Новото ''МАЙ-ско'' човече в корема на мама е вече!

  • 33 221
  • 662
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: 847
BEATRISSE, пак погледнах в КСО и там пише "90 на сто от среднодневното брутно трудово възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху който са внесени или дължими осигурителни вноски". Все пак аз не съм счетоводител, ако има някой такъв и по-скоро някой ТРЗ, може да се включи, но нали именно заради това,ако се взима болничният,трябва да е непрекъснат-за да се звеме доходът,преди болничния. Ако се прекъсне, тогава ще се вземе доходът и по време на болничния и тогава ще падне сумата. Все пак,ако има някой комптентен, да си каже,да не се спотайва   Laughing

а,вижте и чл.41 ал.3 от КСО /да не го копирам да спамя,там си пише как се изчислява/

# 631
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен,в коя седмица видяхте сърцето?
Мислите ли,че на мен ми е рао още,аз сам на преглед в понеделник,направо ще откача дотогава.
Успех на всички и леко бременеене.
Аз видях сърцето в 7г.с,много трудно може да се види по-рано,5г.с е много рано още,стискам палци в понеделник да го видиш и чуеш Hug
Аз кафето също го спрях без проблеми,просто защото спря да ми се пие,не за ради друго,пия понякога безкофеиново,капучино или чай,зависи какво ми се пие.А за тези билки,които са забранени по време на бременост,направо се учудвам,че дори и да не си бременна кой ще пие имел или пелин примерно Shocked
Азчая го пия за лесно храносмилане,понеже съм с хроничен запек,който сега много се влоши,общо взето ходя веднъж в седмицата и то обикновено пибягвам до хапче,затова избрах по-малкото зло чая Peace
Идеята за нов профил от който да се пускат темите е чудесен,така всяка една може да си въвежда сама данните.

# 632
  • Мнения: 49
здравейте момичета
как сте 
аз след малко отивам на преглед и да си взема роклята (може би ) най после  Hug Hug Hug Hug

# 633
  • Мнения: 240
здравейте момичета
как сте 
аз след малко отивам на преглед и да си взема роклята (може би ) най после  Hug Hug Hug Hug
fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

# 634
  • Мнения: 240
Дами, имам въпрос. Ще се радвам, ако се включите с мнения и съвети.
Много ми се пътува през почивните дни. Разстоянието е около 400 км. Вариантите са да карам кола или да хвана автобус. Кой е по-добрия? Или е най-добре да си кротувам в къщи? Може ли да повлияе зле на бебето пътуването?
Благодаря предварително!  Hug

# 635
  • Мнения: 139
krisi72, ние ходихме през почивните на 400 км. Предишната бременност минах в кола 1000км за 1 ден, само че като пътник. Нищо не ми стана. Ако се чувстваш добре и си спокойна с шофирането си, иди с твоята кола, ще можеш да спираш когато и където поискаш. На бебето му няма нищо. Не е  от локум Wink. Може да изтърпи много повече от едно пътуване с кола Simple Smile.

# 636
  • Мнения: 7
Криси ,аз мисля че няма проблем да си пътуваш стига да не се друсаш из дупките,даже съм питала мойта лекарка и тя ми каза да си живея живота съвсем нормално,да не се вманиачавам и т.н,аз точно за пътуване съм я питала и може...аз скоро ходих с една джипка в планината и хем карахме с 10км в час,хем друсаше толкова яко,че направо Sick ooooh! се изпотих от напрежение да не стане белята,но не стана Rolling Eyes,ти на море ли ще ходиш толкова далече newsm78

# 637
  • Мнения: 847
krisi72, мисля,че няма проблем да си шофираш /аз шофирах почти до края на 9ия месец/, стига ти да се чувстваш добре и най-вече-пътувай по време,по което по-малко ще ти се спи  Wink

# 638
  • Мнения: 494
krisi72, ако се чувстваш ок и не се притесняваш от шофирането с кола наистина си по-независика - кеф ти топло, кеф ти студено. спиране за почивка...
автобусите наистина возят плавно, но пък е времето на вирусчетата и дълго време в затворено помещение с много хора... аз, като човек, който потрепери от грипче миналата седмица да си препупредя  Blush

# 639
  • Мнения: 1
Мамчета,как сте със сладкото?На мен постоянно ми се яде сладко...
Относно болничните и аз мисля да излизам,но ще поизчакам да направя 18 месеца,въпреки че ми иде още сега да си пусна,тъй като постоянно ми се спи,седя по 8 часа на компютър и ми е страшно изморително....Вие как се чувствате по време на работа?

# 640
  • Мнения: 351
Момичета, аз си записах час за видеозон следващия четвъртък, когато ще бъда в 7 седмица и 1 ден. Дали не е рано? Как смятате? Че преди няколко месеца по това време видях празен сак, не искам пак да се разочаровам, но и искам вече да знам какво се случва. От това, което чета, би трябвало и сърце да видя в тази седмица, но една докторка ми обяснява, че е рано.

Иначе на мен ми е лошо през голяма част от деня. Хем се радвам, че може би е добър знак, хем се притеснявам как ще я карам така в работата. А за болнични в момента не мога и да мечтая.

Честито на всички, които са чули сърчица и се надявам, че и останалата част от нас ще ги чуят съвсем в скоро време  Hug

# 641
  • Мнения: 1
Честито и на теб,аз съм в 9 седмица и още не съм го чула,на преглед съм на 06.10 и съм притеснена.Не се притеснявай всичко ще е наред имай вяра Simple Smile

# 642
  • Мнения: 7
queen klara,ние нашата сърдечна дейност я видяхме и чухме в 6г.с и 5 дни,то е по-скоро индивидуално,но ти така или иначе си записала час и можем само да стискаме палци  Praynig,да чуете сърчице  Kissing Heart

# 643
  • Мнения: 240
ioli , притеснява ме, че ще първите три месеца се приемат за рискови и ме е страх да не прецакам нещата. Бебето го чакахме много дълго. И макар да карам кола всеки ден из София в пиковите часове /на отиване и връщане от работа/, се притеснявам, че докато шофирам ще съм седнала около 3 часа и мускулите на корема ще са в напрежение през цялото това време, за да натискането на педалите.
Ти в кой месец беше бременна, когато измина 1000 км за един ден?

Queen Klara , чухме сърчице в 7 г.с. и 2 дни. Мисля, че няма да е рано и ти желая успех и късмет  Hug

# 644
  • Мнения: 494
Queen Klara, разбирам те. и за много треперех до днес  Laughing При мен на 6 седмица и 6 дни се видя, но не се чу. Доки още като го видя каза, че сигурно няма да се чуе, но ясно си се виждаше.
така че, хич не се притеснявай, а заминавай бодро в четвъртък.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт