ПЪРВИ за ВТОРИ клас!

  • 26 481
  • 743
  •   1
Отговори
# 570
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Леле, Теди , твоят син е неизчерпаем на идеи  Hug. Разбирам те какво ти е , и как бих се чувствала на твое място. Каквото  да решиш - все ще е правилно  Peace.
 Morgana, представих си преливащата от мивката вода  и отворения хладилник  Joy!
deyzi , и ние сме почти доникде с мечните зъби. Токова му е малка челюстта , че дуг зъб пада , когато тръгне да излиза някой нов .Сега трябва да излязат още 2, ама място няма  Tired.
 Иначе моят всичките си ги извади сам  Laughing.
 

# 571
  • София
  • Мнения: 13 236
Защо ли не се учуди,че предвид ситуацията пари от феята на зъбките няма да види.

Ти сега какво! И феята ли уволни заради провинението...  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Да ви кажа за феята. Пелеменницата ми е на 11 г. Преди 1-2 г. майка ми беше на гости на брат ми. На Мартина паднало зъбче и брат ми (феята) й оставя по 1-2 долара. През нощта брат ми й оставил пак  от феята паричките. Сутринта Мартина споделила че е видяла татко си как й оставя парите и казала "Ама, бабо, не му казвай, че знам. Той си мисли, че вярвам"  Crazy Crazy Crazy

Лелеее Анси, ще изпратим и ние със Саша книга. Направо се разревах, хора като го видях това нещо...  Confused Много ми стана мъчно за децата. Моята кифла цяло лято се мъчи да прочете една книга, а има дечица дето искат да четат, а няма какво  Confused

# 572
  • София
  • Мнения: 4 398
Така, я да се изкажа и след инфо от родителската  Mr. Green
Ние засега сме първа смяна това го знех, ама както elsi писа / ние нали сме в едно училище, та за заниманнята от всеки клас ще се класират по 14 деца, на другите е предложена ЧАСТНА, питам се сега аз като всички сме равни как ще се определя кой ще са в училище и кой на частаната и кои ще ми плати на мен частната заниманя РЕДНО ли е да се разделят така деца  #Cussing out
МЕКО казано съм бяснаааааа и искам да знам дали меже да се подаде някъде жалба и кой " УМНИК" е взел това решение ???????

# 573
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Момичета , как ще пращате книгите? Искам и аз да се включа !

# 574
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Децата от първи до трети клас са без количествени оценки. Проверих в сайта на МОН и в гугъл. Не одобрявам самоинициативното въвеждане на бележници. Ако нашата класна реши да въведе такова чудо ще пиша писма и жалби. Хау!

# 575
  • Мнения: 1 194
Лого5ка, браво за инфото, което даде.
Недомислица са ми и на мен тези оценки Confused

Сега чакам да ми доведат от село бъдещия второкласник и ще започнем да зареждаме моливника с новите моливи и химикали, че да сме готови с всичко.
Днес му подготвих и униформата.
Бързам да свърша всичко в почивните дни, защото на работа поне още месец ще е някакво чудо - работа, нерви и оставане доста след края на работното време...
От утре пак тръгва на занималня, за да си припомни за какво иде реч.

# 576
  • София
  • Мнения: 13 236
Момичета , как ще пращате книгите? Искам и аз да се включа !


Аз ще пратя на адреса в Добрич, така ми е по-удобно, пощта е срещу нас  Wink

Логопедка, може ли линкче за бележниците в сайта на МОН? Може да е писано, ама да не е официално наравено това да няма бележници. newsm78

# 577
  • София
  • Мнения: 6 478
Децата от първи до трети клас са без количествени оценки. Проверих в сайта на МОН и в гугъл. Не одобрявам самоинициативното въвеждане на бележници. Ако нашата класна реши да въведе такова чудо ще пиша писма и жалби. Хау!
Сигурна ли си? Понеже нас от миналата година ни подготвят как първото нещо, което трябвало да купим за втори клас е бележника? newsm78 newsm78 newsm78
kimbolina,  това с платената и безплатна занималня е върха! Говорете с директорката, ако не става - пуснете сигнал до инспектората!

