Отговори
# 240
  • Мнения: 0
Еванджелина не се разписваш как си, как върви бременността може би и аз да съм пропуснала ако си писала

# 241
  • варна
  • Мнения: 1 228
Здравейте и от мен  Hug
За срещата снощи много приятно си изкарах надявам се пак да се срещнем преди бебоците да се родят ,а и след това разбира се.
Сега се връщам от шопинг  ,накупихме някои неща за беболна ,много съм доволна .Взехме боденца ,гащеризончета ,една много сладка бяла пижамка с шапчица , плетена пелена,чорапки и ръкавички.
Е, останаха още много ,много да се купува ,но поне бебето няма да е голо  Mr. Green
Кошарката ми е в процес на сглобяване и до дни ще е готова ,заедно със скрина ,остава само малкия човек да се появи.
За количките ,не държа да е скъпа ,може и втора употреба да е само да ми върши работа .
Харесала съм Кенгуру Виктория ,някои ако може да ми даде мнения за нея ще съм благодарна.
http://pediachovek.com/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B … 20VICTORIA%202011

# 242
  • Мнения: 629
Привет момичета
Да ви почерпя, макар и виртуално, че нашия тати днес има рожден ден   party023   beer3
Клеопатра, тоалетът е прекрасен. Ще бъдете прекрасни Hug
Съни, браво за положителното мислене покрай изписването! Все тая дрешката каква ще е. Нали всичко с малката принцеса е наред. Другото е бял кахър.
Последните пари май за пътешествия ще си ги дадем. И тримата много обичаме да пътешестваме. Зори само като чуе пътуване и очите и светят.Ако трябва да стане за градина... все е с мрънкане, обаче знае ли че на другия ден се пътува....колкото и тихо да станем с баща й за да си поспи още малко...веднага ни надушва и става, и се облича - сама! И няма хър, няма мър, та ако ще и 5.30- сутринта да е. Дано и мушмурока в тумбака да е от тази порода, че иначе не ми се мисли.
Количката и още една камара неща ще си ги ползваме от каката. След две седмици ще видим кое е годно за употреба и кое не, че нещата ги закарах при майка ми. Но първо да ни докарат новото креватче за да пренаредим стаята. Двуетажно ще е и Зори отсега се вълнува, че като кака ще спи на горния етаж.
Ние всичко сме взели ново за първото, макар и някои от нещата да не бяха от най-скъпите. Но пък винаги сме искали поне 2 деца и си знаехме, че от първото после много неща ще се ползват за второто. Единствено за помпата за кърма и кенгурото не сме правили компромис.  Ама иММ страда от скруполи на тази тема. Майка му все повтаря как е успяла всичко ново да им подсигури със сестра му, и как не са пренася от хората...както тя била порасла...И на него му е страшно неприятно да вземе нещо от друг за децата. И аз реших да не му развалям бащинството. Иначе някои неща бих ползвала от приятелки. За колички, помпи и някои неща обаче го разбирам защото както казва - хем ще вземеш ползвано от друг, хем ако се повреди се чустваш длъжен да го възстановиш...и си даваш пак парите...и пак го нямаш. Една приятелка така взе помпа за кърма от някой си...тя се развали, и за да я върнат купиха нова...и хем си дадоха парите, хем ползваха амортизарана, хем сега пак си нямат. Но то много зависи и какво и от кого взимаш.

# 243
  • Мнения: 1 262
dessy encheva, мен също  много ме е страх детето ми да не наследи моята анемия, макар че не е болка за умиране. Но си представям как и аз едва ще изчакам да стане на 1 год. и ще тичам да му правя изследвания.  Laughing /Казаха че изследването за таласемия се прави след 1-годишна възраст; даже някъде към 1,5./

SlunchoO, на мен също една лекарка ми беше казала, че няма да имам деца или ще забременея много трудно. Първите опити бяха неуспешни и дори се молих на Бог да забременея. Забременях още същия месец, в който се молих, но тези несгоди не ми попречиха да си се вайкам на промените в тялото.  Laughing Стрии все още нямам, но физическите проблеми, променената фигура и т.н. направо ме разбиха. Вече се чувствам по-спокойно, че съм близо до финала. Не мислех, че ще изкарам толкова.  Laughing

iveta76, честито ви жилище!   bouquet

BLackKisSs, на мен също ми се струва че сестра му /на мъжа ми/ е глезанката и за нея ще дават повече, но за нас също не се скъпят и мога да кажа, че ме гледат като тяхно дете /добре че не съм им у дома.  Laughing/ Искрено се надявам при вас нещата да се оправят и да имате едни по-добри взаимоотношения.  Hug Може би нещо са му сърдити /на мъжа ти/?!  Абе най-важното е вие с него да се обичате все пак.   bouquet
Иначе за секциото не мисля, че в частните клиники го правят по-добре. При мен засега просто няма медицински показания. Ако имаше, не бих дала тия пари /нали споменах, че съм скръндза?!/ . Laughing

Zvezdichkova, честит ден рожден на вашия тати.  Laughing  newsm59

# 244
  • Мнения: 89
Patrisia здравей не си пропуснала,аз пиша рядко .Благодаря чудесно съм и аз и бебо, не мога да се оплача, да чукна на дърво.Ти как си?Приспособи ли се в БГ вече Simple Smile   Peace

# 245
  • Мнения: 130
Благодаря ви момичета!!!! Hug Hug Hug Hug Hug

Клеопатра, много се радвам за Сара, най- после ще си се гледате вкъщи  Hug, много се измъчихте, но е важно, че се справихте. Ти изцеждаш кърма и я давате или поддържаш лактацията? Много е хубаво, ако я храните така  Peace Hug.

Да изцеждам и замразявам и всеки ден нося кърма в болницата, надявам се, че ще продължава да има кърма и като се прибереме у дома!!!

Patrisia и аз не съм разбрала, че сме от един край  Laughing. Да ти кажа много съм доволна от лекарите в Смолян. Раждането ми мина перфектно, а и за Сара се грижиха с много любов и регираха адекватно на ситуацията!!! При кой доктор ходиш на консултация?

Добро утро сърдитки!
Много сте се разгорещили и няма да се опитвам да ви сдобрявам-кауза пердута ooooh!
Да помислим позитивно, а? Вижте какво стана с Клеопатра, дали и е минавало през акъла да гледа англ. сайтове и да си поръчва дрехи, дали е можела да чете с часове в интернет ревюта за колички и да обикаля по магазините, за да си купи тази, която е най-най? Един път не се е оплакала със стрии......Не смея и да си помисля колко пари са похарчили до сега, за да дадат втори живот на бебето си, но е важно друго нали-малката Сара е добре и ще расте като едно нормално детенце Hug


Права си мила, изобщо не помислях за дрехи и колички, камо ли за стрии. Нямах време да се поглезя, като бременна, а и като родилка след това Simple Smile, но сега всичко се нарежда.

Искам да ви кажа на всички -  глезете и се радвайте на всеки един момент от бременността си и както казва Деси: МИСЛЕТЕ ПОЗИТИВНО, защото мен това ме спаси тези 2месеца. А и каквото ни е писано ще ни минава. Важното е края да е добър!!!

Zvezdichkova  newsm59 на вашия рожденник

Последна редакция: пт, 26 авг 2011, 13:15 от kleopatra555

# 246
  • Близо до реката ..........
  • Мнения: 11
Привет и от мен  Grinning

Клеопатра, много се радвам за чудесните новини и това, че скоро ще гледаме снимки от изписването на малкото геройче Сара!  Hug Hug Hug

Zvezdichkova
да ти е жив и здрав рожденника  nbirthday

Seengirl, честито за новата придобивка, да ходите на много хубави местенца с бебчо  travel

mimenceto123
, честито за покупките  Grinning

Относно, количката ние сме се спряли на Бертони Карера и цената й е около 500 лева, моя приятелка има същия модел и мисля, че това е количката, която ще ми е удобна и е много маневрена. За мен е също важно гумите да са стабилни и да е висока. Стволови клетки няма да замразяваме, защото нямаме тази възможност на този етап, тъй като обзавеждаме новото ни жилище.  Simple Smile

# 247
  • София
  • Мнения: 723
След вчерашно-днешното развитие по темата бях решила вече само да чета и да не вземам отношение по спорни въпроси....обаче то сърце не трае  Sunglasses Laughing

Последните седмици толкова много лошо се изписа за България, че...някак си не можах да се съдържа....добре, че живея и аз тук, че иначе бих си казала - ей в тази държава няма да стъпя.
За мен един от основните ни проблеми вкл и на българите, които са извън страната, е нихилизма по отношение на произхода и собствената си държава...
Да, за съжаление не сме в цветущо икономическо положение, в народопсихологията ни също има трески за дялане, ама .....все пак...
Моля имайте предвид, че:
Не всички лекари в БГ са търговци;
Не всички бременни се тъпчат с лекарства по задължителните предписания на лекарите им;
Не всички майки пушат, разхождат бебета си по моловете и се надпреварват кой по маркови дрехи е купил на детето си...
И да, в България има и хора, които имат сравнително прилични дори за Европа доходи, без това да са „прани“ пари или пък изкарани по нечестен начин, напротив, понякога полагат дори повече усилия отколкото хората с подобни позиции в чужбина;
Има хора, които не гледат в паничката на другия....
Разхождат бебета си в паркове и градинки от рано, и без много да се шашкат, ако бебето  случайно си натъпче устата с пясък или пък падне и си удари коляното например;
Тук също режат ноктите на бебетата от самото начало и още един куп неща, които се изписаха ама не мога да се сетя за тях в момента.....
Иначе доколкото забелязвам всички се разграничаваме от онези, които критикуваме  Wink

# 248
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Здравейте!

Клеопатра, искам вече все така често да ни навестяваш и да пишеш само за неща, касаещи една наскоро родила жена и едно новородено, без да си спомняш за мъките и трудностите, които изживяхте! То е ясно, че никога няма да ги забравиш, но дано оттук нататък да ви предстои само добро в живота! Заслужаваш само спокойсвие и много много здраве и щастие!  Hug  Hug  Hug

Звездичкова, честит да ти е рожденика!  bdbaloni

Иветка, на вас честито собствено жилище! Много щастие и поводи на забавления да имате в него!   bouquet

А на Сийнгърл честита кола!   bouquet Леко и безаварийно шофиране!

Всички чакаме Съни и Алина да се приберат у дома.  Grinning

Инка, нашите бебоци  май ще се появят по едно и също време или поне с дни разлика. Така сме планувани и ние. Серклажа искат да ми го махат между 17 и 19.09, та като го махнат само да не тръгне веднага беба да излиза, че ще стане секцио по спешност.

Ахилеа, а колко струва секциото в клиника Щерев?

Мименце, кумата ми имаше такава количка на Кенгуру и беше доволна. Тя е същия клас като моята (Чиполино), така че мисля че е хубава.

Пухче, много добре си изредила нещата и аз мисля така. Не всички сме лоши в милата ни родина, има много стабилни, съвестни, мили и нормални хора, както навсякъде.  Peace

Последна редакция: пт, 26 авг 2011, 13:45 от Hariela

# 249
  • Мнения: 0
Клеопатра аз съм при доктор Пищалова и съм доволна от нея иначе аз не съм от тук само тук само тук живея.

# 250
  • Мнения: 1 262
КЛеопатра, много се радвам на позитивизма ти. Вдъхваш една увереност у всички нас, които не сме от най-позитивните и уверени.  Laughing  Hug

Pouh, много ми хареса твоя пост. А за лекарствата - понякога наистина са необходими. Ако нямах оплаквания, никога нямаше да ми назначават лекарства току-така. На мен лично лекарствата ми помогнаха и ако не ги бях пила, надали щях да стигна до тук с бременността или щях да се превърна в инвалид за отрицателно време. Е, вече спирам повечето и ми е още по-добре, че нямам нужда повече да ги пия.  Laughing

