Отговори
# 60
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А може и просто това да са залежали материали, трудно продаваеми и така стават двата заека - хем се освобождава от стари стоки, хем се води дарител и се очаква учителите и другите да го забележат.

Да, има такива хора. Учителките в детската градина ми се оплакаха от лепила, които не лепят, моливи, които не рисуват и изсъхнали флумастери, които бяха доставени от "услужливи и загрижени" родители с магазини.

# 61
  • София
  • Мнения: 835
Аз нещо взех да се обърквам. Rolling Eyes
Значи под дарение по своя инициатива, аз разбирам да се дарят качествени неща и така да се помогне на учебния процес. Да, няма как да могат да се доставят всякакви помагала, не бих имала против ако се съберат пари, за да се купи нова карта на България, да речем, защото старата е изпокъсана, неактуална и т.н.
Изчистването на нечий склад не е дарение, а просто прочистване... и Бога ми, ама съвсем не прави добро впечатление на никого. Така де, ако някой е дарил боклуци, определено рискува да спечели по-скоро негативно отношение, отколкото детето му да бъде толерирано, лично мнение  Peace

# 62
  • Мнения: 9 490
...В училищата пари за материали няма. Казват - имате родители, спасявайте се. Делегираните бюджети не стигат. ...

Това не е вярно. Въпрос на добро ръководство и управление.
ДТВ или ДМС получавате ли?

... Аз работя в централно училище в голям град и тук нивото на децата не позволява да се работи само с учебника. ...

И аз работя в централно училище, в което обаче има начин да бъдат осигурени и материали, и консумативи, и да не се просят пари от родителите.
Моята работа е свързана с компютри и имам осигурено всичко необходимо за работата ми извън учебника и маркера. И ръководството продължава да влага средства в нови технологии.

Да не казвам и по колко различни програми може да се кандидатства и работи за да влязат още средства. Но по-лесно е да се изпроси от родителите, които от страх да не би да последва лошо отношение, продължават да дават.

 smile3501

Браво! Някой, "от другата страна на барикадата", който има смелостта да назове нещата с истинските им имена!


# 63
  • Мнения: 2 898
Браво! Някой, "от другата страна на барикадата", който има смелостта да назове нещата с истинските им имена![/color]

Не е точно така. На никой учител не му е приятно да иска от родителите. Но явно е въпрос на организация, правилно разпределение или въобще наличие на средства. Така, както някои вземат по три пъти доп. заплащане, а други - нито веднъж. Но не може всички да си сменим местоработата заради това, нали?

Последна редакция: пн, 29 авг 2011, 16:23 от Дъждовно време

# 64
  • София
  • Мнения: 4 029
Тази помощ е с един удар - два заека! Хем помагат в училище и се натягат на учителите, за да може да толерират децата им, хем пробутват материали от свои или на близки фирми.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire И когато другите не са в състояние да помагат се гледа на тях с лошо око.

 Sick newsm78 #Crazy

# 65
  • Мнения: 2 898
Тази помощ е с един удар - два заека! Хем помагат в училище и се натягат на учителите, за да може да толерират децата им, хем пробутват материали от свои или на близки фирми.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire И когато другите не са в състояние да помагат се гледа на тях с лошо око.

По-вероятно е да те гледат с лошо око заради такива изказвания.

# 66
  • Мнения: 2 755
След като навсякъде декларираме, че образованието ни е безплатно училищата трябва да се справят без да искат или да чакат от родителите, ако иска училището може да търси спонсори, но децата им да не учат в това училище, за да не правят разлика между децата след това!!!!!  
Нито образованието, нито здравеопазването са безплатни. Мисля, че всички вече сме наясно. Онези от които зависят нещата, не ми се иска да ги подхващаме тук, че... #Cussing out #2gunfire Що се отнася до спонсорите, много се съмнявам някой да тръгне да спонсорира дадено училище, ако детето му не учи там. За толерирането, до голяма степен зависи от манталитета на учителя. Има Учители и учители.

# 67
  • Мнения: 4 309
Бих се издразнила, ако се изисква подобно спонсорство и очаква от родителите. И особено, ако е придружено с излишни претенции от страна на госпожите.

Все пак и начинът на даряване е важен.

# 68
  • София
  • Мнения: 835
*vera , няма претенции, госпожата почва да кърши ръце и да пита дали бихме имали против, понеже има нужди, ама й е много неудобно ... докато на някои родител не му писне и не я попита в прав текст да каже за колко пари иде реч.  Grinning
Направило ми е, обаче, впечатление, че когато има претенции някакви, то те много рядко идват от госпожата, обикновено са от родители с добри възможности, които смело предлагат: "Да се направи и това, и това, и третото..." И от сума 30 лв, примерно, да я закръглят накъмто 100-ина лв.
А и мисля, че темата взе да бяга от първобначалния замисъл на авторката. Става дума за това, примерно, госпожата е споменала, че децата имат нужда от допълнително листа, да кажем. И родител, за когото това не е проблем, на своя инициатива носи и не иска нищо в замяна. Пак да кажа - не, не ме дразнят такива родители, самата аз съм го правила, но не за да се толерира моето дете в ДГ (то там беше най-често наказваното, заслужено), а за да помогна. Така го разбирам аз.
Но не разбирам, примерно, ако майката на Иванчо и Драганчо, изведнъж почнат да ме обсъждат каква съм натегачка, ей такива ме дразнят откровено. Peace