# 578
  • Мнения: 2 474
Децата от първи до трети клас са без количествени оценки. Проверих в сайта на МОН и в гугъл. Не одобрявам самоинициативното въвеждане на бележници. Ако нашата класна реши да въведе такова чудо ще пиша писма и жалби. Хау!
Е това е страхотна новина!Изобщо не знаех,че така стоят нещата. Blush
Е,Ваче,той отдавна си каза,че знае,че дядо Коледа и въпросната фея не съществуват.Но с цялото си подправено наивно гласче леко,леко ме подпита още докато блажено си спях сутринта няма ли да му дам 1лев от феята на зъбките.Нахалник. Crossing Arms
Леле,нищо не съм купила за училище.Само раница,несесери,флумастри,ножица,острилки и няколко оцелели найлонови подвързии имаме в наличност.
Трябва да купя тетрадки,още подвързии,моливи,блокчета,боички за рисуване и може би още нещо.Май нещо много лежерно го раздавам,ама не е като да подготвям първолак,нали? Laughing
Кимболина,на какъв принцип ще си разпределят децата в занималните? Thinking
И аз ще пратя книжките направо в Добрич. Peace

Последна редакция: нд, 11 сеп 2011, 13:09 от deyzi

# 579
  • Мнения: 1 194
Ето това намерих аз, обаче тук пише, че си има оценки
http://www.mon.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/documents/p … 03_ocenjavane.pdf

Освен да има нещо по-ново...
Ама сега пък като се загледах е наредба на МОН, а те нали се преименуваха.

# 580
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  Какви подвързии за учебниците вземате. Thinking

# 581
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Мама Л, това което си дала е от 15.09.2009, а интервюто, което са сложили в сайта на МОН е от март 2010. Не знам вече и аз какво да гледам.

http://www.minedu.government.bg/left_menu/ministry/interviews/si … a_19-03-2010.html

# 582
  • Мнения: 1 194
Мама Л, това което си дала е от 15.09.2009, а интервюто, което са сложили в сайта на МОН е от март 2010. Не знам вече и аз какво да гледам.

http://www.minedu.government.bg/left_menu/ministry/interviews/si … a_19-03-2010.html

Погледнах в сайта на НС, но единствените промени, които са гласувани са за промяна в Закона за висшето образование, явно точно това не е прието още  newsm78

Амбър, аз купих от прозрачните тънки облекла, които са самозалепващи от едната страна (чудно го обясних Blush). И миналата година ги ползвахме. Купих размери А5 за тетрадките, А4 и В5, които чудно пасват на странните размери учебници и тетрадки.
Взех ги от Метро, но има и в Кауфланд, предполагам и по всички книжарници.

# 583
  • София
  • Мнения: 4 398
Кимболина,на какъв принцип ще си разпределят децата в занималните? Thinking

И на госпожата и е било супер кофти като го е съобщавала, била поставена в много неудобно положение и тя самата не знае как да се изберат тези 14 , а другите да се оправят.
Определено няма да оставя нещата така, ще поразпитам и ще подавам жалби.
Училището ми е далеч от дома и го записах , защото се знаеше, че от втори клас си има занималня платени, мисля, че по всички училища е така от 2 до 4клас, занималните са пак в училище и са си по класове, НО платени. А сега ако детето ми не е на занималня , трябва да го взимам на обяд и да се чудя къде да го водя на занималня или да учи в нас , ама кой работи от 8 до 12  newsm78

# 584
  • София
  • Мнения: 6 478
От тази година за второкласницине е задължително целодневното безплатно обучение! Така че, тези "умнички" от вашето училище трябва да го знаят и да осигурят места за всички деца! То бива  рекет, ама чак път толкова, който започнаха да правят училищата с тези занимални...За догодина не искам и да го мисля какво ще е ooooh! ooooh! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт