Новото ''МАЙ-ско'' човече в корема на мама е вече!

  • 33 249
  • 662
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 4
Добре дошли на новите момичета Hug
На всички чули сърчице честито Heart Eyes
На тези,които имат проблеми им пожелавам всичко да се нареди и да гушнат здраво бебче май месец Hug
sharmantnata в 5 г.с е рано да се види сърчице,стискам палци другата седмица да го видиш Hug
Аз съм много щастлива днес направо летя LaughingЗа първи път видяхме бебето Heart EyesКато бобено зърно е Mr. Green 9мм с тупкащо сърчице 143 удара в минута Heart EyesЗа съжаление само видях как тупка,докторката не пожела да ми го пусне,каза че вреди на бебето ShockedС първата бременост ми го пускаха всеки път като отидех,много странно newsm78Важното е,че е добре,с 2 дни назад,но по нататък ще има време да порастне Peace

# 601
  • Мнения: 1
Според мен УТРОГЕСТАНА само би помогнал. На мен ми го изписаха с предишната бременност заради силно кървене. След седем дена на инжекции си слагах утрогестана заради напълното спиране на кървенето. Защо от него да се появи кървене, не мога да разбера.

# 602
  • Мнения: 4
здравей rosealpine, ЧХГ  е хормонът, наречен човешки хормон- гонадотропин, разгледай линка:

http://www.zachatie.org/index.php?Itemid=82&id=542&optio … ent&task=view

някой доктори съветват да се направи това изследване за да се проследи неговото изменение, ако то намалява и не се вижда зародиш има вероятност да е кухо яйце. Но ако нараства значи имаме светлина в тунела  Simple Smile. Много е неприятна ситуацията, но трябва да се изчака. Някъде четох, че чак към 10 г.с може да се каже със сигурност дали е.кухо яйце.
Аз гледам да съм силна и да пестя нерви и емоции, защото няма смисъл. Каквото е писано това ще стане. Нямам намерение да се отказвам, защото много го искаме със съпруга ми. Бъди силна и търпелива и дано господ е с нас  Simple Smile

Здравейте,малко ме стреснахте с тези кухи яйца,защото през юни месец преживях спонтанен аботр в 26 та седмица-отлепи ми се плацентата и бебето тръгна,неможаха да го спрат,получих и силен кръвоизлив.Съжалявам ,че развалям хубавата тема,но исках да споделя тревогите си.А те са цхе сега се притеснявам да не е кухо яйцето,защото забременях веднага след вториа цикъл от спонтанното раждане.Направо ще се побъркам до понеделник,тогава ми е прегледа.

# 603
  • Мнения: 36
Спокойно  sharmantnata, всичко е много индивидуално.  Едно съм разбрала, ако е писано човек да живей той ще живей. За всички ни сега е важно положително мислене и спокойствие.  bouquet

Съжалявам ,че развалям хубавата тема, просто исках да споделя с някого тревогите си.

# 604
  • Мнения: 1
ali ana пак съм аз мерси за всичко което ми пишеш ти за мен  си силен човек и имаш дух това може много да ти помогне в този момент на чакане  аз съм доста отчаяна и може и да опитам и с това ЧХГ поне да проверя нещата и от тази страна. Иначе съм на преглед пак в понеделник поне да видя дали има и минимално мардане за което да се хвана. лека вечер на всички

# 605
  • Мнения: 84
Мишоче, Арлина, Шармантната, добри дошли момичета! Лека и безпроблемна бременност и един добър финал!

На всички мами, които ще ходят на преглед стискам силно палци.

За болничния разбрах, че може да се взема след втория месец и половина та до края.

Иначе аз лично мисля да не се зачитам много в това какви са изследванията и какво представляват. В смисъл на негативни резултати от тях Надявам се и вярвам, че мушморочетата ни ще се развиват нормално и ние  само трябва да сме позитивни, да ги обичаме и да им се радваме! А и толкова хубава компаниика си заформихме.  Party

Аз усещам бременността си от днес - невероятна сънливост ме е нападнала и едно силно главоболие. Вярвам, че като подремна ще се оправя и утре  с нови сили.  Wink

rosealpine бъди силна!  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 606
  • Мнения: 1
180 дни болничен плюс 45-те дни преди раждане не правят два месеца и половина, а някъде малко след месец и половина. Така че който има проблеми или се чувства недобре, спокойно може да си излезе. А иначе да си стоиш в къщи толкова време наистина си е скучно, но вече като си имаш едно дете и грижите покрай него предпочитам болничния, а не стреса от връщането на работа за някой месец и после наново.

