Лято в Албена 2011 (тема 6)

  • 54 570
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 972
Little wingels,благодаря за отговора!  bouquet
Опитах да направя резервация през Албена.бг,но за всички подадени периоди ми даваше отговор ,че няма свободни места... Rolling Eyes А честно казано,не ми се вярва да е запълнен хотела още от сега за цялото лято!
пуснах он-лайн резервация през Визит.бг,сега ще изчакам отговора им.Една приятелка преди малко ми каза,че миналото лято е резервирала през техния портал и всичко е било  много бързо и коректно!

# 721
  • В.Търново
  • Мнения: 6 689
Някой резервира ли вече за Албена?Да видим как вървят резервациите.С тия техни условия и цени тази година може да не си напълнят хотелите.А може пък и да е пълно,знам ли.С румънци и бедни германци.
Получих си картата от Виваком с която ще мога да ползвам отстъпки ...някъде,но вече в сайта им не фигурира отстъпката за Албена.Пак номера от страна на албенци.
Виж какво са отговорили на стената във Фейсбук за едно такова запитване на 23 януари.:
Към настоящия момент няма подписан договор за намаления за клиенти на Виваком. Плащането става на един път в рамките на 20 дена от направа на резервацията.

Няколко дена преди това аз бях попитала за това и ми потвърдиха,че могат да се ползват тези отстъпки.

Сисссс,тази година всичко им куца на Албена.Даже миналата година имаше проблем с пренастаняване на хора,резервирали точно в ранния период.Не са коректни въобще и ще си имате само главоболия с тях.

# 722
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Здравейте  Grinning
Сиссс, направо звъни на кол-центъра на Албена. На сайта може да дава, че няма места, но като звъннеш се оказва по-различно. Аз миналото лято така резервирах.  Peace Плажът пред Добротица е много приятен - с много мек пясък и плитък доста навътре, тоест подходящ за деца. Иначе мен ако питаш, най-сигурно е да направиш резервация директно в Албена, а не през туроператор. Нали виждаш какво се случва с разни туристически агенции. Моят съвет е да не рискуваш. Thinking
За протокола - условията на Албена тази година са просто безумни. В комбинация със завишените цени и все по-големите компромиси в качеството на обслужване, офертите им стават просто неконкурентни. Така че ние ще си дадем парите на друго място категорично.  Naughty Вече имаме дори конкретна идея кое да е мястото. Grinning

# 723
  • Мнения: 299
И какво друго намерих :
НОВО ЗА СЕЗОН ЛЯТО 2012: В ПЕРИОДА 16.06.2012 - 25.08.2012 МОГАТ ДА БЪДАТ РЕЗЕРВИРАНИ ЕДИНСТВЕНО 7-, 14-, 21-ДНЕВНИ ПАКЕТИ С ДЕН НА НАСТАНЯВАНЕ СЪБОТА ЗА ХОТЕЛИТЕ НА ПЪРВА ЛИНИЯ!!!

УСЛОВИЕТО ЗА МИНИМАЛЕН ПРЕСТОЙ НЕ СЕ ОТНАСЯ ЗА ХОТЕЛИТЕ ДОБРУДЖА, КОМПАС, ПАНОРАМА И АЛТЕЯ.

http://www.albenaholidays.bg/02/952-00-60/albena1.html

# 724
  • Мнения: 299
Обаче резервационната система на Албена не е съобразена с това.Който иска напр. 5 дни в Компас трябва да резервира по друг начин

# 725
  • Мнения: 2 865
Little wingels,благодаря за отговора!  bouquet
Опитах да направя резервация през Албена.бг,но за всички подадени периоди ми даваше отговор ,че няма свободни места... Rolling Eyes А честно казано,не ми се вярва да е запълнен хотела още от сега за цялото лято!
пуснах он-лайн резервация през Визит.бг,сега ще изчакам отговора им.Една приятелка преди малко ми каза,че миналото лято е резервирала през техния портал и всичко е било  много бързо и коректно!
Ако сте с 2 деца нещо не приема тази опция и винаги излиза че няма места на сайта (за почти всички хотели). Най-добре кол центъра.

# 726
  • Мнения: 2 789
Някой резервира ли вече за Албена?Да видим как вървят резервациите.С тия техни условия и цени тази година може да не си напълнят хотелите.А може пък и да е пълно,знам ли.С румънци и бедни германци.

Ние ще резервираме в понеделник  Simple Smile Колкото и да гледахме, не можахме да си харесаме другъде по-подходящ за почивка с много деца. Хем да не е в нищото извън населено място, хем да е на първа линия, хем плажа да е хубав, хем да не е гъчкано от алкохолни туристи ... Цените им ми се струват ок. Все пак доплащането за второ дете е 30%, а не 50%, паркинга, чадърите и шезлонгите са включени в цената. Ние сме с едно дете и за нас разликата не е много голяма, но на тези с по 2 първа линия в Албена им излиза с 500 лв. по-малко от толкова популярния тази година Блу Ориндж, например. Към момента 80% от компанията е за Боряна, въпреки някои негативни коментари от миналото лято. Единствено големината на стаите ме човърка ... ако са колкото тези в Добротица, може би ще е по-добре да изберем Лагуните или нещо друго. Някой може ли да ги сравни  Praynig

За резервации ползвам някое от бюрата им, или по-точно русенското. Не помня как точно съм попаднала на тях от другия край на България, но съм много доволна от операторката и тази година пак се свързах директно с нея. Много е коректна и отзивчива. Досега проблеми с резервация не сме имали. Не виждам смисъл резервацията да минава през друга агенция, защото така е по-вероятно да се получи недоразумение. 

# 727
  • Мнения: 790
Радвам се , че в темата се завърна нормалният и конструктивен дух на обсъждане.  Всеки има своите впечатления, възгледи и отношение. Но тук сме  за да сме си взаимно полезни, а не за неясно към кого отправена вендета.  Това е курорт все пак - или избирам да отида, или не. Или условията ме устройват или - не. Не е санаториум, платен от Здравната каса, без опции за избор, нали така...

Ние със семейството ми, от няколко години почиваме в Албена, два пъти през сезона. Оценяваме плюсове и минуси, вземаме под внимание предпочитанията на детето (особено важен фактор, признайте  Laughing) и  накрая, въпреки някои негативи, въпреки неща които не ни допадат, взимаме някакво решение.  Тази година още не сме го направили, но много вероятно е да изберем отново този курорт и този хотел. 

Мисълта ми е следната - нека бъдем обективни, нека бъдем конкретни и да се опитаме да бъдем полезни на тези, които за пръв път ще почиват в някой хотел и се нуждаят от информация.  Hug

# 728
  • Мнения: 972
Тай, прочетох,че многократно сте почивали в Албена и отново натам се ориентирате.
Това означава,че ви харесва.А щом сте и с детенце,значи ви харесва много,щом се връщате отново и отново.
Ние до сега сме летували все на Арапя.Има хубави хотелчета.Но няма развлечения и на децата им е скучно вече.Имам три броя-на 18,на 7 и на 4 години и трябва да правим почивката приятна най-вече за тях.
Сега решихме да сменим мястото и тъй като всяка година аз съм натоварена с организацията,много се притеснявам да не сбъркам.
Кажи ми,моля те,почивали ли сте в хотел Добротица и какво е мнението ти за него!

# 729
  • Мнения: 790
Сис, нямам лични впечатления от Добротица. Ние отсядаме все в Калиакра. Но в общи линии отзивите от миналата година бяха все положителни. Преди основно чуждите туристи бяха французи и анимацията беше на френски, но имам бегъл спомен, че миналата година вече имаше и на български.
 
По отношение на децата - ти ги познаваш добре и можеш да прецениш, кое би им било интересно и кое би ги забавлявало.  Моето дете е на 7 сега. През последните години всяка вечер изкарвахме поне по 1 час на игрищата за мини голф- играем и тримата, пишем резултати , забавно е.  Преди години ходехме и в боулинга, който е близо до административната сграда, но миналото лято не стигнахме до там.  Рикшите, също остават привлекателни. Влакчето - задължително.   Масите за въздушен хокей или както там се нарича - много често ги посещаваме. Лодките, в мини басейн - всяка вечер...
Идеята ми е такава - през деня - плаж и почивка, вечеряме рано и си правим план за вечерта - разходка по крайбрежната алея, малко голф, малко влакче, малко " картофи" (една игра с мини багерчета), малко хокей, малко лодки....въпрос на избор и договорки .   На детето му харесва, не иска да се откаже. И ние отстъпваме, защото ни е лесно, познато и няма изненади. Просто е.