Hariela, в Щерев секцио и нормално раждане са на една цена - 1995 лв като в цената е включено всичко - храна, престой, нощници, памперси, изследвания, инжекция за резус фактор /ако се наложи; поне ми казаха, че няма да я плащам подълнително, докато във ВИта искат пациента сам да си я осигури = около 200 лв/, четка, паста за зъби, тоалетни принадлежности - шампоан, сапун, кърпи, чехли за еднократна употреба /но не ставали за баня според раждали там/, консултация с анестезиолог и кардиолог, всички необходими изследвания на майката и бебето непосредствено преди и след раждането... Изобщо всичко дето може да ти потрябва. Отиваш само с направление /понеже това е цената за осигурени/ и лична карта. Евентуално може после някой да ти донесе джапанки за къпане. Осигуряват помпа за кърма от там, ако имаш нужда. Харесаха ми условията. За цената на секцио по желание в държавни клиники също съм разглеждала, но там където предлагат такава услуга - Св. София /бившата Тина Киркова/ и Шейново, цената е около 1300 лв, избор на екип вече са го вдигнали на около 900 лв, ВИП стая по 70 лв/ден. То става по-скъпо, а и кой знае какво ще е отношението, храната, условията и т.н. В Щерев храната се избира от меню, в цената е включено присъствие на бащата по време на раждането /по желание/ и избор на екип. Но това, което се плаща допълнително е часа за гинеколога, който искаш да ти води раждането /т.е., първоначалната среща с него, на която ще обсъдите какво ще правите, включва преглед гинекологичен и на ехограф/, искат още и няколко записа на тонове, които също се плащат допълнително /това е като тръгнеш месец преди термина на самите прегледи/ и май влагалищен секрет преди раждането /но предполагам ако имаш от другаде, няма да държат да ти го правят пак/.
Да допълня, че има и безжичен интернет - ако някой има лаптоп, може да му го донесат впоследствие.

Последна редакция: пт, 26 авг 2011, 14:26 от A_H_I_L_E_A

# 251
  • Мнения: 1
 ooooh! писах писах , и накрая какво натиснах не знам и ми се затвори гугълхрома  ooooh!
На кратко :
Клеопатра  Видях новата снимчица на Сара , прекрасна е  Heart Eyes Комплектчето ме впечатли - ще е като принцеска  Heart Eyes
Съни  Видях че има нова снимка и на Алина  Heart Eyes , сигурно вече сте си вкъщи и е голяма еуфория покрай вас , чакаме снимчици .
Звездичкова Да ти е жив и здрав рожденника  nbirthday
seengirl Честита ви нова кола , леко и безаварийно возене  travel
Baby cakes С теб сме от една порода  Laughing И аз си давам парите за животинките . Имам и аз едно непослушно Йорки , което живее с майка ми, а с ММ имаме двама кучовци , които могат да минат и за магаренца . Хората понякога ме мислят за луда ... Но обожавам животни и ако имах възможност бих прибрала и гледала всички бездомни , но няма как да се случи това . Преди да разбера, че съм бременна , ходех в приюта в Богров събота и неделя да разхождам кучовците, които са настанени там , но приключих в момента в който разбрах новината . Надявам се ЖЗ , да имам възможност, да продължа да го правя от време на време .   animal037
Днес е малко по хладничко и се диша нормално , така че ще се залавям с чистене  clean clean , но ще минавам от време на време. Лек ден мамчета  Hug

# 252
  • Мнения: 15
Ние си купихме количка Чиполино Максима за 450 лв. 3 в 1, беше на промоция в Хиполенд. Който ме е попитал за цената на количката, всички се учудват, че била тооооолкова евтина. Телефонът ми е 1 лв. и колкото и да е необяснимо и смешно за всички, на мен ми е достатъчен и ми върши работа. Преподписах договор с Глобул и имах възможност да избирам телефон между 1 лв. и мноооого нагоре. Имала съм телефон (подарен от съпруга ми) и за 500 лв., НО тъй като постоянно летят и не мога да ги опазя избрах най-обикновенния, който без договор е 79 лв. От както срещнах мъжа ми съм станала и аз доста пестелива, но когато искам да зарадвам някои, бих дала всичките си пари.

И аз като повечето от вас съм на мнение, че според това човек какъв живот живее и какъв стандарт поддържа, проблемите са му различни. Ако някой го вълнуват проблеми, които за едни са глупости, то това не е повод за раздразнение. Мъчително и тъжно е, когато едни са забременяли по-трудно от други, но това не значи, че вторите са виновни за това и не могат да изкажат собствените си тревоги и притеснения, пък било то и за стриите. Света е толкова цветен и различен за всеки един от нас, не можем да носим товара за съдбата на останалите. Важното е да оценяваме и възприемаме всяко едно мнение и да си направим извод от него. Затова и аз ви чета сутрин, обед и вечер. Веднъж се съгласявам с едни, после виждам, че дадения въпрос има и друга страна. И това ми е интересното, че сме различни. Инъче, едва ли ще се изписват темите толкова бързо.

