Новото ''МАЙ-ско'' човече в корема на мама е вече!

  • 33 219
  • 662
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 146
Добро утро,при мен някак си от  само себе си  спря да ми се пие кафе,но понякога сутрин пия 3в1 с мляко,а за чая първо прочетете какъв може да пиете защото повечето са противопоказни при бременност
http://www.biberonbg.com/info/herbs_and_pregnancy.htm

# 616
  • Мнения: 1
Добро утро и от мен момичета :0
На новите мами Hug
Ioli, честито сърчице  Grinning
По отношение на кафето, аз задължително пиех сутрин и следобед ,при това силно експресо преди да забременея,след като разбрах новината, си правех чаша мляко с малко кафе,но само 3-4 дни, след това от гаденето не мога и да погледна прясно мляко.Сутрин като стана,първо си правя чай,не знам дали си внушавам ,но ми действа добре при сутрешното неразположение.Сега в офиса отново съм на чайче с вкус на лайка,мед и ванилия,и схрусках 2-3 бисквити хогаренас,подтискат ми гаденето,но в следобедните часова когато е най-изразено,само фреш успявам да пия,дори и от вода ми става зле....
Оппс,отнесох се...
Усмихнат ден на всички и да сме наясно само позитивно мислене Simple Smile

# 617
  • Мнения: 138
Аз спрях да пия кафе, просто вече не ми се пие. А и да не ми влияе на кръвното, че имах малко проблеми с него предишния път.  Simple Smile

# 618
  • Мнения: 159
Добре дошли на новите майчета,а на всички които са чули сърчицата -това е един от най-незабравимите моменти в живота.Когато първия път и сега ги чух,първото нещо което си помислих беше,това е чудо-нещо толкова малко (точица), а вече има тупкащо сърчице
Крис72 ,Беатрис-не съм искала да притесня никой като казах,че е възможно и такава ситуация със съкращение.При мене например нещата се случиха много бързо и реално когато разбрах,че ще ме съкращават,моята докторка беше в отпуска,а понеже бях и на договор със срок на изпитване,трябваше да говоря със управителя ми(защото той има право да ме съкрати още от следващия ден).Колкото да това,което писах-казах го при възможност майчетата които имат намерение да излязат в болничен да си сметнат дните и да преценят какво да правят.Аз лично ако имах избор бих решила да си поработя още малко- та после като изляза в болничен да съм си спокойна,че няма да трябва по някое време да ходя и да си пускам отпуска или да ги отработвам дните.Сега се получи точно така-понеже излязох много рано 11 дена трябва до си пускам отпуска
Болничните се изчисляват на база 80 процента брутния доход последните 6 месеца в които имате повече от 10 отработени дни , а майчинството 90 процента от брутния доход последните 18 месеца ,но не повече от нетния доход-става въпрос за лица работещи на трудови договори.Засамоосигуряващи се лица базата е 12 месеца назад.Сега почти няма смисъл да се доосигуряваш , за разлика отпреди което масово се правеше,щом разбереш, че си бременна.
Надявам се да не досадих,но мисля,че е важен момент и е хубаво да се сподели.Ако се сетя за още нещо ще пиша.
Ако представлява интерес за някой с цел да бъда полезна-мога да изпратя сайт с много добър калкулатор за болнични.
Хайде,че много се разприказвах Laughing Laughing Laughing

Последна редакция: чт, 29 сеп 2011, 09:26 от mama hrisi

# 619
  • Мнения: 7
Момичета, понеже ще се опитам да се заема с правенето на новата тема, искате ли да ми напишете, която я няма в началния списък съде попада, коя бременност й е и от кой град е по възможност на лично съобщение. Благодаря ви! Надявам се опитът да е успешен Wink

# 620
  • Мнения: 139
Звънче, браво че си се заела, да предложа нещо:
Направи нов профил например май2012 или майче 2012, и създай темата през него. Така ще може след време, повече мамами да влизат през профила и да правят корекции, ако се налага, много по-удобно е. Паролата ще си я разменяме на лични.  Peace

# 621
  • Мнения: 72
Здравейте Майчета! И аз искам да се присъединя към вас.
В понеделник бях ка лекар и съм в 5 г.с. с термин 20.05.2012. Видя се само плоден сак. Докторката ме вика чак на 24.10. но ми се струва че е твърде далеко. Нямам търпение да чуя сърчицето на малкото съкровище.
От Варна съм и това ми е втора бременност.
Хубав ден на всички!!!  Hug

# 622
  • Мнения: 847
krisi72, ако ти е приятно на работа и аз не виждам смисъл от болничен  Grinning

На момичетата,които искат да излязат болничен искам да им кажа,че до сега не съм чула лекар да откаже болничен на бременна жена. И да, вярно е,че имате право на 180 дни болничен преди 45те дни преди раждане,но също така е вярно,че и в промеждутъка имате право на болничен,просто се минава на комисия.

rosealpine, моят док преглежда всеки петък,ако искаш мога да ти дам на лични координатите,за да си запишеш час за утре.

mama hrisi, ако мислиш,че работодателят ти няма да ти даде входящ номер,както ти е казала krisi72, можеш да поискаш болничен за 2,3 дни с основание "заплашващ аборт", по такъв начин рабодателят също ще се счете уведомен,че си бременна  Wink

krasichka, ако болничният е непрекъснат не оказва влияние,защото се взимат 18-те месеца преди започването на първия болничен.

# 623
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен,в коя седмица видяхте сърцето?
Мислите ли,че на мен ми е рао още,аз сам на преглед в понеделник,направо ще откача дотогава.
Успех на всички и леко бременеене.

# 624
  • Мнения: 139
Шармантната, раничко ти е Simple Smile Изчакай до 7ма седмица и малко. И тогава ще се види по-добре с вагинален Simple Smile. Успех Simple Smile. Отивам да си паля колата, стискайте палци, че хич ме няма като шофер, ама няма начин....

# 625
  • Мнения: 0
Здравейте на всички момичета! Записвам се днес за пръв път при вас! Честито на всички за хубавата новина! Моят термин е на 01,05,2012. Днес ходих на лекар и за пръв път видях тупкащото сърчице! Чувството е неописуемо! Имам обаче много въпроси относно бременността и се надявам тук да си помагаме и подкрепяме!

# 626
  • Мнения: 18
Здравейте момичета,
Да се включа и аз:) Аз съм в 9та седмица с термин 04 май. От София съм , това ми е първа бременност. Надявам се всичко да е наред и през май да се радваме на живи и здрави бебета.

# 627
  • Мнения: 4
Шармантната, раничко ти е Simple Smile Изчакай до 7ма седмица и малко. И тогава ще се види по-добре с вагинален Simple Smile. Успех Simple Smile. Отивам да си паля колата, стискайте палци, че хич ме няма като шофер, ама няма начин....
Дано си права,ще се наложи да изчакам търпеливо поне до понеделик.
Стискам палци и на теб Simple Smile

# 628
  • Мнения: 3
krisi72, ако ти е приятно на работа и аз не виждам смисъл от болничен  Grinning

На момичетата,които искат да излязат болничен искам да им кажа,че до сега не съм чула лекар да откаже болничен на бременна жена. И да, вярно е,че имате право на 180 дни болничен преди 45те дни преди раждане,но също така е вярно,че и в промеждутъка имате право на болничен,просто се минава на комисия.

rosealpine, моят док преглежда всеки петък,ако искаш мога да ти дам на лични координатите,за да си запишеш час за утре.

mama hrisi, ако мислиш,че работодателят ти няма да ти даде входящ номер,както ти е казала krisi72, можеш да поискаш болничен за 2,3 дни с основание "заплашващ аборт", по такъв начин рабодателят също ще се счете уведомен,че си бременна  Wink

krasichka, ако болничният е непрекъснат не оказва влияние,защото се взимат 18-те месеца преди започването на първия болничен.

Io_io  не се ли връщат 18 месеца  назад от датата на термина, независимо непрекъснатия болничен.Нашета счетоводителка ми обясни, че вече било така. newsm78

# 629
  • Мнения: 240
З.Иванова  ,  ioli , pipppy честити сърчица!  Two Hearts Hug Hug

pipppy , ani4k@ , добре дошли! Лека бременност и щастлив финал!  Hug

Io_io ,то си ми е хубаво на работа, проблема е, че на моменти ужасно много ми се спи. Особено следобед... Другото, което ме притеснява е, че цял ден съм седнала...
Другия вариант е уведомлението е да се изпрати на работодателя по пощата с препоръчано писмо с обратна разписка /не повече от 2лв. Wink/, но признавам, че е леко заядлив начин за коеспонденция.

mama hrisi , изобщо не си ме притеснила. Договора със срок на изпитване е доста по-специфичен. Ще ти изпратя на лични малко инфо. Принципно, ако имаш съмнения според мен е най-добре да не прекъсваш болничния. Закрилата на бременната жена /преди началото на 45 дневния отпуск/ е налице в случаите на безсрочен трудов договор.  Peace  Hug

sharmantnata , имаш време, ще чакаме заедно с теб и ще стискаме палци. Ти се грижи за себе си и не безпокой бебето с много притеснения  Wink

Много съм разсеяна днес - само пиша и поправям...

Поздрави и щастлив ден!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт