Вечерните новини?!

  • 7 203
  • 118
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 401
Не се бъзикаш явно..

# 91
  • София
  • Мнения: 30 204
И какво, ако не зная, например, датите на смъртта и раждането на Левски, това автоматично ще ме направи неграмотна и необразована ли?  Laughing И естествено, точно по история! Crazy Въпросът е  в това, че това са много стари хватки на тъпи предавания и репортери, чията цел, естествено е да покажат нещо лошо, например хорската неграмотност и необразованост на ниво пети клас, а не нещо сериозно. Между другото, няколко пъти са се опитвали така да ме спират от засада, но винаги отказвах, точно защото им знам номерата малоумни.

ами не знам. Аз казах за мен как стоят нещата. Не съм казала, че всеки трябва да ги знае, но според мен все пак е хубаво да имам поне абсолютния минимум от знания, за да се чувствам комфортно и в този минимум се включват граматика, стилистика, малко история (създаване, покръстване, Ботев, Левски, писменост, Освобождение, Съединенние, Независимост и др. такива дребни неща, не са кой знае колко много), география (основни неща, столици и т.н.), литература (някои автори, стихове и т.н.)  и др. Не мисля, че с това съм се обременила кой знае колко  Rolling Eyes

# 92
  • София
  • Мнения: 62 595
Знанията най-вероятно ги имаш, ама са скрити доста дълбоко в паметта ти, защото са ти още от ученичеството. Пораади това са труднодостъпни и често се грешат или дори изобщо не се сещаш. По-напред и с по-лесен достъп са знанията, които са ти критични в ежедневието, включително работата. Ако си лекар, дори насън да те бутнат, ще изброиш поне пет лекарства от една група, ама колкото и да знаеш годината на раждането на Левски, като не ти е важно, го забравяш! И каква ти е ползата постоянно да помниш кога е роден Левски, за да можеш да отговориш на някой тъп репортер?  За това става въпрос - памет и кое от нея ни е нужно ежедневно.  Peace
С езика е съвсем друга бира, защото него го ползваш ежедневно, дори когато не говориш, защото мислите са говорене наум. Но дори при езиковата практика не помниш всички правила и думи как се пишат, а само тези, които са ти нужни.

# 93
  • София
  • Мнения: 30 204
Цитат
И каква ти е ползата постоянно да помниш кога е роден Левски, за да можеш да отговориш на някой тъп репортер?


не, ползата е лична  Simple Smile

Цитат
Но дори при езиковата практика не помниш всички правила и думи как се пишат, а само тези, които са ти нужни

да, но не съм съгласна, че написването на определена дума е кой знае каква философия и едва ли не трябва да мислиш 3 дена и 3 нощи. Виждаме за какво става дума навсякъде- ТВ, радио, вестници, учебници дори. Пълна, тотална, повсеместна неграмотност на подрастващото население.

# 94
  • Мнения: 112
  Гледам да не гледам телевизия...без коментар ConfusedС огромно удоволствие бих си изхвърлила телевизора в контейнера, ако  това  нямаше да доведе до развод...поне за сега. Но ще го направя някой ден, има време Crossing Arms

# 95
  • Мнения: 5 710
Решили сме проблема ние - гледаме само емисията на някой новинарски канал, за да не изпаднем съвсем пък от адекватност, всичко друго онлайн. Вечер  гледаме History, Дискавъри, има толкова интересни неща за научаване, как не съм седнала да слушам кой кого убил, заклал, наеб...л, къде кой се е размазал по пътищата или пък  редовните 'репортажчета" как върви ваканцията за почиващите на морето, или някоя рецептичка....
Днес доколкото мернах цял ден ни занимават с бурята в Ню Йорк. ГолЕма новина, голямо чудо.

# 96
  • Мнения: 521
Има доста хора, чиито близки са в Щатите, та е голяма работа. За нюйоркчани пък, това е второ изпитание в рамките на десетина дни, след земетресението. Не зная защо е толкова трудно да се филтрира какво да се гледа, и какво да се пропуска покрай ушите. Ще ви видя като заменят дистанционното с Touch screen tv Joy

# 97
  • Мнения: 6 713
Минзи, абе чудех се дали изобщо си заслужава, ама айде ще опитам втори път... Минзи, абе то... такова, абе ясно че в нета си самоцензурираш каквото както и защото решиш, а на Тивито е на тепсийка и няма не искам.
Ама то има и други неща, аз така изолирано като теб не мога да мисля. Идеята ми беше, като отказваш да го гледаш примерно, то все едно не съществува за теб, нали?
И другото - нета не е нещо стерилно, бъка с всякакви изродщини, и като после има теми за това, че деца имат достъп до какво ли не в нета, друга песен се пее - как нета лош, пък Тивито може да се кодира.
Не обичам да се бъзикам също така...

# 98
  • Мнения: 17
 
Вярно е, че спестяват трупове, подробни описания на вуйчото и комшийката, но пък трябва да търпиш неграмотността на журналистите. Поне половината с удоволствие бих ги върнала в първи клас, че да донаучат правописа и пунктуацията.

Телевизионните новини също са пълни с правописни грешки.  Tired
[/quote]

Точно! Редовно хващам такива, и то най-елементарни. Нямат ли редактори тези хора! Ужким големите телевизии, голямата работа, сто човека правят едни новини, а няма един по-грамотен да поправи грешките!

[/quote]

  Пълно е с неграмотни в телевизията, ама я да се опитаме да кандидатстваме ние за работа там като сме много грамотни. Ще измислят 330 изисквания и пак няма да ни назначат, а неграмотниците ще ги държат до пенсия.

# 99
  • София
  • Мнения: 30 204
Цитат
Пълно е с неграмотни в телевизията, ама я да се опитаме да кандидатстваме ние за работа там като сме много грамотни. Ще измислят 330 изисквания и пак няма да ни назначат, а неграмотниците ще ги държат до пенсия.

от къде си сигурна  newsm78 Опитвала ли си?

# 100
  • Мнения: 5 710
Ами в момента който не е решил, май той не е станал журналист.
Едно време за журналистика наплива беше, като за медицина.
Най-умните ми познати влязоха журналистика:)

Онзи ден слушах малко българско радио (Дарик), които сутрин явно правят обединено предаване с канал 1. Водещата е малоумна. Без извинение, не я знам коя е, но търпеливо я слушах до въпроса й
" Защо в България пък един хубав секс скандал не се случи? "  , усетих нотка на съжаление, че сеира не е пълен, а първият отговор (имаше и още) беше свързан с по-високия морал на българските политици, нататък реших да съкратя мъките си и го спрях

# 101
  • Мнения: 5 539
Въпросът не е в това дали новините са позитивни или негативни, дали ви натоварват или разсейват.
Проблемът е там, че това което ни се пробутва от БТВ и НОВА, е нискокачествен сурогат. Това не са вечерни новинарски блокове, това е сбирщайн от сутрешен блок, дамски журнал и жълт вестник, поръсено с някоя софийска клюка.
Бих искала, когато включа телевизора вечер, да видя обзор на станалото през деня, и то не само в София, а и в Пловдив, Варна, Бургас, ако трябва и в Каспичан. А от международния обмен да не ми се предлага само актуалната пикантерия, а важните политически и икономически събития, от които се определя бъдещето на част от света.
За жалост двете основни частни телевизии явно нямат капацитет да създадат нещо по-качествено, липсват им кореспонденти из страната, а и софийските им екипи явно не са големи и кадрите им не са достатъчно квалифицирани.
Докато това не се промени, предпочитам да гледам новините на Канал 1, които също имат своите недостатъци, но са светлинни години по-напред от тези на БТВ и Нова.

И не, проблемът не е в отпускарския сезон

# 102
  • София
  • Мнения: 30 204
Лилита, точно това е и моето усещане. Понеже гледам често немска ТВ и там си има блок новини, магазинни предавания, клюкарски рубрики и т.н., но всичко е в различно време и можеш да си избираш какво да гледаш (според интересите си). И определено емисиите не обобщават случаващото се в Берлин и до там.
Айде пък да не захващам другата тема с това, че отразяват всяко почесване на управляващите, което мноооого ме дразни.
Нито политика, нито икономика, нищо не отразяват съществено и като хората. М/ународните новини ги преписват 1:1 от чуждестранно медии и готово.
А пък за глупавите статистически данни, с които ни заливат в последно време, нямам думи.

# 103
  • Мнения: 6 713
Въпросът не е в това дали новините са позитивни или негативни, дали ви натоварват или разсейват.
Проблемът е там, че това което ни се пробутва от БТВ и НОВА, е нискокачествен сурогат. Това не са вечерни новинарски блокове, това е сбирщайн от сутрешен блок, дамски журнал и жълт вестник, поръсено с някоя софийска клюка.
Бих искала, когато включа телевизора вечер, да видя обзор на станалото през деня, и то не само в София, а и в Пловдив, Варна, Бургас, ако трябва и в Каспичан. А от международния обмен да не ми се предлага само актуалната пикантерия, а важните политически и икономически събития, от които се определя бъдещето на част от света.
За жалост двете основни частни телевизии явно нямат капацитет да създадат нещо по-качествено, липсват им кореспонденти из страната, а и софийските им екипи явно не са големи и кадрите им не са достатъчно квалифицирани.
Докато това не се промени, предпочитам да гледам новините на Канал 1, които също имат своите недостатъци, но са светлинни години по-напред от тези на БТВ и Нова.

И не, проблемът не е в отпускарския сезон

 newsm10 smile3501
Това е точно и моето усещане, затова предпочитам и аз Канала, въпреки че и те имат още какво да променят към по-добро. Нова и Битиви гледам вече изключително рядко, новините им са пълна боза. Naughty

# 104
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Въпросът не е в това дали новините са позитивни или негативни, дали ви натоварват или разсейват.
Проблемът е там, че това което ни се пробутва от БТВ и НОВА, е нискокачествен сурогат. Това не са вечерни новинарски блокове, това е сбирщайн от сутрешен блок, дамски журнал и жълт вестник, поръсено с някоя софийска клюка.
Бих искала, когато включа телевизора вечер, да видя обзор на станалото през деня, и то не само в София, а и в Пловдив, Варна, Бургас, ако трябва и в Каспичан. А от международния обмен да не ми се предлага само актуалната пикантерия, а важните политически и икономически събития, от които се определя бъдещето на част от света.
За жалост двете основни частни телевизии явно нямат капацитет да създадат нещо по-качествено, липсват им кореспонденти из страната, а и софийските им екипи явно не са големи и кадрите им не са достатъчно квалифицирани.
Докато това не се промени, предпочитам да гледам новините на Канал 1, които също имат своите недостатъци, но са светлинни години по-напред от тези на БТВ и Нова.

И не, проблемът не е в отпускарския сезон
Точно. Hug

Общи условия

Активация на акаунт