Отговори
# 720
  • Мнения: 1 172
И аз съм започнала да имам проблеми с киселините. Ама нищо не правя по въпроса (за сега), макар че понякога много трудно издържам. Confused
Вижте на какво клипче се нацелих преди малко, да се посмеете преди лягане. Mr. Green

# 721
  • София
  • Мнения: 2 109
Добро утро от мен Simple Smile



С първата бременност и сега нямам киселини (все още). Обаче с миналата беше кошмар. Имах чувство, че и вода да пия, се появяваха.
Справях се с Талцид (предписан ми от гинеколога) и Зеро-ацид.
Сега си пийвам кафенцето и се хващам да поразтребя малко, че свеки днес ще дойде на гости, пожелайте ми силата да бъде с мен Mr. Green

# 722
  • Мнения: 103
Ще ми е дълъг постът, но предварително предупреждавам! Naughty Peace
За киселини-RENNIE,близка ми го препоръча, тъй като имаше ужасни киселини последното тримесечие.Това са таблетки за дъвчене.
Juli_Ivka, да в 7ми месец си! Hug
Тези, които споменахте, че имате роднини лекари, моля поговорете с тях за ваксините и ни споделете! Ваксините са моя сериозна дилема и  тема на обсъждане със съпруга ми тези месеци. Срещаме доктори, все повече, които ни казват, че са против ваксините, дори един много известен хомеопат, като споделят, че те въобще не ваксинират децата си, освен ваксината, която се поставя непосредствено преди след раждането.
Сега в свободното си време чета всякаква литература на тема ВАКСИНИ, за да можем да вземем правилно решение по отношение на поставянето на ваксини на децата ни. Предстои ми разговор с личната, но нали първо да се подготвя с въпроси.
jiorjita, прекрасно легълце, препоръчвам ти само да е 70-140, аз също си имам второ-кошарка и правех така разнасях го по всичкш стаи, а сега Катето си го предпочита него за сън, защото се завира по всичките му ъгли без да се думка в дървото. Наричахме го "лятната резиденция"!
Отивам да правя закуска, че е време!

# 723
  • Мнения: 731
Добро утро!
За киселините аз все още нямам,но с първата бременност 8-ми и 9-ти месец ми бяха кошмарни.Тогава също ми бяха предписали Талцид-да си призная вече не си спомням обаче дали ми е помагал!
chip4e задължителни ще вземаме по големият вариант!
Хубав ден ви желая дами!   bouquet и от вчера наглеждам за нова тема ама тези дни нещо има затишие не пишете много!

# 724
  • Мнения: 31
Прочетох  следното при септемврийките-разчувстваме

"Малкото момче отишло една вечер при майка си в кухнята, докато тя приготвяла вечерята и малко притеснено й подало лист хартия, на който старателно било написало няколко реда. След като майка му си подсушила ръцете с кърпата, тя го прочела. На него пишело:

За подрязването на храстите в двора – 5 долара;
За това, че съм си почистил стаята тази седмица – 1 долар;
За ходенето ми до магазина вместо теб – 50 цента;
За наглеждането на малкото ми братче, докато ти пазаруваше – 25 цента;
За изхвърлянето на боклука – 1 долар;
За окосяването на поляната пред къщата – 5 долара;
Общо: 12.75 долара
След като го прочела, тя го гледала продължително време без да каже нито дума. Момчето можело да види как спомени преминават бързо през съзнанието й! Тя взела химикал, обърнала листа на другата страна и написала следното:


За деветте месеца, през които беше в мен, растейки – не ми дължиш нищо!
За всичките нощи, през които съм бдяла над теб, лекувайки те и молейки се за теб – не ми дължиш нищо!
За всички сълзи, които си ми причинил през годините – не ми дължиш нищо!
За всички нощи, изпълнени с ужас и притеснения, които знам, че ми предстоят – не ми дължиш нищо!
За всички играчки, дрехи, храна и дори за издухването на носа ти – не ми дължиш нищо!
И така, когато събереш всичко, получаваш цената на моята любов. Тя е безплатна!
Когато момчето прочело това, което майка му била написала огромни сълзи изпълнили очите му. То погледнало право към майка си и й казало:

“Мамо, сигурен съм, че те обичам много!”

След което взел химикала и с големи букви написал: ВСИЧКО Е НАПЪЛНО ИЗПЛАТЕНО!

# 725
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 367
Добро утро




chip4e за кои ваксини по-точно питаш - противогрипните или всички останали, които се слагат задължително след раждането на детето като ДТК, полиомиелитната и прочие? Защото в нашето семейство хората, които разбират от това са против противогрипните, в никакъв случай не споделят мнение срещу останалите ваксини, напротив, казват, че са много необходими.

# 726
  • Мнения: 117
Добро утро!Аз киселини все още нямам,поне тази екстра за сега липсва Laughing

# 727
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 779
Добро утро,

gadamer, честита придобивка. Синковеца вчера заля единия лаптоп с бира, но явно не е била много, че като изсъхна тръгна  Rolling Eyes Но му иде време за смяна.

Киселини - нямам за сега, предната бременност съм получавала 2-3 пъти.

Аз съм във вихъра на ремонт - днес трябва да разчистя детската и чакам Икеята да отвори за да вземем мебелите, които сме харесали. Готвим и баткото за детската градина - бумаги, изследвания и т.н.

