Проблем с цикъла - моля за съвет

  • 11 525
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 60
Да допълня, противозачатъчните също не помагат, просто кварталните гинеколози предписват едно и също.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 860
Катя, момичетата са прави обърни се към специализирана клиника по стерилитет, и аз така си мислех колко е скъпо, но дефакто един преглед в клиника по стерилитет не е повече от колкото при АГ на частно, хормоните са на едни пари навсякъде, вече процедурите са друга работа  Rolling Eyes
Относно твойте проблеми аз съм имала подобни по различни де, пак имах извънматочно кървене което започва по никое време и не спира при мен се оказаха от кисти. И мен навремето кварталните гинеколози които не знаеха какво да ме правят ме лекуваха с противозачатъчни, после като почнахме да правим опити за забременяване и аз като почнах и повече въпроси да задавам една даже ме беше изгонила  Crazy

# 17
  • Мнения: 15 030
Момичета, много Ви благодаря за хубавите съвети! Ще видя как да си запазя в час в тази киника. Иначе дуфастона вече го пих и не помогна. А дали да се съглася на варианта с противозачатъчните?! Последния лекар на който ходих, каза, че ако все още имам проблеми било най-добре да ми даде противозачатъчни и така щели да се оправят нещата.
Много благодаря на всички ви за хубавите съвети. Непременно ще пиша какво са ми казали при прегледа. Само първо трябва да се ориентирам при кого да отида.
Аз бях на обратния вариант - пих противозачатъчни, изписани след хормонални изследвания. Като се нормализираха показателите, спрях хапчетата и се настроих за бебе, но цикълът пак се разстрои и ми изписаха дуфастон. Сега се замислям за специализирана клиника за репродуктивни проблеми, но честно казано не знам към коя да се обърна. Ако някой може да ми даде повече информация за добра клиника в София, ще съм благодарна!

# 18
  • Мнения: 4 737
Момичета, много Ви благодаря за хубавите съвети! Ще видя как да си запазя в час в тази киника. Иначе дуфастона вече го пих и не помогна. А дали да се съглася на варианта с противозачатъчните?! Последния лекар на който ходих, каза, че ако все още имам проблеми било най-добре да ми даде противозачатъчни и така щели да се оправят нещата.
Много благодаря на всички ви за хубавите съвети. Непременно ще пиша какво са ми казали при прегледа. Само първо трябва да се ориентирам при кого да отида.
Аз бях на обратния вариант - пих противозачатъчни, изписани след хормонални изследвания. Като се нормализираха показателите, спрях хапчетата и се настроих за бебе, но цикълът пак се разстрои и ми изписаха дуфастон. Сега се замислям за специализирана клиника за репродуктивни проблеми, но честно казано не знам към коя да се обърна. Ако някой може да ми даде повече информация за добра клиника в София, ще съм благодарна!
[/b]
Стаменов - Надежда, Владимиров, Щерев ... момичетата си имат даже и темички тук, винаги са насреща и с готовност се отзовават на всякакви въпроси! Успех!  Hug

# 19
  • Мнения: 15 030
Много благодаря!   bouquet

# 20
  • Мнения: 9
Момичета, много ви благодаря за хубавите съвети! Аз вече се свързах с клиника по стералитет и се надявам другата седмица да отида. Изчаках най-търпеливо цикъла ми да приключи след 10-11 дни кървене и ... обаче се оказа, че сега само след няколко дни пак започна. Не знам сега дали мога да отида на лекар в тази клиника?! Мисля да се обадя на д-ра и да попитам. Ама то, ако чакам цикъла ми да свърши, за да отида, май ... ще е невъзможно, защото той е през цялото време.
Много благодаря за инфото за противозачатъчните. Аз пък си мислех, че те помагат и сигурно щях да ги пия, ако не бях написала тук. Още веднъж много благодаря на всички Ви за помоща. Като отида на преглед ще ви напиша какво са казали.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 860
Кате те противозачатъчните помагат в момента ама не лекуват, като ги спреш и си в изходна позиция. Това че си с цикъл не е проблем ще те прегледат, то това според мен не е цикъл а някакво извънматочно кървене, не може така да продължаваш вечно Sad пиши после какво е казал доктора Simple Smile Съни, Деадемона те е ориентирала кои са по-големите клиники, има доста теми във форума по които можеш да си избереш Simple Smile

# 22
  • Мнения: 15 030
Съни, Деадемона те е ориентирала кои са по-големите клиники, има доста теми във форума по които можеш да си избереш Simple Smile
Благодаря! Ще се поразровя, ще помисля, ще потърся повече информация за това, което сте ми предложили и се надявам да направя най-добрия избор!  bouquet

# 23
  • Мнения: 9
Надявам се до края на другата седмица да съм отишла в тази клиника и непременно ще напиша какво са ми казали. Още веднъж благодаря на всички ви за подкрепата и за хубавите съвети, които ми дадохте!

# 24
  • Мнения: 9
Момичета бях обещала да напиша какво ми е казал д-ра. Оказа се, че пак не бях отишла в правилния ден на цикъла, така че не можеше да се види дали има полип, киста или нещо подобно, та ще се наложи пак да отида. Иначе ми предписаха антибиотик за евентуален възпалителен прцес (нямам никакви симптоми за възпаление, но той така прецени) и още някакво кръвоспиращо лекарство (т.к. цикъла ми изобщо не спира, даже доста се беше засилил въпреки, че пия по 10 вит. С-та на ден).

# 25
  • Мнения: 9
Момичета моля за съвет. След няколкото месеца през, които имах кървене извън цикъла, която накрая беше постоянно без да спира дори за ден, най-сетне ми предписаха противизачатъчни – Диане 35. Започнах да го пия в 1-вия ден от цикъла си, но вместо да помогне, имам доста силно кървене, а вече е 10-ти ден от цикъла. Имам час за лекар чак края на другата седмица и съм ужасно притеснена. Ако някоя от вас е пила това хапче може ли да сподели дали това с кървенето е нормално?! Трябва ли веднага да го спра да ги пия?! Много съм притеснена и благодаря на всички, които ще ми пишат!!!

# 26
  • Мнения: 4 737
Момичета моля за съвет. След няколкото месеца през, които имах кървене извън цикъла, която накрая беше постоянно без да спира дори за ден, най-сетне ми предписаха противизачатъчни – Диане 35. Започнах да го пия в 1-вия ден от цикъла си, но вместо да помогне, имам доста силно кървене, а вече е 10-ти ден от цикъла. Имам час за лекар чак края на другата седмица и съм ужасно притеснена. Ако някоя от вас е пила това хапче може ли да сподели дали това с кървенето е нормално?! Трябва ли веднага да го спра да ги пия?! Много съм притеснена и благодаря на всички, които ще ми пишат!!!

Мисля, че на всички противозачатъчни пише, че е възможно такова извън менструално кървене  newsm78 Аз съм пила др вид противозачатъчни, но при мен, не се  е случвало такова кървене. Виж си листовката на Диането, все пак Thinking

# 27
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен! Проблема при мен е по-различен,свьрзан с диане 35. Откриха ми поликистоза вследствие от акне.предписаха ми тези хапчета като ги пих окок три години, а е трябвало да правя почивка на 6 месеца. След време отидох при др генеколог, който ми обясни всичко и се разбрахме да направя 2 месеца почивка като на 2рия да си направя хормоналните изследвания като ми дойде. Да, обаче след 1я месец всичко се обьрка- 1-2 седмица пак ми дойде но много леко прокьрвяване и край! Вече 2ри месец някьде не ми идва. Направих си тест, но е отрицателен. Мисля чак втори да си правя. Знам,че трябва да отида на лекар, но искам да поговоря с някого, който има опит с тези хапчета. Ще сьм ви много благодарна Sad((
П.С. Единствения полов контакт, който ме принуди да си направя теста се случи няколко дни след като ми закьсня. Кажете ми някоя от вас дали е имала такива аномалии след спирането на тези противозачатьчни

# 28
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
СПКЯ, може да доведе до липса на цикъл в продължение на месеци.Моят съвет е да посетиш гинеколог.Правила ли си изследване на половите хормони,обременяване с глюкоза,изследване на инсулина,проследяване на овулацията(имаш ли изобщо качествена овулация)....
Как си с килограмите?Често при СПКЯ се наблюдава и повишен индекс на телесната маса,която може да се редуцира с подходящи медикаменти.
Имаш ли засилено окосмяване?Ако да-направи си изследване на андрогените.
СПКЯ води до всички,изброени по-горе негативи.
Противозачатъчните хапчета не са панацея при СПКЯ.Те спомагат за регулирането на цикъла и възпрепятстват образуването на фоликулярни кисти.Ами,какво правим,ако целиш бременност!?!
Има доса по-добри препарати ,подпомагащи борбата при СПКЯ.
Най-добре е да се обърнеш към специялист гинеколог-ендокринолог!
Успех! Peace

# 29
  • Мнения: 3
zdraveite iskam i az da vi pitam dnes mi doide sytrinta oba4e  mnogo rozavo i sledobqda mi sprq kajete mi na kakvo moje da se dalji blagodarq predvaritelno

Общи условия

Активация на акаунт