Новото ''МАЙ-ско'' човече в корема на мама е вече!

  • 33 221
  • 662
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 351
Благодаря ви за подкрепата, момичета  Hug

Няма да си отменям часът тогава. А и нямам търпение да разбера, че всичко е наред ... надявам се да е така  Hug

# 646
  • Мнения: 139
Ами, чакай да сметна...някъде между 6 и 8ма седмица да съм била, най-много 10 седмица...но бях пътник, не съм карала, а на връщане спах като пън 4 часа Simple Smile.  Криси, ти можеш да си решиш най-добре. За седенето, ако искаш можеш да си правиш почивки на всеки час..да се разтъпчеш... Както искаш Simple Smile.  
Ако все пак се притесняваш много, отложи пътуването. Не смятам че с автобус ще ти е по-комфортно. Пък и както Биренка каза, с още 40 човека затворена без въздух за 3 часа в сезона на гриповете, не знам дали е добра идея.

ККлара, изчакай се прегледа, ще се види с вагинален Simple Smile.

# 647
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Момичета, само на ехограф ли ви гледат когато ходите на преглед? Изобщо каква е последователността на прегледите и на кой какво се случва? Кога се правят изследванията и на какво? Това индивидуално ли се определя?
Засега се образовам от нета. Била съм на преглед за потвърждаване на бременност, сега /понеже тук чета/ ще отида да чуем сърчице. Но какво още да очаквам от този преглед. И от всички останали. Кка да знам лекарите ще ми спестят ли изследване или нещо друго като не знам какво да изисквам  Rolling Eyes

# 648
  • Мнения: 494
elliee, първите прегледи са само на ехограф. мен доки ме разпитва как се чувствам, лошо ли ми е, ям ли...
още на първия преглед ми каза при настинка и грип какво може и какво не може да се пие.
днес и записа колограмите и пита дали съм започанла да качавам...
препоръча ми къде да си направя ранните ФМ и БХС...
копирам описание на това какво трябва да съдържа един преглед (мисля след 12 седмица) от клиниката където аз ходя, там някъде се пускат и първите кръчни изследвания
При всяка визита се извършват:
- Измерване на тегло, артериално налягане, обиколка на корема на бременната;
- Проследяване на нормалното развитие плода (биометрия, фетална морфология);
- Специализирана консултация с препоръки  за протичането на бременността, опазване на здравето на майката и на развиващия се плод (при необходимост и преценка на проследяващия лекар могат да се назначат допълнителни изследвания в зависимост от срока на бременността)

# 649
  • Мнения: 4
ioli , притеснява ме, че ще първите три месеца се приемат за рискови и ме е страх да не прецакам нещата. Бебето го чакахме много дълго. И макар да карам кола всеки ден из София в пиковите часове /на отиване и връщане от работа/, се притеснявам, че докато шофирам ще съм седнала около 3 часа и мускулите на корема ще са в напрежение през цялото това време, за да натискането на педалите.
Ти в кой месец беше бременна, когато измина 1000 км за един ден?

Queen Klara , чухме сърчице в 7 г.с. и 2 дни. Мисля, че няма да е рано и ти желая успех и късмет  Hug
Принципно няма нищо да прецакаш,по скоро си помисли,ако се случи нещо непредвидено(недай си боже),дали искаш да си далече от наблудаващата те лекарка.

# 650
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте и от мен,в коя седмица видяхте сърцето?
Мислите ли,че на мен ми е рао още,аз сам на преглед в понеделник,направо ще откача дотогава.
Успех на всички и леко бременеене.

 Зависи много от апарата.Може и сега да може да се види ако е вагинален и по-съвременен Grinning Аз съветвам за първите 2-3 прегледа,ако човек има възможност,да отиде до специализираните АГ клиники-Шейново,МД и т.н Аз отидох в 7 г.с. и 0 дни и се видя сърчицето HugСтискам палци в Понеделник да се похвалиш Praynig

# 651
  • Мнения: 146
Здравейте и от мен,в коя седмица видяхте сърцето?
Мислите ли,че на мен ми е рао още,аз сам на преглед в понеделник,направо ще откача дотогава.
Успех на всички и леко бременеене.
Аз видях сърцето в 7г.с,много трудно може да се види по-рано,5г.с е много рано още,стискам палци в понеделник да го видиш и чуеш Hug
Аз кафето също го спрях без проблеми,просто защото спря да ми се пие,не за ради друго,пия понякога безкофеиново,капучино или чай,зависи какво ми се пие.А за тези билки,които са забранени по време на бременост,направо се учудвам,че дори и да не си бременна кой ще пие имел или пелин примерно Shocked
Азчая го пия за лесно храносмилане,понеже съм с хроничен запек,който сега много се влоши,общо взето ходя веднъж в седмицата и то обикновено пибягвам до хапче,затова избрах по-малкото зло чая Peace
Идеята за нов профил от който да се пускат темите е чудесен,така всяка една може да си въвежда сама данните.


