ПЪРВИ за ВТОРИ клас!

  • 26 456
  • 743
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 4 397
От тази година за второкласницине е задължително целодневното безплатно обучение! Така че, тези "умнички" от вашето училище трябва да го знаят и да осигурят места за всички деца! То бива  рекет, ама чак път толкова, който започнаха да правят училищата с тези занимални...За догодина не искам и да го мисля какво ще е ooooh! ooooh! ooooh!

Пише ли го това някъде и къде мога да погледна. Казали, че няма стаи и , че от два класа трябва да се сформира един , демек от 4-ри паралелки да станат две , защото има само две свободни стаи  newsm78
Направо съм побесняла, от всички дето измислят някакви простотии, приемат ги , ама дали е осъществимо дреме им  #2gunfire

# 586
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 042
Кимболина,при нас още миналата година за  4 паралелки имаше 2 занимални.Събираха се по над 30 и кусур деца в стая...Много ясно на нинджата не му беше "предоставена тази възможност" и си го прибирах у дома.Но за тази година не ми е ясно как ще се организирам точно.
Дейзи,и аз не съм купила още нищо на нинджата.Тетрадки и химикали ще взема-друго не.Най-съм доволна,че го обзаведох с маратонки и гуменки.

# 587
  • у дома
  • Мнения: 7 168

И фенер пуска http://www.flickr.com/photos/13879848@N04/6134082784/in/photostream
Но това му беше последната глътка въздух, отсега нататък, много ще съм лоша и само наказания и лишения  afwitch

Къде ги продават тези фенери и каква е цената на един?

# 588
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 042
Утре в Бургас е организирано едно такова пускане на Летящи фенери на желанията.Бяха обявили,че цената на фенер е 5лв.

# 589
  • Мнения: 3 479
В нашето училище и миналата година нямаше безплатна занималня. Имам чувството, че леко ни прекара директорката в последния момент. Занималнята беше една за двата класа (добре поне, че класовете са малки) - ок. 30 деца се събраха общо от двата класа. В последния момент ни накара да подпишем едни декларации, че се отказваме от безплатната занималня под предлог, че не се знае коя ще е госпожата, а пък за платената вече била избрана отлична учителка и т.н.т. дрън-дрън. Не бях супер недоволна, но някои неща в организацията не ми харесаха. Не съм се разправяла, щото нямам нерви да водя тази битка, но тази година ще пропуснем занималнята. Знам, че ще ми се стъжни живота от водене и вземане, защото местим и малкият в детска градина на майната си (налага се Sad), обаче така съм решила. Синковецът ще трябва да стане самостоятелен и отговорен. По принцип съм вкъщи, обаче ще се налага да го оставям сам в някои дни за час-два, докато водя малкият на допълнителните занимания, а това хич няма да му хареса. ooooh!

# 590
  • у дома
  • Мнения: 7 168
Мама Л, това което си дала е от 15.09.2009, а интервюто, което са сложили в сайта на МОН е от март 2010. Не знам вече и аз какво да гледам.

http://www.minedu.government.bg/left_menu/ministry/interviews/si … a_19-03-2010.html
Това е интервю,не е гласувано и не е влязло в сила като нормативен документ.
Нито първокласното ,нито второкласното ЦФО е задължително -също не е влязло в сила  Peace -където има възможност от страна на училището и желание на родителите.

Последна редакция: нд, 11 сеп 2011, 16:32 от svetlaem

# 591
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Morgana ,  все още ЦФО - то не е задължително. И в нашето училище има частна и безплатна занималня. В безплатаната ще приемат според доходите на родителите , но предполагам ,че ще бъдат над 35 деца / и то от всички класове/. Повечето дечица от класа на Алекс няма дори да пробват там, а са се записали направо в частната.
 Синчето и т.г. няма да ходи , но инфото получих от други родители.
 И в нашето училище м.г. от 6 първи класа направиха 3 занимални! Кошмарът беше пълен, и именно затова сега родителите предпочитат да си платят!
 

# 592
  • София
  • Мнения: 1 849
Аз писах преди, че при нас да има ЦФО и тази година трябва всички да са съгласни, ако само едно дете не се запише, ЦФО няма да има, което означава всички останали да плащат за занималня и това при положение, че стаи има. Явно проблемът не е само в липса на помощения, май, май се предпочитат нечии други интереси, не тези на родителите и децата.
Леле, много пишете сто пъти редактирах - кога трябва да стане задължително ЦФО някой знае ли?

Кимболина, много неприятно начало и аз се чудя как ще ги изберат тези 14 деца, освен да ви посрещнат с една лотария по случай първия учебен ден  ooooh!

Ние днес се разходихме до природо-научния музей и сега Сани сама си взе един сборник по български и пише  newsm78

Тедка, добре, че съседите ви са разбрани  Simple Smile

# 593
  • София
  • Мнения: 4 397
Ама и това не го разбирам с дохода. За пореден път се убеждавам, че живеем в малоумна държава и за пореден път съжалявам, че когато имах възможност не избягах от тук.
Като нямат възможност да ми поемат частната занималня, аз ако можех щях да го запиша в частно училище не в държавно, нали децата са РАВНИ  ooooh!

# 594
  • София
  • Мнения: 4 397
А друго предложи ли някаква занималня до НДК, ама те ли ще го заведат до там. Училището се намира до площад Македония, СМЕШНИЦИ пълни.

# 595
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
А друго предложи ли някаква занималня до НДК, ама те ли ще го заведат до там. Училището се намира до площад Македония, СМЕШНИЦИ пълни.

Нали се сещаш, че това е известно още от миналагата година. Базата не е променяна. Сметката е проста. Но направиха така т.нар. делегирани бюджети, според които се плаща на ученик и то не в съответствие с капацитета на училището, или функция от качеството на обучение, а на ангро. И не само в нашето, но и във всички училища бройката/количеството стана по-важна от качеството, аналогично на ситуацията в здравеопазването. Така съсипаха и идеята със здравната каса. Пациентът в момента не е нищо друго освен бройка, скоро и ученикът ще е така. Казвам го с пълна отговорност, защото знам какво става и в двете сфери.
Та така. Аз съм бясна и на ранния час, в който трябва да започват 1-ия час. Като ги заведем, какво - 1 час трябва да трамбоваме някъде зимата, или да кабичим в офиса, да чакаме да се започне работа. Децата трябва да стават по нощите, а и ние, покрай тях. И това е поради липсата на стаи, но на никой не му хрумва да направи по-малък прием, според новите изисквания.
И друго родители от класа са ремонтирали стаята, основно, всичко, сега поръчахме и шкафчета и какво - вместо следобяда там да е занималнята, ще се изреждат всички 6-ти класове, не един от тях, а всички, защото били на кабинетна система, ами да бяха помислили малко за по-адекватно решение.

# 596
  • Мнения: 1 404
elsi , от колко часа започвате? Аз нали постоянно тичам, та това-един час за кафенце сутрин ми се вижда разкош Simple Smile

На Ния също е сменена стаята за втори клас-жалко, защото правихме една закачалка много удобна за зимата, сега наново...добре че има разтропани бащи от родителите.

Тедка, ние си мислим, че децата са големи, но на моменти са сякаш от друга планета, не се ядосвай Hug  Бях трети клас като си изпуснах ключа зад леглото без да искам.Втора смяна съм, нашите на работа, пък аз не искам да закъснея за даскало, нали съм примерна ученичка Mr. Green...мисля, мисля и решавам, че втори етаж не е чак толкова високо, мятам си чантата първо долу и тъкмо приклякам за скок и виждам на баща ми изумената физиономия долу Shocked Нещо му трябвало и се върнал в обедната почивка....ако не беше...не ми се мисли Confused

# 597
  • София
  • Мнения: 4 397
Часовете започват в 7,45, децата трябва да са 7.30ч.
Без коментар е цялата ни система, че ако седна да коментирам ще ми сложат бан  Mr. Green

# 598
  • София
  • Мнения: 14 804
Странна работа е това със стаите-в повечето училища 1 и 2 клас са в една стая, 3 и 4 в друга-съответно на смени. Направо започвам да се радвам, че сме втора смяна-какви са тия ранни часове за малки ученици?

# 599
  • София
  • Мнения: 7 673
Направо тръпки ме побиват, като чета за часове от 7,45 и за втора смяна. Аз, както бях подпалила заради това, че ние ще купуваме шкафчета и ще боядисваме, така вече виждам, че от друга страна направо сме на далавера в нашето у-ще: "Всички ученици от 1. до 4. клас  ще учат първа смяна. Начало на учебните часове – 8.20 часа" - това е от сайта. Също така, всеки клас си има безплатна занималня за всички.
Ние два поредни дни ходим на Дендрариума, на въжената градина. Утре Павел поиска пак да ходи на занималнята, където беше в четвъртък. За вторник ще решим в движение. Сряда имаме последен за ваканцията час за езда и туй то. Свърши ваканцията. Уж беше дълга, а някак мина неусетно.

Общи условия

Активация на акаунт