# 607
  • Мнения: 49
добър вечер момичета
да се изкажа и аз болничния е 80 процента от осигурителната сума 12 мес назад а майчинството 18 тоест когато се излиза болничен оказвА влияние на майчинството така че мисля да поизчакам ако всичко е наред някъде към януари
иначе утре съм на първи преглед дано всичко е наред

добре дошли на новите мимичета

# 608
  • Мнения: 1 130
Здравейте МАЙ'чета!!!
На вчерашния ден /28.09/ миналата година разбрах, че ще си имам едно малко мишле. А на днешния 28 септември това мишле изяде първите си няколко лъжички с пюре. Пиша ви няколко реда, защото ми стана много носталгично и приятно, като се сетя какво изпитах тогава.
Пожелавам ви много прекрасни моменти през бременността и  с бъдещите ви бебоци  Heart Eyes

# 609
  • София
  • Мнения: 66
Хайде пак Добро утро, и да сервирам кафето.


Взе да ми омръзва това ранно ставане. За сметка на това, после цял ден не мога да седна покрай малкия и вечерта заспивам преди него Simple Smile
 
dessince и аз на 28.09. само, че преди две години видях за първи път двете чертички, а сега този разбойник се чуди къде да се покатери, от къде да падне, каква пакост да измисли. Ама не се оплаквам, да ми е жив и здрав.

С първата бременност бях в болничен от края на 6-ти месец до края. Тъй като се осигурявам на цялата си заплата, болничния не се отрази в размера на майчинството. Даже в месеците с повече работни дни получавах повече пари отколкото ако бях на заплата. Всъщност в моя случай сега със застъпване на майчинства е най-добре нищо да не правя. Не трябва да взимам болничен, не трябва да се връщам на работа за да получавам същите пари, както за първото дете.

Беки Б донякъде си права за изследванията. Поради тази причина аз отказах да правя БХС в 16 - 18г.с., защото дава достоверност 60% и фалшиво положителни резултати. Не ми трябва да се вкарвам излишно във филми. Важното е да си спокойна и да мислиш позитивно. Все пак това са само 9 месеца и трябва да им се насладим максимално  Simple Smile

Желая Ви лек, слънчев и наситен с хубави емоции ден!

# 610
  • Мнения: 84
Добро утро!  Party

Чета постовете на Десинце и Дилянски и ми става едно такова много миличко! Да са ви живи и здрави дечицата и много да ви радват!
Аз пък цяла нощ сънувам деца, дали не започвам вече да се побърквам!? Joy

Момичета, вие спряхте ли кафето? От само себе си ли се получи или принудително? А заместихте ли го с нещо? С чай? Какъв чай-мента, лайка, плодов?

Тичам да поработя само да споделя една смешна констатация: A fact of life: After Mondey and Tuesdey, even the calender says W T F....  Laughing

Хубав ден на всички!!!

# 611
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Добро утро и от мен!

На мен просто спря да ми се пие кафе и в момента си правя чай "Утро" с мед и лимон и ми е много вкусно.Пък и сякаш ми влияе добре на сутрешното гадене Wink

# 612
  • Мнения: 1
Добро утро. По прнцип не обичам кафе, но когато ходех на работа принудително се научих да го пия, че да мога да си отворя очите, пия го и заради мигрената, по-добре ми е от него, така че пия по едно сутрин с доста захар. Такова малко количество няма да навреди.

# 613
  • Мнения: 139
Привет момичета, да се отчета, вчера ходих на лекар, имаме пулс.
На 17.10 отново на лекар за изследвания и тн. Аз съм с Хашимото и трябва и на ендокринолог да отида, вероятно ще е в петък Simple Smile.

За кафето, правя си по едно сутрин, с много мляко и малко захар, много добре ми действа. Не пия редовно, когато ми се допие.

За гаденето, вече не е само сутрешно...гади ми се по всяко време...особено зле ми действа цигарения дим.

Дребна замина за яслата, като първо не искаше, после започна да иска на "дицката гадина" към обяд ще ходя да я взема, леко ми е притеснено понеже имат варицела, тя уж я изкара миналата година...ама ще разберем Simple Smile. За себе си не се притеснявам, според майка ми и баба ми съм карала всички шарки. За варицелата си спомням защото бях 4ти клас.

Пожелавам на всички спокойна бременност и позитивни мисли.
И аз имам едно кухо яйце 2008. 4ри месеца след това забременях отново, успешно и резултатът както писах по-горе е на ясла. Така че, момичета, спокойствието е най-важно. Ако работата ви е много напрегната излезте в болничен. Да има разлика в сумите, но тя е минимална. А ще си спестите, доста нерви и грипни епидемии Simple Smile.

Хубав ден на всички Simple Smile  bouquet

# 614
  • Мнения: 4
добър вечер момичета
да се изкажа и аз болничния е 80 процента от осигурителната сума 12 мес назад а майчинството 18 тоест когато се излиза болничен оказвА влияние на майчинството така че мисля да поизчакам ако всичко е наред някъде към януари
иначе утре съм на първи преглед дано всичко е наред

добре дошли на новите мимичета
Стискаме палци,пиши като имаш възможност,дано видиш сърцето;-)Успех.

Общи условия

Активация на акаунт