Дори никои да не пие изброените от теб билки има други като   лайка,жълт кантарион и много други,които са  вредни,ето още една статия
http://mamita-bg.com/2009/05/16/%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%B8-% … %B7-%D0%B1%D1%80/

# 652
  • Мнения: 3
BEATRISSE, пак погледнах в КСО и там пише "90 на сто от среднодневното брутно трудово възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху който са внесени или дължими осигурителни вноски". Все пак аз не съм счетоводител, ако има някой такъв и по-скоро някой ТРЗ, може да се включи, но нали именно заради това,ако се взима болничният,трябва да е непрекъснат-за да се звеме доходът,преди болничния. Ако се прекъсне, тогава ще се вземе доходът и по време на болничния и тогава ще падне сумата. Все пак,ако има някой комптентен, да си каже,да не се спотайва   Laughing

а,вижте и чл.41 ал.3 от КСО /да не го копирам да спамя,там си пише как се изчислява/


Io_io
май и двете говорим за едно също, просто не можем да се разберем  Grinning
погледни този линк за  всеки случай  Hug

# 653
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
По темата за билките..ако някой има запек - много фибри, круши и Дуфалак.Всякакви други билки ( особено ако са на основата на Сена ) могат да предизвикат аборт ,тъй като съдържат антрахинони, които предизвикват спазъм на мускулатурата. Затова много често и изхождането ,след употребата им ,е свързано с болезнени спазми Peace

# 654
  • Мнения: 139
При запек, много помагат изкиснати сушени сливи, кайсии и фурми. Тествано 10000 пъти.
И трите са много полезни Simple Smile.
Също и мноого вода и повече движение.

# 655
  • Мнения: 240
Благодаря за отговорите!   bouquet   bouquet   bouquet  Hug
Май ще си кротувам в къщи без героизъм.... Ако ще си живея живота "нормално" трябва да не пътувам... Няма пътища без дупки, а вирусите в автобусите са много сериозен аргумент. Следователно автобусите са изключени...Сигурно и ще смърди на какво ли не /може някой да е ял чесън, друг да пръдне/. И наистина, ако съм с колата и се случи нещо непредвидено /например да спукам гума/ здраво ще го закърша  Laughing Има да махам, докато спре някой доброволец...  Confused Тя док за гумата едва ли ще ми помогне  Wink, а за случване на други неща хич не ми се мисли!  Peace Замисля ли се за проблеми и ще ме втресат паниките Confused  Искам ей така да я виждам от време на време и да ми казва как всичко е ок  Praynig Praynig Praynig
elliee само с вагинален ехограф са ме преглеждали. Първия път видяхме точица, втория преглед беше за сърдечната дейност. При втория преглед ми измериха кръвното и теглото. Сигурно е трябвало и да си говорим разни неща, но обикновено съм толкова гипсирана преди преглед, че беше "от вратата на УЗ" и после изпадах в еуфория - сълзи от щастие и почти никакви разговори... Hug
За билките - безвредни са само шипка и липа  Peace

# 656
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
При запек, много помагат изкиснати сушени сливи, кайсии и фурми. Тествано 10000 пъти.
И трите са много полезни Simple Smile.
Също и мноого вода и повече движение.

Абсолютно Peace Даже да си кажа при първата ми бременност в края на трети месец ми се появиха малки хемероиди Embarassed Shocked Имах ги около месец и според мойта гинеколожка се дължаха именно  на запек Rolling Eyes

# 657
  • Мнения: 1 313
Аз мисля, че ако няма проблем да стигна до работа с кола, значи няма проблем да отида и до морето. Друг е въпроса, че тъй като имам много малко опит извънградско шофиране, бих се въздържала, ако трябва аз да шофирам.

Мен вече почват да ме дразнят всякакви миризми. Например олиото против стрии, което ползвам вече 10 дни, вчера ми се стори с много силен аромат, дрехите ми миришат ужасно силно на прах за пране и омекотител. Вие имате ли такива проблеми?

И за болничните щях да ви пиша - на една колежка и бяха казали, че трябва да лежи 2 дни в болница, за да имат основание да и издадат. Не съм наясно това от лекаря ли зависи или не. Мисля, ако всичко е наред да не ползвам.

# 658
  • Мнения: 7
относно запека на мен вчера ми изписаха много готино сиропче Frutilax,готино е ама само на вкус,защото го изпих снощи и още чакам да получа факс..ама нямаа...относно сушените кайсии ,те ми помагат на 100%,аз така си ги ям без да ги кисна...

# 659
  • Мнения: 0
Момичета, заповядайте в новата тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=613931.0

Дано ви хареса!

Общи условия

Активация на акаунт