Отговори
# 540
  • Мнения: 447
Добро утро, момичета!  Hug

Виждам, че покрай притеснителните новини рязко е спаднало желанието за писане на повечето от вас. И при мен е същото... Cry

kleopatra555, мога само да си представям колко тежко ти е в момента. Но бъди силна, Саричка има нужда от теб! Ние всички тук мислим за вас непрекъснато и се молим нещата да си дойдат по местата!  Hug

Seawish, молитвите ни са и за теб и Дария! Вярвам, че бавно и методично ще преборите всички проблеми и скоро ще се приберете у дома живи и здрави! Прегръщам те!  Hug

Относно сушилните, не се лъжете да купувате 2 в 1. Пералните се справят добре, но сушилните при тези модели не работят качествено. Имам приятелки, допуснали грешката да купят такъв комбиниран уред, и не ползват сушилнята изобщо, защото резултатите от експлоатацията са много лоши. Ако имате достатъчно място над пералнята, по-добре купете сушилнята отделно и я поставете отгоре. При уредите от една и съща марка е предвидена такава опция. Успех в избора!  Peace

Хубав ден на всички!

# 541
  • Мнения: 0
Стискам палци всичко да е наред с принцесите Дария и Сара и кураж на мамите!

# 542
  • Мнения: 0
Моля се  постоянно си мисли за нашите мъничета дано господ бди над тях и всичко да се оправи.
 zellda виждам, че имаш количка каквато аз си купих и щом ще я използваш за втори път явно си доволна.

# 543
  • Варна
  • Мнения: 441
Много  Praynig Hug за Сара и Дария и  Hug за техните майки, дано всичко се развие по възможно най- добрия начин  Praynig.
Нямам никакво време да се разпиша, само ви прочитам по малко. Боби още е със сополаци, баща му го извежда по малко, за да мога да свърша по нещичко вкъщи. Притеснено ми е с тези негови боледувания, но ще се справям няма как.

# 544
  • Мнения: 130
Здравейте момичета, вчера продухаха клапата на Сара и следобяда тя беше добре, спокойно си спинкаше!!! Говорих с доктора и той каза, че на този етап нищо друго не може да се направи, като порасне малко ще трябва да я сменим с по-голяма. А за останалите неща ще трябва да чакаме и да видим с времето какво ще се случи. Ще се моля на Бог да пази детенцето ми и да му даде да има един нормален живот и да се надяваме на най-доброто  Sad Sad Sad. Ще се постарая да мисля отново положително ..........

seawish  Praynig Praynig Praynig за вас

Последна редакция: ср, 31 авг 2011, 11:48 от kleopatra555

# 545
  • Мнения: 1 262
Zvezdichkova, благодаря ти за подробното обяснение. НАмерих статията и сега ще я прочета.   bouquet

seawish, нека малката ти звездичка бързо да укрепне и да се справи с инфекцията, дробчетата й да укрепнат, бързо да наддаде, да няма увреждания и скоро да си я вземете вкъщи.  Hug  Praynig
Сега се сещам, че Съни казваше, че е сънувала РАдостчо да ражда на 26.08. А то не било Радостчо, а seawish. Имаше нещо пророческо в този сън де.

Zeirna, радвам се за хубавите новини.  Hug

Евелина, много неприятна случка си преживяла, но важното е че всичко е наред сега. Аз колко пъти се спъвам...добре че не съм паднала. Иначе бебето си знае да се премести. Макар и не точно по темата, но ми напомня когато си махам с епилатора космите по корема. Мести се ту наляво, ту надясно и няма накъде да избяга.  Laughing На мен ми е смешно, ама него сигурно го е страх от шума и движението, което усеща вблизост.  Confused

Zellda, то като пиша такива неща, май няма уместни коментари....  Thinking

kleopatra555, радвам се че са Сара е добре и проблемът с клапата е решен донякъде. Дано всичко с малката ви дъщеричка е наред и да нямате повече проблеми.  Hug

# 546
  • Мнения: 6
Kleopatra радвам се, че Сара е добре, всички се молим за вас, бъди търпелива, всичко ще си дойде на мястото, вярвам в това  Hug

# 547
  • Мнения: 35
Клеопатра - добре, че са продухали клапичката и сега се е отбременила главчката на Сара. Сега ще е спокойна и ще спинка спокойно! Харес ами това, което Сийуиш писа - че си поставя краткосрочни цели - нека сега се справят с инфекцията, а вие  с клапичката, защото така усложненията за Сара ще са най-малко, мила. После имаш цялото време на света да бъдеш със твоието съкровише и да й помагаш, ако има нужда. Ние сме много- всеки от нас може да ти подаде ръка за съвет, подкрепа, помощ с познати, литература и всякаква друга. Нали знаеш това...Сийуиш - късмет и нас вас...Аз пак вярвам, че силата на нашите общи майчини молитви помага много!!!

# 548
  • Мнения: 2
Здравейте мами! Не съм ви писала скоро,но ви чета,че имахме гости все. сбор:1swing:,рожден ден на чичо  birthday абе лудница и много народ в нас,на Килифарево де,все още сме си тук
За Саричка и Дария се моля Praynig Praynig Praynig,но знам ,че са борбенни момичета и всичко ще се нареди,само мислете положително.
  Ние вчера ходихме до Плевен при доцент Стойков да се запознае с новото тумбаче.
Оказа се,че е Александровден и Алекс има имен ден ,та добре се позабавлява детето.Накупихму дрешки ,обувки и федербал по негово желание,за бебо хавлийка и козметика.
Доктора ме прегледа и каза,че бебето е с 10 дена напред,което знам ,разположено е глажично и тежи 2500.Като му казах за разширената вена на влагалището  ме прегледа на магарето,само ме гледа де и отсече-СЕКЦИО #2gunfire,ама хич не исках,но това е положението.Много опасно било ако се спука по време на раждане ,много кръв и така.Сега каза да си избера дата след 20.09 ,а аз име още не съм си избрала.....абеее

# 549
  • Мнения: 873
здравейте!
аз днес гушках едно бебенце на 40 дни, докато неговата майка и нашият татко се опитваха да разгънат количката на бебето-Кенгуру Даяна: дървеняшка работа, ви казвам......но пък за мен имаше повече време за гушкане на бебето Heart Eyes ейййй, бях забравила какво е! сутринта получих поредната ми придобивка от Продавалника: ново костюмче от мек плюш, което се състои от блузка, ританки, чорапки и шапка. Ако ви кажа, че ми излезе няма и 7 лв. с доставката, няма да ми повярвате. Вече ще се самонаричам Деси Далаверата bowuu

Клеопатра, мисля за вас най-вече и цялото семейство се молим да се стабилизирате, да си облечете прекрасното комплектче за изписване и скоро да направите първата си разходка с количката Praynig

Аз за бебето ще пазарувам още: спално чувалче с ръкави, което ще ползвам за излизане в студеното време и един нов комплект хавлийка с кърпа за дупе. Иначе приключих с покупките засега. На съм суеверна, въпреки, че виждам какви чудесии стават тук и да ни пази Бог Praynig За Лили сме по-суеверни, поради честото боледуване: днес в последния момент и взехме бележка за ДГ, макар че можеше и по-рано да свършим тази работа. Когато имат организиран театър в градината, никога не даваме пари предварително-страх ни е,че дърпаме Дяволът за опашката, ще се разболее детето и няма да може да отиде на театър Crazy

Приготвих си някои неща за Русе, понеже се оказа, че имаме багаж за 2 къщи. Ето какво имам, пък ако нещо се сетите, добавяйте:
Ваничка за къпане, легенче и канче за поливане
Сгъваема кошарка с повивалник
Спален комплект с олекотена завивка(свекърите сигурно ще купят още един)
Памучно, не много тънко одеало
Хавлийка
2 бархетни пелени
2 тензухени пелени
Плетена пелена, която ни е наследство от таткото и мисля да я ползвам за разходки навън
Смятам там да си стоят тези неща, че да не разнасям всеки път, а в багажа да слагам само дрехи и козметика. Вкъщи останаха още доста неща, така че наистина сме готови-само здраве да е Praynig

# 550
  • Мнения: 22
Ох да споделя с вас на каква статия попаднах . Просто останах без думи ... , да те е  страх вече от всичко ! : http://www.borbabg.com/?action=news&news=1437

# 551
  • Мнения: 181
Ох да споделя с вас на каква статия попаднах . Просто останах без думи ... , да те е  страх вече от всичко ! : http://www.borbabg.com/?action=news&news=1437
Това е ужасно и ми напомня за историята на моя много близка приятелка,която загуби бебче на 2 месеца преди около 4 месеца CryПак заради лекарска грешка,никой нищо не й казал,изписали я,живели си спокойно,докато не започнали да се появяват проблеми и накрая детето беше прието в Плевен в критично състояние Cry

И друга лоша новина научих вчера и....просто се замислям как в такива моменти на майките въобще не им е до модел и цвят количка,какъв вид козметика,дали имат стрии и колко кг. си качили...А за какви дребни неща се ядосваме и притесняваме... Cry Cry CryМного ми е криво вече втори ден,пък и в допълнение с новините за Сара и Дария....съвсем зле се чувствам.....

# 552
  • Мнения: 873
Ох да споделя с вас на каква статия попаднах . Просто останах без думи ... , да те е  страх вече от всичко ! : http://www.borbabg.com/?action=news&news=1437
този случй доста бе разбунил духовете в града преди време, но май не се доказа лекарска грешка. за едната нощ, която прекарах в тукашната болница миналата седмица, чух за поне 2 смъртни случая на недоносени бебета, като едното бе тръгнало да се ражда в 8-ми месец. Търновската болница е известна със скандалите си. Докато лежах там през нощта, се проклинах,че не съм поела риска да тръгна за Русе и се молех бебето да не тръгне да излиза, защото знаех, че няма да го спасят. Лекарите са арогантни и немърливи(прегледаха ме за разкритие без да си измият ръцете и без да ползват ръкавици), чувах ги как си обсъждат пациентите и все едно говореха за крави в обор, заяждаха се с мен за това, че съм си родила първото дете в Русе и съм мислела пак там да раждам, позволиха си да използват епитети по адрес на лекарят, който ми следи бременността-крайно непрофесионално Naughty. Случилото се в тази статия може да стане навсякъде, но тук сякаш рискът е по-висок. Не си мислете, че ще се случи и на вас, особено ако знаете къде отивате да раждате Peace Хубавото е, че мамата от тази статия вече има второ детенце и изживява радостите и тревогите на майчинството Simple Smile

# 553
  • Мнения: 6
Електра тази статия ме потресе  Cry  Cry  Cry
Бог да ни пази да сме здрави и ние и децата ни, дано на никой не се налага да попада в ръцете на "компетентните" ни доктори  Cry  Cry  Cry

# 554
  • Мнения: 2
И аз останах потресена от статията и сега се чувствам още по-объркана. Милех да раждам в АГ Варна без избор на екип. Все си мисля, че всички там са специалисти и мога да им се доверя при когото и да се падне да раждам. Но тази история ме кара да се замисля дали да се оставя в рацете на случаен доктор...

Общи условия

Активация на акаунт