Анкета - как родихте близнаци - нормално или секцио?

  • 14 900
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 638
Съжалявам за пропуска, който вече няма как да поправя.  Peace

Наистина си преживяла един от неприятните варианти на близнашко раждане Sad А защо се получи така, ако искаш да споделиш, разбира се.  Peace

Последна редакция: нд, 28 авг 2011, 13:02 от fata ®

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Секцио в Бг. И двамата бяха напречно, така че нямаше друга опция. Иначе и аз и доктора бяхме за нормално раждане, но не пожелаха да се обърнат.

# 17
  • Свищов
  • Мнения: 209
Секцио в БГ т.к. едната беше напречно,а другата седалищно разположена.

# 18
  • Мнения: 39
Здравейте!И аз съм от мамите родили нормално близнаците си,за което съм много горда.Когато разбрах,че съм бременна с близнаци много се шокирах,защото самата аз имам сестра близначка.Още от самото начало на бременноста бях решила,че ще раждам нормално.Така и стана!Юнаците от 7 месец на бременоста се бяха разположили главично,така си и останаха до раждането.Родих 14 дни преди термина,предизвикано раждане.Момчетата се родиха по 2870 и 2850,раждането мина леко и бързо.

# 19
  • Мнения: 1
Здравейте!
Анна се роди нормално но след като излезна моите показатели спаднаха и спря да се чува сърцето на бебето затова прибегнахме до спешно секцио.

# 20
  • Мнения: 43
Секцио, за съжаление без особени причини за това, и двете бяха главично разположени, но лекаря ми не пожела да "рискува". В резултат от 29.08.2011  си имам две прекрасни момиченца, едното от които беше леко "белязано" от лекаря, тъй като бързал, за да нямам голяма кръвозагуба от един изкървял съд и явно направил малко по- дълбок разрез. Слава на Бога драснатото от скалпела беше високо на челцето, точно до косата, но все пак имаше 4 шева. При мен едната госпожица-първата беше с увита пъпна връв около вратлето, а след като я извадиха, другата се завъртя напречно. Та си мисля за добро или за лошо, че бях секцио, поне съм благодарна че и двете са ми живи и здрави.

# 21
  • Мнения: 3 638
krasito_ , за малката ти душичка Hug

# 22
  • Мнения: 283
Нормално в чужбина Simple Smile Още от 6-7 месец се бяха настанили главично и нямаше никакви причини за секцио. Раждането ми го предизвикаха в 37 г.с., за мен не мина никак нормално, нямах разкритие, водите ми не бяха изтекли, трябваше да спукат мехура, за да започне раждането. Какъв зор имаха, така и не разбрах  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 17
Секцио в България, отнаало всико вървеше за нормално, имам нормално раждане преди 2 г. и то с доста голямо бебе и аз и доктора ми бяхме твърдо за естествено раждане, а и бебетата бяха главично от 6 месец, но в края на осмия нещо стана в куремами една веер имаше такава война, е си помислих ето раждам, но не бебчовците решиха, че трябва да се обърнатс главите нагоре и доктора реши, е няма какво да чакаме и да ги вади. Родиха се в 36 г.с, Михаил - 3.500 кг., а Борис - 3.050. Сега сме едно 5 члено семейство!

# 24
  • Мнения: 3 638
Какви големи бебета! Комплименти за мама! Да са ви живи и здрави и да ви носят много радост!   bouquet

Искаш ли да отговориш и в долната темичка  Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=526905.0

Последна редакция: нд, 30 окт 2011, 00:31 от fata ®

# 25
  • Мнения: 263
секцио в българия. единият мехур се спука и изтекоха водите в 32 седмица. лекарите не искаха да рискуват не само с нормално раждане, ами даже и спинална упойка ми отказаха. приспаха си ме напълно. лина беше 1950 кг., а кольо - 1780 кг. изписаха ни след месец. единственият ми късмет беше, че отделението за недоносени деца в пловдив има майчински сектор и майката може да остане там с децата. така успях да ги кърмя, а не точно когато имат най-голяма нужда от кърма да са на ам.

# 26
  • Мнения: 8
Секцио в България, планирано, бях на 40 г. и докторът го препоръча

# 27
  • Мнения: 730
Секцио, в България. 37 г. с. - младежът се роди 3050, а момата - 2870. Много лежане, болници, шепи хапчета на ден, имах доста усложнения след това, някои от които боря и до днес, но си заслужава всяка секунда...  newsm51

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 561
Секцио в България, в 37г.с.

Първия близнак беше разположен напречно и затова се наложи секцио.

# 29
  • Мнения: 46
Природата ни поднася какви ли не предизвикателства... Мен пък до последно ме подготвяха за секцио, но докато ми поставят упойката / след 4-5 часа чакане в пред родилна зала с изтекли води и контракции на 2 мин. / раждането започна, първото бебе родих сравнително лесно, но с второто беше по-трудничко защото беше доста високо и не искаше да излиза, тогава започнаха да му се губят тоновете, доктора само спомена секцио, но акушерките се намесиха и "поизбутаха " второто бебе .... и за 15 мин. ги родих и двамата в 30г.с. Първият - 2кг, а вторият 2,150.
Останах безкрайно щастлива от факта, че така се стекоха обстоятелствата, защото чувствах че трябва да родя нормално, а всички ми казваха, че няма шанс, защото съм била ниска и с много тесен таз и много ме беше страх от секциото. Тъй че за статистиката - нормално в БГ  Party

Общи условия

Активация на акаунт