Обучение срещу ваучери по схема "Аз мога" и "Аз мога повече' - 6

  • 67 913
  • 725
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Здравейте, нямам време да изчета цялата тема, тъй като до час трябва да съм попълнила комплекта документи на мен и мъжа ми за курс по английски език. Единственото, което ме спира и няма от къде да научим е плаща ли се неустойка, ако по някаква причина прекъснеш курса или се откажеш, или надвишиш допустимите отсъствия от занятия. Този ,който се спряга за евентуален преподавател, каза да- плаща се 700 лева. Звънях в бюрото по труда, там ми казаха че това е цената на курса по принцип, но такова нещо с неустойка в такъв размер - няма. От там питах пак него, той каза - тая там е нова, замества другите в отпуски звънни на еди коя си да видиш , че е вярно. В интернет по форумите се търсих и в гугъл и ми излизат на много места зададен такъв въпрос, но без отговор. Така че, ако сте го дискутирали се извинявам, но ще ви помоля за отговор още веднъж...........
Благодаря предварително.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 1 850
След като се направят повече от 20% отсъствия от общия брой часове се дължи неустойка в размер на стойността на ваучера.

# 77
  • Мнения: 51
Ако по някаква причина не можеш да завършиш курса, биха могли да те накарат от обуч. организация да си доплатиш остатъка от часовете, които не би могла да караш. Така ми бе обяснено на мен.Пише нещо подобно в договора, който ще подпишеш след получаването на ваучера. Досега не съм чула за някого ,който си е доплащал, мисля че 20% отсъствия са достатъчни за да можеш да завършиш обучението до края и да получиш сертификат, след което и на об.орг-я се изплащат парите.
Чужди граждани с постоянно пребиваване в БГ и с трудов договор-да, може.

# 78
  • Мнения: X
Благодаря ви много ! Попълних и подадох документите. Да видим какво ще стане сега....
надявам се да започна и да бъда одобрена. Рискувах, защото и на мен ми се струва, че 20 процента са достатъчни и се надявам да завърша успешно...

# 79
  • Мнения: 312
Ако направиш повече от 20% отсъствия, обучаващата организация не получава нищо от агенцията и съответно може да изиска от обучаемия цялата сума. Това как се изплащат парите на доставчика не следва да касае обучаемите принципно, просто обяснявам защо се изисква цялата сума.
Но 20% никак не са малко отсъствия. Вече ако смяташ, че има вероятност да трябва да прекратиш обучението, се разбери с доставчика за индивидуален план или изобщо как може да стане.

За чужди граждани не мога да говоря с абсолютна сигурност, но знам, че при чуждестранна диплома изискваха да се преведе и легализира.

# 80
  • Мнения: 189
Може ли да помоля за координатите на БТ към което спада кв. Илиянци? Търся в интернет, но така и не се ориентирам. Благодаря!!

# 81
  • Мнения: 0
Може ли да помоля за координатите на БТ към което спада кв. Илиянци? Търся в интернет, но така и не се ориентирам. Благодаря!!

Запис Simple Smile

Илиянци е в община Надежда, т.е ДБТ Сердика - ул. Тимок 20.  
тел. 931 17 44

Последна редакция: пн, 22 авг 2011, 15:50 от sophie T

# 82
  • Мнения: 1 935
Къде мога да видя списък с доставчиците .От линка на първа страница ми дава съобщение, че документа не може да бъде намерен newsm78

# 83
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Miama_me, няма да имаш проблеми с отсъствията, обучителните фирми нямат интерес да обявят отсъствалите дори с малко над 20%, защото си получават парите по програмата след приключване на обучението. Така че има известен толеранс, стига човек да не прекали.

И аз да попитам за списъка с доставчиците, не мога да се ориентирам.

# 84
  • Мнения: 254
Във Варна има книги в Бюрото и там има всички доставчици, може на място да се поразгледа, но няма нужда да се пишат, пак го повтарям, само това,което искате да учите. Доставчика - като ви дойде ред за ваучер търсите доставчик и тогава е важно.

# 85
  • Мнения: 0
ако нямам гражданска регистрация в Пловдив но работя там мога ли да подам документи по месторабота?

# 86
  • Варна
  • Мнения: 3 274
Съвсем случайно днес попаднах на темата, утре ще посетя и бюрото по труда. Колебая се между италиански и испански. Разглеждам и списъка с професионалните квалификации, но незнам дали да избера изобщо нещо. Нещата, свързани с компютри, много не ми допадат, а даже не съм и запозната с тях, че да успея да избера нещо.

# 87
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 223
А как и кога е възможно да се посочи, че искаш да запишеш ПК, но не пълните 960 часа, а само 600 /някой по-напред беше писал  такъв хорариум/?

Последна редакция: пн, 22 авг 2011, 22:46 от pepi:)

# 88
  • видин
  • Мнения: 358
Много моля, ако някой учи  ПК Оперативно счетоводство по програмата, да ми пише на лични. Или ако има специална тема - дайте ми линк.
Подадох док  и имам въпроси относно ДУ. Интересува и как стои въпроса с дистанционната форма на обучение.

# 89
  • Мнения: 1 666
Смятам да подам документи по програма "Аз мога повече" за обучение по чужд език.
Изтеглих си заявлението, декларацията, копирах нужните документи.
Но не можах да разбера къде мога да видя доставчиците на услуги, за да видя между какви езици мога да избирам да кандидатствам. Има ли някъде в сайта на АЗ или трябва на място да питам?

http://training.az.government.bg/search/kk/

Ето от този линк можеш да намериш списъците с доставчиците, както и езиците, от които можеш да избираш  Simple Smile. И на мен ми трябваха няколко дена, за да го намеря.
Достатъчно е само езикът, който желаеш да учиш, няма нужда от доставчици при това подаване на документи, като излезе ваучерът, тогава ще се търсят и който откликне той ще е Hug

Всъщност вчера ходих и подадох документите.
От това, което ми обясниха, останах с впечатлението, че няма смисъл да пиша език, за който няма да има други желаещи, защото така няма се сформира група и всичко пропада.

Общи условия

Активация на акаунт