Лек ден

# 728
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 367
 Galactic Voyager мерси  Sunglasses

Иначе и аз подготвям малката за детска градина - изследвания, маратонки, дрехи...всичко й е омаляло. Вече цяла седмица я водя и всеки ден на тренировки. Септември ще я водя аз, после сме се уговорили с наша съседка да я взима от градина и да я води до тренировките, защото аз с големия корем, а и с бебето после няма да мога. А не искам да шофирам с корема, притеснявам се.

Иначе викам една жена да чисти вкъщи през уикенда, аз през седмицата гледам да поддържам, но ми е много по-лесно, когато голямото чистене го направи някой друг, аз изобщо нямам сили, докато се занимавам с малката.

# 729
  • Мнения: 9
добро утро на всички! аз днес съм по чистенето. киселини нямам още, но цяла вечер ме сърбяха краката, а и бебчо ме рита от 3 до 6 вече всяка вечер и понякога немога да спя.

# 730
  • Мнения: 133
Добро утро момичета.
vatzi, разплака ме с това.
gadamer, мерси за закуската миличка.
chip4e, ваксините в България доколкото аз съм запозната все още са задължителни. Без ваксини детето ти не може да тръгне на детска градина, няма да взимаш детски и имаше още май такива глупости. Тук все още не ни е оставен  избора дали искаме или не искаме да ни ваксинират децата. Задължават ни.
gadamer, честита ти придобивка. И ние в най-скоро време ще трябва да взимаме, че моят компютър в къщи скоро няма да може да се ползва /все пак е на 6 години/.
За лаптопите и моята щерка поля на баща си лаптопа само, че с кола и татко и беше побеснял, но като изсъхна нищо му нямаше.
Ох и на мен ми се иска да започна да викам някоя жена да ми помага с чистенето, но да си призная честно се спирам все още, защото по цяла седмица съм си в къщи и нямам кой знае колко друга работа.
Ох хайде лек ден от мен за сега. 

# 731
  • Мнения: 439
От мен май вече е добър ден. Hug

# 732
  • София
  • Мнения: 26
Добър ден и от мен. Днес ме разплакахте - смях се до сълзи с клипчето на Teddy, после пък vatzi ме разплака ... иначе съм в страхотно настроение днес  Simple Smile
За ваксините - аз съм категорично против - и противогрипните и задължителните детски. Консултирала съм се и с лекари - приятели и с хомеопати - никой не се ваксинира от тях. Обясниха ми, например, че с всяка година се увеличавал броя на задължителните детски ваксини, и то за болести, които едва ли някога в живота си ще имаш "шанса" да прихванеш. Освен това ваксините били със срок на годност и като изтече този срок - голяма работа че като на 1 годинка са те ваксинирали ... Ако ще ходиш някъде, където е задължително да имаш ваксина (примерно в Азия) - това го разбирам. Но да ваксинирам детето си с щяло и нещяло щото било задължително - няма да стане.
Ето и една книга по въпроса: "Световната конспирация срещу здравето" на д-р Атанас Гълъбов.
Казаха ми, че имало и Асоциация на пострадалите от ваксини ... тук, в България. И за финал една доста тежка темичка, тук във форума:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231530.0
Извинявам се за дългия пост, но темата "ваксини" ми е доста болна ...
Хубав ден на всички мами и дано вземем правилното решение за децата ни  Praynig

# 733
  • Мнения: 6
Здравейте!   bouquet
Аз също съм против тези ваксини, но има ли начин да се откажат. т.нар. "задължителни"? Не съм запозната, но съм чувала, че ако не е ваксинирано детето не може да се запише на детска градина. Знам доста потресаващи случаи причинени точно от тези ваксини. Никой не носи отговорност за последствията (дано не се стига до такива).

# 734
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 367
Tonita.80 много от тези болести, за които се слагат ваксини и едва ли ще имаме "шанса" да прихванем, са изчезнали или са на изчезване едва след въвеждането на задължителна за всички имунизация. И ако все още някои от тези ужасни болести съществуват в БГ, то е най-вече сред ромите и турците в по-изостаналите региони, т.к те от незнание и немарливост не се ваксинират. Мъжът ми е ваксиниран например срещу едра шарка, аз не съм, но се смята, че вече тази болест не се среща от много години, след като десетилетия наред е вървяла задължителна имунизация в целия свят. Цитат от Уикипедия:  "Средно изчислено в периода на 20 век Вариолата причинява 300-500 милиона смъртни случая. Само през 1967 г. Световната здравна организация изчислява, че от 15 милиона души заразени от болестта 2 милиона умират същата година. Последните случаи на едра шарка са регистрирани през 1977 г., а през 1980 г. Световната здравна организация обявава окончателното унищожаване на вируса в природата."

Ето  и за полиомиелита: "До 1954 г., когато започва имунизацията срещу това заболяване полиомиелитът е бил широко разпространен. Проявявал се с големи епидемии. След въвеждането на живата полиомиелитна ваксина заболяемостта е понижена рязко. Днес се наблюдават единични спорадични случаи и много рядко епидемични избухвания. Световната здравна организация обявява, че борбата с полиомиелита се намира в последния етап преди ликвидирането му. През 1994 г. Западното полукълбо е обявено за свободно от заболяването."

За световни конспирации по всякакви теми има хиляди книги изписани, но не си падам по такъв тип литература. А и както казах, в семейството ми има лекари от различни поколения, един от роднините ми е най-добрия специалист по детска хирургия в неговия град, човекът е вече на 60 години, врял и кипял, но е за ваксините, когато се спазват правилата за слагането им. Болестите, от които предпазват са ужасни, мъжът ми е виждал по време на следването си деца, болни от някои от тези болести, поради липса на ваксинация и казва, че много страшни.

Общи условия

Активация на акаунт