Ню Йорк или Горно Нанадолнище?

  • 8 358
  • 153
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 446
Аз на този етап не бих се отдалечила от София поради куп причини. Няма къде в БГ да работя това, което тук. Смятам Бургас, примерно за 100 пъти покрасив от София. Варна също. Но не бих живяла на нито едно от двете места, освен ако нямам многооооооооооооо пари. Пловдив може би е в топ любими градове, нямам обяснение защо, просто така го чувствам.

Мечтая си след време да имаме някакво апартаментче или малка къщичка някъде по морето.  Heart Eyes Няма значение къде, стига да има голям град наблизо.

# 46
  • Мнения: X
В Бургас съм в момента и мога да потвърдя, че наистина е станал сто пъти по-красив от София. Варна пък ми се струва доста запусната. Иначе и София си обичам( там живея основно), Пловдив-особено много-прелестен град, Велико Търново, Русе, Созопол...Аз съм тип номад-местя се постоянно. Мечтата ми винаги е била- Ню Йорк. Не Париж, не Лондон, не Токио- Ню Йорк! Wink Обожавам този град от дете и знам, че един ден неминуемо ще живея там. Със или без семейството ми.

# 47
  • Мнения: X
В Бургас съм в момента и мога да потвърдя, че наистина е станал сто пъти по-красив от София. Варна пък ми се струва доста запусната.

София си има своя чар и многото предимства пред останалите градове. Но да сравняваш Бургас и Варна ...  Че и запусната била.  #Crazy

# 48
  • Мнения: X
О, то няма база за сравнения. Варна в момента е една голяма боклуджийница. Бургас е в пъти по-красив, оправен и спретнат.

# 49
  • Мнения: X
О, то няма база за сравнения. Варна в момента е една голяма боклуджийница. Бургас е в пъти по-красив, оправен и спретнат.

Ха-ха, приказвай си. Вечният спор Варна/Бургас, който го водят само бургазлии.  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 4 965
А защо  селото го виждате в мрачни тонове, то и на село изгрява слънце.


Да, де. За тези, на които им харесва.
За мен е скучно и непонятно да живея на село - без кино, без заведения /има, ама не може да се сравняват, пък и на село обикновено ресторантите работят в петък вечер и в почивните дни, докато по друго време трябва да идеш до града или до гарата в нашия случай Stop/, без хранителните стоки под блока, без книжарниците и изложбите, без опера и театър...
Пак казвам, че почти всеки уикенд сме на вилата - съчетава тишината и красотата на природата + близостта до големия град и удобното пътуване. Мъжът ми го обожава. Но аз там нямам какво друго да правя, освен да мързелувам /пък и над 30 дка земя имаме, но аз не се занимавам със селскостопанска работа/ и понякога да си подреждам дворчето. Имаме всички удобства, а и бързо и лесно можем да се предвижим до града, но... не мога /както у дома/ да изляза и след точно 2 мин. да съм в някое заведение, след 3 мин. на кино, а след 5 мин. /това всичко е на пешеходно разстояние/ в мола. А децата могат да отидат пеша до училище или на всякакви курсове след училище, или да потичат в парка със съученици. Пък като тръгна за по-далечно място, мога да стигна с директен автобус до летището и оттам светът е мой след има-няма 30 мин.
И ние имаме няколко коли, не е проблем да отидем до всяка точка, но не искам винаги да съм зависима от кола - обожавам да вървя пеша и да отида през 3 квартала на гости на приятелка пеша. А пеша 5 км. през гората, за да стигна до центъра на съседното наистина голямо село, където има всичко, е мисия невъзможно /страшно е за сама жена/.
И обожавам шума, мръсотията, бензиновите изпарения и т.н.
А наесен в дъжда и опадалите листа обичам да се разхождам не в гората, а в някой от старите квартали на София.
Въпрос на предпочитания.  Peace

# 51
  • Мнения: 17 546
София е много по-красива нощем през лятото. Разхождали ли сте се в топла софийска нощ по улиците в центъра след 23 часа? Тогава е хубаво наистина и тогава обичам родния си град Heart Eyes Но през деня... Close
Преди две вечери бяхме на кино в Дома на киното от 22 часа и отидохме по-рано. Изчакахме да стане време за филма в градинката при Централна баня. Там не бих припарила денем, но късно вечерта беше чудно! Фонтан, от който повяваше хлад. Осветената стара сграда на банята, както и околните сгради, спретнатите пейки и площадчето с красива мозаечна настилка около фонтана... идилия!
Изобщо всичко изглежда някак по-красиво и по-романтично нощем.

# 52
  • Мнения: X
Глупости. Никога не съм водила този спор. Напротив, до преди няколко години винаги съм признавала, че родният ми град е сив и изоставен. Така си беше, и в този период действително Варна беше по-хубава. Последните години нещата се промениха. Бургас дръпна много напред. Новият кмет направи изключително много промени към по-добро. Кирил Йорданов съсипа Варна. Изобщо не го казвам, затова че съм бургазлийка. Напротив, преценката ми винаги е била обективна. Обичам Варна, почти всичките ми роднини живея там, затова и въобще не споделям мнението си със злорадство. Напротив мъчно ми е, че един красив град може да бъде докаран до такова състояние. И ние имахме един кмет-дебил Йоан Костадинов, който се опита по всякакъм начин да съсипе Бургас, Слава Богу-махнахме го. Затова вместо варналии да се опирате само и единствено на шовинизма си, вземете се в ръце и помогнете на града си да тръгне напред при следващите избори.

# 53
  • Мнения: X
Глупости от край до край, но няма значение. Кирил Йорданов бил съсипал Варна. Като че ли Христо Кирчев я възроди.  Rolling Eyes Който посещава често двата града ясно може да види разликата. Все едно да сравняваш лебед и кокошка. Ако беше  както казваш, нямаше сума ти чужденци да идват да живеят трайно във Варна, а в Бургас. Само че те на Бургас му посещават главно летището (на път за Варна).
Бургас е единственото грозно нещо по цялото Черноморие. Архитектура, облик, всичко. В него няма нищо освен остатъци от комунизма. А да, има Била, Карфур, мол и алейката наречена "Морска градина". А какви плажове има само ...  Mr. Green
За спретнатост хич не говори, защото зимата пред сградата на Кадастъра (където ежедневно ходят стотици хора) газихме в такава кал, която помня само от славното минало в новопостроените квартали. Която кал продължаваше да се стеле навсякъде по околните улици.

Да пусна малко снимки да видиш какво е спретнатост? Или комплексът тип "рустика" оказва отражение и на зрението?  newsm78

# 54
  • Мнения: 150
И аз не смятам Варна за "запусната". Всяка година я посещавам, по причина, че е любим мой град. Космополитен, красив и приветлив, там винаги се чувствам уютно и на място. Харесвам и прилежащите курорти. Бургас не ми е сред предпочитаните за посещение дестинации, не го харесвам и не съм го посещавала скоро, но от написаното тук разбирам, че вероятно е добил по - красив облик и е доста облагороден.

# 55
  • Мнения: 17 546
Дали не е добре да не започвате междуградски борби в тази тема, а? Thinking

# 56
  • Мнения: X
Както казах, шовинизмът не е добър съветник. Laughing

# 57
  • Мнения: 3 989
София е много по-красива нощем през лятото. Разхождали ли сте се в топла софийска нощ по улиците в центъра след 23 часа?

И зимъска е красива...  Grinning Иначе нощем всеки град изглежда добре. Мракът скрива несъвършенствата.

Последна редакция: сб, 27 авг 2011, 13:17 от St.

# 58
  • София
  • Мнения: 30 209
Цитат
Явно има хора, на които им харесва да живеят в мръсен и прашасал град с лоша инфраструктура и недомислен транспорт, обитаван от изнервени и намусени хора със съмнителна лична хигиена и големи претенции, опасан от разпадащи се панелни предградия с лъскави молове...иначе не мога да си обясня преднината на София в класацията  


Самурайка, обяснява се с икономическите условия- за съжаление това е единственият град в БГ, в който висококвалифицирани кадри (пък и не само) имат шанс за кариера, висока заплата и оттам за стандарт на живот. Затова и СФ е пренаселена, не защото е прекрасна, а защото е единственото място, където повече от половин БГ работи. Там са големите фирми, там са институциите, там е всичко. Тук държа да подчертая, че не говоря за крупен частен бизнес, от който можеш и на село да си живееш като цар. Говоря за масата хора  Peace

# 59
  • Мнения: 1 788
Всъщност София беше красива, както всеки един друг по-голям град в България. Родителите ми и до ден днешен очакват като отидат в София пролетно време да мирише на липа.
Но планирането и устройването на самият град и по-скоро липсата на всякакво планиране, доведоха големите градове до това положение. А именно - застрояване не там, където би трябвало, а просто уплътняване на града... По този начин изчезнаха и градинките, и дърветата, а на тяхно място се появи мръсотията.
Относно Варна и Бургас - и в двата съм живяла достатъчно дълго. Бургас преди години беше занемарен, сив и грозен. Варна беше като райска градина. В момента, бих казала, че Бургас е много по-чист и поддържан. Миналото лято отидох до Варна - нищо от онова очарование, само от преди няколко години, не беше останало...

Общи условия

Активация на акаунт