Ню Йорк или Горно Нанадолнище?

  • 8 370
  • 153
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 916
Идеалното място за мен би било Барселона.
...

Уж голям град, но толкова много българи  Crazy
Аз се бях ориантирала на север - в съседство. Села, ама културни.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 957
Някой го спомена по горе в темата: искам на 5 километра от големия град, и аз знам къде точно, даже бих покопавала лекинко, за кеф! Но когато децата минат 16, колкото и да не ми се чака. Дотогава - в града.
Мечтателно: пак на около пет километра от голям град, но някъде в дълбокия, чужбински, планински Север. Не знам съвсем точно къде, още проучавам, за всеки случай. Simple Smile

Варна беше по-добре преди 3-4 години.

# 77
  • София
  • Мнения: 30 211
Варна беше по-добре преди 3-4 години.

да, сега е доста занемарена и с очудващо малко възможности за работа  Rolling Eyes

# 78
  • Мнения: 7 003
Голям град и Мегаполис.
Пловдив и София са ми ок (разликата е огромна, всъщност, поради различни причини са ми ок), но виж Ню Йорк наистина си е Ню Йорк. Не съм стъпвала там, но имам чувството, че е един вид Мой град и ще ми е добре там. Няма и да стъпя, де, ако се местя някъде, ще е в някой от европейските големи градове. Щото условието ми е да не е на повече от 3 часа полет от София/Пловдив  Joy

# 79
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
П.П. Ако можех, още сега щях да напусна София. Ей в този момент.

А Василиса, много подобни мнения съм чела в случайни теми из тоя форум. Явно мен нещо не ме слуша главата. Защото даже намирам С-я за красива. В центрото. Старите сгради. Казвала съм го много пъти - атмосфера та дрънка. "Обикновено е мръсно, мирише, няма място за паркиране"... Не очаквайте да разбера тоя мотив при условие, че гледам само отстрани с очите на любител.
Аз живея точно там, в центрото, с атмосферата, в хубава, старинна кооперация, на зелена уличка, близо до Попа. Но това не е моето място и мечтая да се местя.  Laughing

# 80
  • Мнения: 2 478
Някой го спомена по горе в темата: искам на 5 километра от големия град, и аз знам къде точно, даже бих покопавала лекинко, за кеф! Но когато децата минат 16, колкото и да не ми се чака. Дотогава - в града.


Същото важи и за мен, само че мястото ми е на 15км от града, 10минути магистрален път. Като се има предвид, че едното ми дете е пеленаче, доста ще почакам Laughing

# 81
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Всичко бих дал да се заселя завинаги в мечтания Цюрих!     Мечтиииии  Sad
  Аман от това тъпо село на комплексари Варна.   31 години тук в пълната мизерия,  където и да е идеш, заради дивите селянчета от Силистра, Рязград и ТХ - окръг, не искат да ти предложат повече от 480 лв.  на месец.   На всеки ъгъл, където и да се обърнеш, препълнено с курволяк вълнуващ се на първо място от пари,  второ място -  коли, трето - пари,., Close Close Close Close Close Close Close и то не какви пари, a 1500 лева на седмица - поне.



# 82
  • Мнения: 2 885
Живея на село - столица. Всички удобства, пък си сред къщи, тишина, спокойствие, чистота, красота.
Не го сменям скоро.

За протокола - варненка съм. Бургас обаче е номер 1 за живеене сега в БГ. Бях лятото там за седмица. Възхитена съм. Доста фотографски материал събрах Wink Варна диша прахта в момента на Бургас....

# 83
  • София
  • Мнения: 30 211
Аз също съм от Варна. Много си харесвам родния град, но в момента е ужас за работа. Бях изумена, когато разбрах, че масово хората вземат 500-600лв  Shocked

# 84
  • София
  • Мнения: 35 320
Живея в София, винаги тук съм живяла.Искам на село Mr. Green Ама, на село до София/ 10 мин макс/ Писна ми градската идилия, искам селска такава..... Laughing Ако имам късмет, скоро ще се преместя....Искам да ми е близо до всичко, искам да ми е тихо.
Хем сърби, хем боли....ай, кажи сега... Joy
Момичета и момчета, какво за Варна?!? Аз, си примирам за нея.Е, не повече от 5 дни съм била там- не знам как е за живот Rolling Eyes

# 85
  • София
  • Мнения: 30 211
Момичета и момчета, какво за Варна?!? Аз, си примирам за нея.Е, не повече от 5 дни съм била там- не знам как е за живот Rolling Eyes

аааа, ти си примирай. Много е хубаво, но да си вземеш заплатата от Сф  Wink

# 86
  • Мнения: 405
Искам L.A. но някъде на плажа. Santa Monica  е перфектно, много съм нахална, нали?  Mr. Green
Мечта ми е, дано по-скоро вече да ми се сбъдва, че София много ми теснее социално/морално и културно.  

Бургас много ми харесва, страхотна атмосфера, но имам приятели от там, които казват, че нямало работа в момента и ставало все по зле. Дано това да не е така.

# 87
  • София
  • Мнения: 35 320
Момичета и момчета, какво за Варна?!? Аз, си примирам за нея.Е, не повече от 5 дни съм била там- не знам как е за живот Rolling Eyes

аааа, ти си примирай. Много е хубаво, но да си вземеш заплатата от Сф  Wink
Хахаха, аз на чужда такава живея.... Joy
Дам, доволна ще съм- аз с чавлесите във Варна, съпружието в София Mr. Green

# 88
  • София
  • Мнения: 30 211
Момичета и момчета, какво за Варна?!? Аз, си примирам за нея.Е, не повече от 5 дни съм била там- не знам как е за живот Rolling Eyes

аааа, ти си примирай. Много е хубаво, но да си вземеш заплатата от Сф  Wink
Хахаха, аз на чужда такава живея.... Joy
Дам, доволна ще съм- аз с чавлесите във Варна, съпружието в София Mr. Green

така вече може, ако е успешна схемата, моля да споделиш после Wink

# 89
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз съм варненка, но на моменти страшно я мразя, особено лятото. Това лято поекспериментирах и избягах в много дивата провинция, от което се чувствам прекрасно.
Истината е, че мога да живея навсякъде според моментната ми потребност. Не смятам за константа положението си на "градско чедо" и видиш ли ти, да ми е кеф да дишам бензинов въздух или да слушам безкрайната какафония от градски звуци докато умра.
Бързо се адаптирам там, където ми е хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт