каквото и да напиша повече ще се повтарям.

# 24
  • Мнения: 2 927
      Когато моят син беше в началното училище, нямаше такива задължителни дарения. Събирахме по малко пари, кой колкото може, за да им купим някакви материали, непряко свързани с учебния процес -табла за стените, боя за дъската, такива неща. Другата помощ беше с личен труд. това обичайно ставаше преди началото на годината, за да придобие класната стая приветлив вид. Но тогава училищното настоятелство или все още не беше регистрирано, или току-що, та всичко това ставаше в рамките на класа.
     В сегашното му училище въобще не са се налагали никакви дарения, извън ежегодния благотворителен бал. И той е пожелание, пращат покани на родителите и разни бизнесмени, но никой не е задължен нито да дава пари, нито да присъства.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 127
      Когато моят син беше в началното училище, нямаше такива задължителни дарения. Събирахме по малко пари, кой колкото може, за да им купим някакви материали, непряко свързани с учебния процес -табла за стените, боя за дъската, такива неща. Другата помощ беше с личен труд. това обичайно ставаше преди началото на годината, за да придобие класната стая приветлив вид. Но тогава училищното настоятелство или все още не беше регистрирано, или току-що, та всичко това ставаше в рамките на класа.
     В сегашното му училище въобще не са се налагали никакви дарения, извън ежегодния благотворителен бал. И той е пожелание, пращат покани на родителите и разни бизнесмени, но никой не е задължен нито да дава пари, нито да присъства.

Това е правилния начин , а не когато ме задълажват да " даря" 15- 20лв. че и в определен срок.

# 26
  • Мнения: 1 296
.... когато ме задълажват да " даря" 15- 20лв. че и в определен срок.
Че ти се и обаждат по телефона да не забравиш утре да дадеш пари на детето Joy
Не сме за тези 15-20 лева, нито за това какво носим, но обикновено това сме едни и същи хора. А всъщност от ,,дареното,, и ,,занесеното,, се използва и от техните деца.
Не ми е приятно обаче, когато на родителска среща се спомене, че еди кой си родител е помогнал с еди какво си и да се отреагира с едно тихо ,,дуднене,, че някой си, видиш ли, пак се е ,,показал,,.
На никого не е наложено вето или забрана да занесе в училище, това, което е успял да отдели от бюджета си или е купил за нуждите на класа.
И една занесена метла е в полза.

# 27
  • Мнения: 2 137
Не ме дразни, когато инициативата е индивидуална - решил - дарил. Дразня се, когато някой реши, че всички трябва да "помагат".
Аз пари на мои ученици не събирам за материали. Образованието е безплатно по закон.
Не съм съгласна и на мен да ми събират пари. Купувам тетрадки и помагала каквито аз реша и колкото реша.
+1 Peace Имал - дал,така решил - така постъпил !
Не обичам да ми налагат измислени правила и дарението от доброволно,
да го превръщат в задължително.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 996
Цитат
Не ми е приятно обаче, когато на родителска среща се спомене, че еди кой си родител е помогнал с еди какво си и да се отреагира с едно тихо ,,дуднене,, че някой си, видиш ли, пак се е ,,показал,,.

 bowuu

# 29
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578
Мисля си, че фризьорката има основание да е недоволна.

За да има дарение има две страни - даряващ и дарен - в договора участват две страни и е необходимо съгласието и на двете страни. Не можеш да дариш или да помогнеш на човек, който не го иска. Никой не е питал фризьорката дали иска да бъде дарена и тя има основание да е недоволна.

В случая страна по "договора" трябва да е учителката и тя е човека, който трябва да постъпи, да представи нещата така, че родителите да не се чувстват страна по този "договор".


Мисля си... че едно дарение щом не е лично, то трябва да е анонимно, възможно най-малко хора да знаят кой е дарителя.



А това със задължителното дарение няма да го коментирам, противоречи на всичките ми разбирания за дарение...

Общи условия

Активация на акаунт