Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Катаракта /перде/

• 179 595
  • 275
  •   1
Отговори
# 270
Аз съм на 39 години, оперирани са ми и двете очи преди няколко години заради усложнение от друго заболяване на очите. Няма нищо страшно от операцията, дори при мен, където всичко е малко по-усложнено. Мултифокалните лещи не стават за всеки, като при мен, защото мускулът свързан с акомодацията е по-слаб. Но това не попречи на няколко лекари да ми ги предложат, а аз нямаше да виждам с тях. Преди да ме оперират бях късогледа, около 2 диоптъра, предложиха ми лещи за далекогледство, за да махна очилата, които носех постоянно. Най-голямата грешка. Сега съм +2,50 и нищо не виждам на близо. Когато съм навън и трябва да погледна нещо спешно в телефона или търся някакъв адрес в Гугъл карти, трябва да сваля слънчевите очила, да сложа диоптричните, после пак да ги сваля, защото с тях не виждаш надалеч и това е само малък пример. За разлика от късогледството, където просто вървиш и си поглеждаш в телефона. Тези очила постоянно ги слагаш и сваляш, което е адски неудобно. Например на работата като пиша нещо и се заговоря с колега, трябва да махна очилата, за да го виждам него надалече, като почна пак да пиша пак ги слагам. Вкъщи като гледам телевизия и някой ми пише на телефона, слагам очилата, за да прочета, но като трябва да погледна към телевизора пак трябва да ги сваля. На ден ги сваля и слагам поне по 100 пъти. За мен всичко това е адски неудобно. Ако знаех всичко това никога нямаше да си сложа лещи за далекогледство. При късогледството слагаш си очилата и забравяш за всичко. Да, постоянно се носят, но са един страхотен аксесоар. Но всеки сам преценява.

# 271
Точно пред очите ми виждам.... виждам добре на около 20 см някъде, после се получава един диапазон около 10-15см, в който не  виждам / т.е.  размазано ми е / и след това - като сокол ми е зрението.
И като готвя нещо, или като чета книга или на палтопа като цъкам -  си нагласям така, че да виждам.
Имам и сертификат какво са ми сложили в очите, а и ходех на консултация и преглед и в друга очна клиника в София, за да  съм сигурна, че всичко е ОК.
Просто съм изтеглила късата клечка, да не ми се адаптира окото напълно.

# 272
  • на острова на мечтите
Смхулка, и аз така. Късмет извадих. Чета без очила. Шофирам без. Гледам телевизор пак без очила. Само за вдяване на игла ми е малко трудно, но не ми е жизнено важно. Моите лещи са монофокални.

# 273
Здравейте!Интересува ме,някой знае ли,колко струва операцията и лещите в болница Токуда?Предварително ,благодаря!

# 274
Здравейте!

Баща ми е поставена диагноза перде, за операция.
Обаче вчера е прогледнал съвсем ясно, днес пак вижда замъглено.
Възможно ли е това при перде?
Да не би да е сбъркана диагнозата и напразно да се оперира.

# 275
Здравейте!

Баща ми е поставена диагноза перде, за операция.
Обаче вчера е прогледнал съвсем ясно, днес пак вижда замъглено.
Възможно ли е това при перде?
Да не би да е сбъркана диагнозата и напразно да се оперира.

Точно това е.
За да сте по-сигурни, потърсете второ, ако трябва трето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт