Име на бебе

  • 6 411
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Виждам, че момичетата предлагат Даниел.
Данаил ми харесва много повече.

За момиче - Диляна, много го харесвам.
Ако държите да е с Й - баналното Йоана.
Иначе Йолита е по-поносимо.

# 16
  • Мнения: 1 669
При нас родителите на мъжа ми също се опитваха да осъществят натиск. Според тях трябвало да ги питаме как да кръстим бебето hahaha и съответно да го кръстим на тях.
С мъжа ми решихме да не е кръстена на никого. Името го харесвам от много години, преди да съм го познавала и да съм знаела, че ще родя момиче. Предложих го, той се съгласи. Бебка носи своето име, уникално и различно и за двете семейства.
Поговори с мъжа си, все пак е важно името да се харесва и от двамата родители, не само от единия.
По твоя проблем, Даниел и Диляна са ми фаворитите от имената с Д Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 615
Ако си склонна да приемеш желанието на бащата, но предпочиташ нещо производно на Данчо, най-близо ми се струват Данко и Дана  Peace
Останалите варианти, макар и вероятно по-хубави, са за съвсем различни имена.

# 18
  • Мнения: 722
Най-близо до Данчо е Даниел / Даниела/.  Но и споменатото Давид ми харесва. За момиче Даная, Дарина, Девина, Дивна.

# 19
  • край морето
  • Мнения: 44
С Д за момче много харесвам - Данаил, Денислав, Дилян.
За момиче - Диана, Десислава, Доника, Деница, Далия.

С Й за момче - Йосиф.
За момиче - Йолина.

# 20
  • София
  • Мнения: 371
 Аз не бих си кръстила детето с име, което не харесвам. Йордан ми е ужасно. Но виж Йоан ми допада. Все ще намерите някакъв вариант, който да харесва и на двамата

# 21
  • Plovdiv
  • Мнения: 4
Здравейте! Аз имам същия проблем. Моя мъж още когато се запознавахме искаше да кръстим бебето на името на баща си, които е починал. От една страна ако името ми допадаше нямаше да се замисля, но сега имам този проблем. Не ми харесва това име - Паскал. Смятам го за остаряло. Бих желала името на детето ми да е българско и на някой хан или княз, но името Паскал нещо не ми допада. Моля ви, помогнете ми!

# 22
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Паскал и на мен ми звучи поостаряло, макар да е интересо име. Ако можеш да "залъжеш"  Grinning мъжа си да вземете само първата буквичка, Пресиян ми се струва най-подходящо. Иначе има и много други хубави имена на български владететли, аз лично харесвам да се кръщава на тях.  Peace

# 23
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
На дядо Йордан, ама не съвсем Mr. Green-Даниел или Даниела.


# 24
  • София
  • Мнения: 291
Паскал е много интересно име.
Ако го кръстите така, вашето момченце само ще спечели от това.
Казвам го, като майка на две момчета с вече не толкова често срещани имена.
Сред тълпата от момченца с модерни - все едни и същи имена, то ще се откроява по един наистина очарователен начин.

# 25
  • Мнения: 4
haresva li vi danaya,dimana ili za momche daniel

# 26
  • София
  • Мнения: 2 481
Здравейте! Аз имам същия проблем. Моя мъж още когато се запознавахме искаше да кръстим бебето на името на баща си, които е починал. От една страна ако името ми допадаше нямаше да се замисля, но сега имам този проблем. Не ми харесва това име - Паскал. Смятам го за остаряло. Бих желала името на детето ми да е българско и на някой хан или княз, но името Паскал нещо не ми допада. Моля ви, помогнете ми!

Как да ти помогнем, мъжът ти е идиот и те изнудва. Споменала съм преди във форума, че подобно изнудване за мен е повод за развод. Учудвам се колко много жени се поддават на такъв натиск.

Паскал е отврат. Но и хубаво да беше името това изнудване е престъпно. Имам чувството, че само в България го има  #2gunfire #2gunfire #2gunfire.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 111
Чак пък  за развод...но може би щом човека го е казал още при запознаването им, тя също трябваше още тогава да си изрази мнението по въпроса.... така или иначе сега трябва да търсят компромис.
А за изнудването...направо смях...а когато жената си налага каквото тя харесва какво е?
Все пак и двамата са родители и следва да имат право на мнение

# 28
  • Мнения: 30
На Йордан момиче - Дана а за момче си оставете Йордан - име с традиция, име много важно за християни и  православни и католици но това си е твоето дете и ти решаваш.

# 29
  • София
  • Мнения: 291
А за изнудването...направо смях...а когато жената си налага каквото тя харесва какво е?
Често ми се случва, като чета имената по лентичките из форума да си кажа:
"Горкия татко!
Какво ли чудо се е оказало "това", с което се е събрал да живее под един покрив!".

Общи условия

Активация на акаунт