# 69
  • Мнения: 4 309
*vera , няма претенции, госпожата почва да кърши ръце и да пита дали бихме имали против, понеже има нужди, ама й е много неудобно ... докато на някои родител не му писне и не я попита в прав текст да каже за колко пари иде реч.  Grinning
Направило ми е, обаче, впечатление, че когато има претенции някакви, то те много рядко идват от госпожата, обикновено са от родители с добри възможности, които смело предлагат: "Да се направи и това, и това, и третото..." И от сума 30 лв, примерно, да я закръглят накъмто 100-ина лв.
А и мисля, че темата взе да бяга от първобначалния замисъл на авторката. Става дума за това, примерно, госпожата е споменала, че децата имат нужда от допълнително листа, да кажем. И родител, за когото това не е проблем, на своя инициатива носи и не иска нищо в замяна. Пак да кажа - не, не ме дразнят такива родители, самата аз съм го правила, но не за да се толерира моето дете в ДГ (то там беше най-често наказваното, заслужено), а за да помогна. Така го разбирам аз.Но не разбирам, примерно, ако майката на Иванчо и Драганчо, изведнъж почнат да ме обсъждат каква съм натегачка, ей такива ме дразнят откровено. Peace

Определено така не би ме подразнило изобщо, даже ще се радвам, че има хора, които се отзовават.

Имам чувството, че има хора, които сами се чудят за какво постоянно да се дразнят  и им е като състояние на духа.. че някой боядисал пейката в парка /натегач в квартала/, донесъл лепило в училище... Както казва един философ "Всеки гледа от отвора на собствената си пещера и вижда толкова, колкото този отвор му позволява".

# 70
  • Мнения: 2 898
Имам чувството, че има хора, които сами се чудят за какво постоянно да се дразнят  и им е като състояние на духа.. че някой боядисал пейката в парка /натегач в квартала/, донесъл лепило в училище... Както казва един философ "Всеки гледа от отвора на собствената си пещера и вижда толкова, колкото този отвор му позволява".

Много си права  newsm10!

# 71
  • Мнения: 9 490
Браво! Някой, "от другата страна на барикадата", който има смелостта да назове нещата с истинските им имена![/color]

Не е точно така. На никой учител не му е приятно да иска от родителите. Но явно е въпрос на организация, правилно разпределение или въобще наличие на средства. Така, както някои вземат по три пъти доп. заплащане, а други - нито веднъж. Но не може всички да си сменим местоработата заради това, нали?


Ама категорично не съм съгласна!
Просто защото имам примера в градината на сина ни.
За абсолютно всичко ни искат пари-килими, шкафчета, уч.помагала, чаршафи, играчки; интернет (въпреки че е безплатен от МОН, ама нема кой да си мръдне д-то и да пусне молба-...щото е по-лесно родителите да плащат) и т.н..да не изброявам..по-лесно е да кажа какво не плащаме-препарати за чистене, ток, храна и парно...ама пък плащаме такса...
И не ми е дерта че ги давам тези пари (макар в съседните групи да могат и с далеч по-малко..), дразни ме начина по който се искат именно от вашите колежки; реплики от сорта "ама ние ви гледаме децата по цял ден"-еми ще ги гледат..та нали тази професия са избрали??!
Нима аз трябва да се чувствам виновна ?!?! Като не им харесва-да се преквалифицират (както правят всички нормални хора) и да си търсят друга работа!
Защото общинските бюджети са публични и всеки може да прочете за какво точно се отпускат средства; ама "г-жа директорШата" бива да не е педагог, ами икономист/мениджър (или да се посъветва с такъв) за да си изготви  обосновано искане на средствата...
Та май каквато е бозата в градините-същата е и в училищата (разпитвам във връзка с бъдещия ни ученик...) ooooh!

# 72
  • София
  • Мнения: 1 508
Темата изобщо не е за искането на пари от учителките в градините и училищата, а за доброволната  помощ по своя инициатива.

# 73
  • Мнения: 9 490
Темата изобщо не е за искането на пари от учителките в градините и училищата, а за доброволната  помощ по своя инициатива.


Абсолютно си права Peace
Мнението по темата си го изказах, а това е отговор на друг коментар.

# 74
  • Мнения: 2 898
реплики от сорта "ама ние ви гледаме децата по цял ден"-еми ще ги гледат..та нали тази професия са избрали??!
Нима аз трябва да се чувствам виновна ?!?! Като не им харесва-да се преквалифицират (както правят всички нормални хора) и да си търсят друга работа!

Вярно, че не е по темата, но ти започна. Естествено, че учителите в ДГ ще гледат децата. Друг е въпросът при какви условия ще става това. Играчки, помагала, килимчета - всичко това е за децата, не за учителката, нали?

Общи условия

Активация на акаунт