Юлски деца-Тема 46

  • 39 008
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 67
Здравейте сладурки!
Оля, много хубаво си го измислила с кухнята. Ние подарихме на Йоана кухня Miele за рождения ден. Това и количката с кукли са и любимите играчки в момента. Обаче ако имаш възможност поръчай от сайт. Ние я купихме от някакъв немски с помощта на моя приятелка за 100 лв., а тук са по 227 лв. За Коледа сме почти готови - книжка "Фермата"/ включва 12 малки книжки, с красиви илюстрации е/, дървен конструктор, от който се прави цял град. Замислям се за къща за кукли. Някой може ли да ми помогне с идея от къде да поръчам?
И сега да ви разкажа днес какво правихме...ходихме в ИСУЛ. След като Йоана продължава да хърка, а майка и я слуша по цяла нощ и реве, баща и запали колата и хоп в ИСУЛ. Ми горкото ми дете, има си увеличена трета сливица и от нея е честия заден ринит и зверското хъркане. Не се налага оперативна намеса за момента, но се налагат капки "Тобрадекс", противоалергични капки "Зиртек" и сироп за кашлица "Проспан".Докторът беше много любезен и ми обясни, че докато не я израсте или махнем /към годишна възраст/ ще се въртим в омагьосан кръг - ринити, хъркане и капки. Честно Ви казвам хем ми олекна, че най-накрая разбрах защо хърка, хем се чудя хомеопат ли да търся, какво да правя. Доки ми каза в понеделник да си я пускам на ясла - детето не е болно, но не знам..Има ли дечица с подобен проблем и как се справяте?
 Hug Hug Hug на всички!

# 676
  • София
  • Мнения: 580
Усмивче, важното, е че сте открили причината. Hug Анди има къща за кукли. Купих и я миналата Коледа от Еlc. Всеки ден си играе с нея поне 20 минути, някой път и по цял час. Ето тази е http://www.elc.co.uk/HappyLand-Cherry-Lane-Cottage/125417,default,pd.html  Твоята приятелка от Май тойс ли я е купила?
Цветен, Анди има легло за кукла с аксесоари. Честно да ти кажа не си играе много често с него, но това си е до дете. Кръстничето, например винаги като е у нас играе с леглото, люшка бебето, храни го, завива го. А, е момченце на 3 годинки.  Heart Eyes
Ралче, скорошно оздравяване на Ния! Hug А, ти как си? Кухнята в Икеа дървена ли е или електронна? А още не съм стигнала да я разгледам тази Икеа.
Радина, ти започна ли да му даваш коластра на Елин? Аз си втълпявам, че на Анди и засилва имунитета.  Hug

# 677
  • Мнения: X
Оля кухнята е дървена. Отделно се продават всякакви паници, тиганчета, чашки и чиниики.

На Ния и изписаха Тонзилотрен-хомеопатично за профилактика и лечение на възпления на сливиците. Мисля много добре и подейства. Няма лошо да пробвате.  Peace И тя е със сочни сливици и уголемена трета.

# 678
  • Мнения: 5 251
Olia, аз още го кърмя Wink Не давам коластра, но на Йоан съм давала и не съм видяла ефект. А Елин пие сега сироп от черен бъз, витамини и ще започна тези дни пробиотика.  Simple Smile
Александра, Кати е много сладка  Heart Eyes
Ели жива и здрава да е порасналата ви госпожица   bouquet Вече е време и за един юнак  Mr. Green
Джил, мисля си, че ще имаш момченце Wink Идната година нещо мъжка се очертава, предвид това, че много мои приятелки чакат вече наследници Simple Smile Аз по този повод мисля да я пропусна  Mr. Green

# 679
  • Мнения: 223
хем се чудя хомеопат ли да търся
Потърси класически хомеопат, това състояние се повлиява чудесно с хомеопатия.

Ние днес бяхме на есенен празник в борисовата градина, времето беше страхотно.

# 680
  • София
  • Мнения: 4 025
Благодаря ви за пожеланията!!! Heart Eyes
Радина, нали  Mr. Green
Драга, да е жив и здрав татко ти, аз хем знам и съм забравила да го поздравя!На тази дата са родени Бил Гейтс и Джулия Робъртс Simple Smile Все готини хора демек.
Усмивка , и аз бих те посъветвала за класически хомеопат.
Рал, аз съм влюбена в тази икейска кухня, нали имам слабост към дървените играчки и алергия към пластмасовите, и като я видях грейнах, но още не сме решили какво точно ще подарим на Калина.А креватчето го ползват всички фотографки по цял свят за снимки на новородени бебчета, направо така да си го рекламират това икейско креватче Wink
Иначе и аз отдавна не пазаря нищо от тук,и цените са много по-високи и качеството никакво.Дори Некста в мола ми се струва някак по-различен от това дето съм си купувала онлайн.Въобще се чудя тази държава нашата , при положение че няма никаква индустрия, основно някаква търговия, като не пазарим и от тук тези хиляди магазини как ще оцелеят... Всъщност си отговарям , трудно, разни квартални постоянно си сменят наемателите.

# 681
  • USA
  • Мнения: 675
Цветен прашец, абсолютно си права за качеството на бг. играчки. Сега нали си бяхме в Бг и на Стейси подариха доста неща, кой знае някои колко са скъпи, а за нищо не стават. Например имаше една кукла Барби, изгубихме й краката и едната ръка тукашната не е мръднала. Самия материал не е същия.  Или пък сестра ми винаги купува за Стейси скъпи неща и уж от хубави магазини, и няколко големи плюшени мечок, куче и още няколко. Всичките са разшити по ръбовете ooooh!. А от тук не съм видяла такова нещо. Иначе на вид са хубави, но до там. За цените нямам думи, не знам защо са толкова високи в Бг. Спомням си една съфорумка от тази темичка беше купила на детето си нещо, което струваше малко над 200 лв. Същото тук е $65-70$. Нарочно не споменавам името й, но като видях се хванах за главата. И от тогава ако някой иска да купува нещо на Стейси, а е в Бг, да ми праща пари и от тук направо да си го поръчам.

А бебето, което мисля да купя е около 48 см. и направено като истинско, "кожата" му на пипане била като нашата и тежи около 2-2,5 кг., даже в коментарите пишеха, че много често го бъркали за реално.

Мила, мерси за влакчето Томас, тук знам, че са доста популярни, ще ги разгледам.

Усмивка, поне знаеш от къде идва това хъркане, дано бързо го израсте!

Алекс, Кати отдавна прилича на баща си, не само сега Wink. Наистина е много хубава! Стейси също нещо не може да играе с пластилин, иска да го яде и съм го скрила вече няколко месеца. Няма да й го дам докато не спре. Иначе като я водя в клас, там си играе с него, но пак се пробва да го яде.

Орхидея, стискам палци всичко да мине по вода!

Радина, дано Елин спре да се разболява така! Той все ще спре, но поне да е скоро. Хубавото е, че не работиш, защото с работа и такова често боледуване трудно.

Оля, все забравям да ти кажа, но Стейси като види снимката на Анди тук и все вика Тети, Тети, демек Стейси. Казвам й, че това е Анди, тя пак, Тети Joy.



# 682
  • София
  • Мнения: 6 157
Оля, нямам спомен откъде сме купували, защото сме ги взимали за малкия батко, а моята памет не работи.  Laughing Но със сигурност има в Джъмбо, само не мога да те ориентирам в цените, че не съм ги гледала. А те нямат и сайт. Peace
Усмивка, малкият батко имаше период, в който похъркваше, вероятно от увеличена треата сливица, но понеже не е боледувал повече или по- тежко, не съм взимала и мерки.  Peace

# 683
  • Мнения: 49
Оххх и ние си влачиме градинските сополи, но за съжаление се увеличиха и сега почна да кашля от тях.  Чудя се да я пращам ли утре на градина, ама колко работа имам преди раждането............Ще изкачак да видя до довечера как е,
Радина, ти за жива ли костенурка имаш в предвид? Ако е така аз имам опит  Peace
Аз за играчки не съм мислила за Коледа, но нашата кака по колички си пада Simple Smile
Благодаря за стиснатите палци, май няма да ми остане време за притеснение   Hug
Shora, благодаря Hug ама като си представих как всичко у вас е червено и лошо ми стана, поне изчистихте ли го?

Последна редакция: нд, 30 окт 2011, 09:09 от orhideq

# 684
  • Мнения: 3
Здравейте,мамчета:-)Аз съм нова тук и не съм много наясно с правилата(както и със форумите по принцип),но се надявам да не ме изгоните BlushИмам  един малък мъж на 2г.и често ровя тук,за да търся информация за това-онова.И,понеже натрупах доста опит,вече мога и да споделям...Затова и се регистрирах.Роден е в края на юли,2009-таг.,та затова и тук пиша.
Конкретно,да се изкажа по проблема на Усмивка...
Откакто тръгна на ясли,преди година,малкият се влачи с бактериална инфекция от Пневмококи,мен също ме нападнаха същите.От тях,при всеки стрес се възпалява гърлото и пр.Веднага го почвам с Тонзилотрен(единственото попадение на личния ни лекар).Преди време и ушите се възпалиха,но с локален АБ и почистване с помпичка УНГ-то го оправи за 1 ден,някакво бяло прахче беше.Никакви АБ.Задната хрема,била всъщност трета сливица,само дето след 1 седмица и следа нямаше от нея.Вярно,че често се сополеви,но не се стига до усложнения и до тежки лекарства.Кокитата май още си стоят,но организмът му започва да ги бори все по-успешно,а аз -само да го чуя ,че сумти,веднага капя капки от морска вода и клеева тинктура,и мултивитамини.

# 685
  • София
  • Мнения: 67
Благодаря Ви за отговорите, момичета! Hug Hug Hug
Ще се консултирам с педиатърката за Тонзилотрен - тя е привърженик на хомеопатията.
Оле, кухнята е от Май Тойс, но се оказа, че доставки до БГ не правят и моята приятелка я поръча в Германия. Скоро след това си дойде и ми я донесе. Сега не я намирам в сайта им, но ти пращам линк от Касида - http://kasida.bg/klein-miele-kuhnq-petit-gourmet-175-3944.html.

# 686
  • Мнения: 232
Muhina, добре дошла!   bouquet Антибиограма не ви ли правиха  newsm78
Гледам във фейса Зорничките са решили, че имат имен ден, аз лично не намерих връзка между двете имена, но пък повод за празнуване винаги трябва да има, така че честито  Wink
Оля добре че ми припомни да извадя нашата къщичка, цяла сутрин сега играе с нея. Ние нямаме детска стая и затова не стои нон-стоп сглобена някъде... но пък така я забравя и после играе много.
Аз нищо не съм мислила за Коледа, има още 2 месеца все пак дотогава...

# 687
  • София
  • Мнения: 15
Мухина добре дошла и от мен.
Емили да ти кажа въобще не погледнах цената на куклата, а трябваше май (ама пак не го направих).
Маймун наистина изглежда страхотно тази кукла, много се впечатлих. Иначе играчките тук наистина са хубави на външен вид, но си личи, че не са качествени и много се дразня.
Креватчето от Икея знае ли някой колко струва.

# 688
  • Мнения: 5 251
maimun77, права си за работата. На дали някои щеше да ме изтърпи през два, три дни да съм в болничен. Не се очертава и скоро да започна де. Не само заради болести, ами не се знае, дали изобщо ще го приемат на градина Елин.
Muhina добре дошла  Hug
orhideq, да точно за жива костенурка си мисля. Моля те сподели каквото знаеш, като имаш време  Hug
По мое мнение не я изпращай на градина. Основно заради самата нея, за да не си лепне нещо допълнително отгоре. Тогава става лошо..

Ох, като ви слушам как си говорите за кукли, креватчета, чак ви завиждам (благородно разбира се Wink ) Дано след някоя друга година и аз имам късмета и удоволствието да избирам нещо по различно от коли, самолети и конструктори  Praynig

# 689
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Емили, мерси. Не знаех, че имам имен ден, ама както и да е  hahaha
Като ви слушам как се тревожите, че децата са болни и чак започвам да се замислям дали на мен нещо ми има? Не приемам никак драматично болестите...
Знаете ли кога е следващия профилактичен преглед след този на 2г? На 2г и 6м ли?

Общи условия

Активация на акаунт