# 730
  • Мнения: 972
Тай, благодаря! Hug

# 731
  • Мнения: 2 789
То и на нас ще ни е трета година там. Сис, Добротица много сме я коментирали, но да кажа пак преки впечатления. Французи няма вече. Миналата година бяхме 50/50 българи и румънци. Но, дори предишните, анимацията не беше само на френски. Когато видеха, че се включват и българи, говореха и на двата езика. Само че, местата за юли са поизчерпани вече. Днес говорих с туроператорката. Иначе, ние като цяло сме много доволни от там. Телефон на хотела можеш да намериш на сайта им, но сега там няма кой да ти отговори. Обади се на телефона, който е посочен на страницата за резервации на Албена. Ще ти отговорят подробно на всички питания.
Но, и друг хотел да изберете, по-малките деца при всички случаи няма да скучаят. И аниматорите ги занимават, и площадки за игра има достатъчно с разни пързалки и люлки, и лунапаркове - 2.

Последна редакция: пт, 27 яну 2012, 22:19 от Svetlanna

# 732
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Ей, накарахте ме да се замисля аз колко пъти съм ходила на море в Албена. Оказа се ... 32 пъти.  Crazy Няма грешка в цифрата. Там ходя от 2-годишна. Прекъснах само за един период от няколко години в името на чужбинските китни плажове, но като се родиха децата пак подновихме Албенския "абонамент".  Mr. Green Абе имам си сантимент към този курорт.  Blush Но новите неща не ме устройват и ще бягаме пак в чужбина.  Thinking
Иначе Албена е много добро място за семейства с деца, тъй като предлага добра плажна ивица, много зеленина и места за разходки, и доста забавления за деца.  Peace Имам лични впечатления от хотелите по първа линия (от горските съм отсядала единствено в Ралица супериор, но във времето, когато бе все още уютно малко хотелче на име Киев). Така че мога да дам по-подробно инфо само за тези край брега. Аз лично съм пристрастна към тройките, построени в самия пясък, тъй като е невероятно усещането да спиш на отворени врати и морето да се плиска под прозорците ти. Няма друго такова. Не е кой знае какво разстоянието за ходене до центъра вечер, пък и нали човек има нужда от някаква разходка все пак. Така че съм с две ръце за тези хотели, особено първата тройка, която е по-близо до центъра. Пред Гергана и Славуна е по-дълбочко морето, нали знаете? Лагуните не са лоши, защото са на много красиво и комуникативно място - стая към розариума там е просто задължителна.  Peace Басейнът за възрастни на Лагуна бийч е прекрасен за деца, тъй като е решен като заливче и в самото си начало е плитък до глезените и супер топъл. А и има разни занимавки за децата: гейзери, скалички за скачане... Детските басейни не ги коментирам, защото навсякъде са еднакви. Само край тройките хотели няма такива с водни пратери. Хотелът - лично мой фаворит, е обаче Сенди - заради разположението, заради розариума, който гледаш от стаите, заради оградения мини-парк към този хотел, в който може да си пуснеш детето и заради още доста други неща. Калиакра е на чудно място, но на мен лично ми е малко прекалено голям и шумен. По тази причина не харесвам и Фламинго - мноооого голям, че и на кофти място. Добротица на мен лично не ми харесва, признавам го съвсем честно. Май съм от малкото, които не го харесват. Твърде вехт за цената, която изисква, и с клаустрофобично тесни стаи. Но пък плажът пред него е страхотен. Много хубав хотел е Доростор, ама да го бяха ремонтирали. Сега милият, едва крета, та не го препоръчвам никак. Но му помня добрите години. Досега проблем с чистене не сме имали никъде, но може би и защото внимаваме с избора на хотела. Храната навсякъде е еднаква - плюс-минус две-три ястия, така че няма какво да се говори - нали се приготвя централно.  Wink

Последна редакция: сб, 28 яну 2012, 12:51 от lulumba

# 733
  • Мнения: 972
Обади се на телефона, който е посочен на страницата за резервации на Албена. Ще ти отговорят подробно на всички питания.

Вчера звънях многократно,но без успех! Незнам ти как си се свързала?!
През цялото време даваше свободно,но никой не вдигна...
Ще пробвам и днес,макар че едва ли ще има някой в събота!
Благодаря ви много за подробната информация!  bouquet

# 734
  • Мнения: 2 455
   Момичета,не е ли време за нова тема" Лято в Албена -2012" ?    Ние ,не за 32,а за 6 или 7 път ще сме там,по същите причини ,както  lulumba !   Не бих отишла другаде в България на море!!!

Общи условия

Активация на акаунт