Не знам, дали се сещате, преди време бях ви попитала за идеи за подарък за годишнината ни. Миналата година на 26.08. подписахме, а на 28.08. беше сватбата ни. Това, което реших: днес сме на разходка с корабче (изненада за ММ), а в неделя все пак резервирах 1 нощувка с вечеря в хотела, в който ни беше сватбата (х-л Лилия Зл.пясъци), отново без да знае ММ и съм му купила един скромен подарък – фигурки, които той беше харесал преди много време. Та аз за това бих харчила – подаръци и изненади, но не са себе си Simple Smile
inka 26 – би ли ми казала какво се заплаща на 7-ми етаж в АГ Варна. До колкото знам 350 лв. е избор на лекар, списък с консумативи не ти дават, но за престоя там не съм сигурна по колко е на ден. За деферентните стаи е по 45 лв./ден. При кога ще раждаш? Аз съм си избрала д-р Георгиев.

mimenceto123 – бяха ми препоръчали Кенгуру Виктория, но аз предпочетох зимния кош да е отделно, инъче щях да си взема нея. Казаха ми, че е качествена и удобна.

A_H_I_L_E_A – цените за раждане, които си цитирала ми се виждат ужасно високи. Това само заради самите болници ли е или по-принцип е по-скъпо в София?
Хубав и усмихнат ден на всички Simple Smile Grinning Simple Smile

# 253
  • Мнения: 262
Kolleus, добре дошла!
За стволовите клетки – нямам познат, който да е запазил такива. Не ангажирам никого с това – просто споделям. Още нямам избран доки при когото да раждам, но щом открия „моя човек” ще го попитам за мнението му и съвет.
Относно цената на количките – анкетата ми харесва. С дъщеря ми взехме Кангаро Виктория за 260лв. Сега бих искала нещо по-леко и маневрено, но ще търся като изляза в болнични.
Клеопатра, комплектчето за изписването е прекрасно! Много ми харесва! От сърце те поздравявам, че през всичките тези месеци си се цедила и си запазила лактацията! Поклон!
Baby Caкes, интересна история за ник-а ти.
Шемет, и ние изведохме малката за първи път на 7 дни, за ужас на едната баба!  Mr. Green
Евелина, много съжалявам за болничните ти. Наистина често ги бъркат – аз с болничните на колко майки във фирмата съм имала проблеми… И все така с по един ден са разминаванията…
Аз съм много щастлива, защото мъжът ми ми взе изследванията и хемоглобинът ми е 117  Party

# 254
  • Мнения: 1 262
silvi-85, едната цена е за клиника Щерев - тя е частна и съответно е скъпа. Цените на държавните болници обаче не падат по-долу, когато /и само когато/ става въпрос за такава екстра като секцио по желание, ВИП стая, избор на екип и т.н. Иначе самото раждане по медицински показатели е безплатно. Но тъй като секцио по желание не се предлага дори в някои болници /като ВТора градска и Майчин дом; макар че за последната съм чувала за пари под масата, но и те са от порядъка 1000-1500 освен всичко друго - избор на екип, ВИП стая и т.н./, могат да си искат и големи суми за желаещите такива екстри /в смисъл това не са задължителни неща/. Наистина за човек с моите изисквания е по-удачно да иде в частна клиника. Ако обаче нямах парите, нямаше и да отида.
Може и да има разлика с цените в другите градове, не съм запозната.

Иначе много се радвам за вашата годишнина - със сигурност ще изненадаш и силно ще впечатлиш половинката си. Ние също имаме годишнина на 29.08., но сме се разбали да не си подаряваме нищо. Ето че приоритет са ми прегледите и раждането в Щерев и заради това ще се лиша от някое и друго удоволствие.  Laughing Всъщност може да се черпим по някое парче торта от сладкарница Неделя.  Laughing Абе да ни е сладък живота!  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт