Ню Йорк или Горно Нанадолнище?

  • 8 350
  • 153
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X

Момичета и момчета, какво за Варна?!? Аз, си примирам за нея.Е, не повече от 5 дни съм била там- не знам как е за живот Rolling Eyes

Явно всеки живее в различна Варна.  Laughing Варна е скъп град и с 500 лв хич не знам как става, не че вярвам това да е масовата заплата. Все пак и аз сред хора живея и работя. Може да е масова за продавачките в моловете и подобни.

# 106
  • София
  • Мнения: 30 209

Момичета и момчета, какво за Варна?!? Аз, си примирам за нея.Е, не повече от 5 дни съм била там- не знам как е за живот Rolling Eyes

Явно всеки живее в различна Варна.  Laughing Варна е скъп град и с 500 лв хич не знам как става, не че вярвам това да е масовата заплата. Все пак и аз сред хора живея и работя. Може да е масова за продавачките в моловете и подобни.

напротив- такива са заплатите масово за хора с езици, професии и т.н. Моя съученичка работи в немска фирма (с 2 езика е) и взема 650лв. Приятелката ми е в UKB с 730лв заплата, другата ми приятелка е в ЕОН с 700лв заплата. Добри заплати се вземат на Летището, РВД, Пристанище (което сега ще дават на концесия) и преди години в адм. на БМФ. Частните фирми масово са "закотвили" заплатите на 700- макс. 800лв. и не мърдат. За заплати от сорта на 1300-1500-2000лв не са и чували (говоря за средно управленско ниво).
Само ще ти дам за пример: фирма с м/ународна дейност в клона си във Варна дава 550лв заплата, за същата работа в Сф вземат 1340лв. Дали няма разлика  Thinking

# 107
  • Мнения: 5 710
А Варна с какво население е след преброяването?

# 108
  • София
  • Мнения: 30 209
А Варна с какво население е след преброяването?

334 870 души е населението на Варна след преброяването  Peace
Населението във варненска област продължава да застарява

Проблемът не е толкова в населението, колкото в липса на инвестиции (разбирай големи фирми, които да плащат добри заплати за качествен персонал).

Последна редакция: нд, 28 авг 2011, 14:39 от missence

# 109
  • Мнения: X

Проблемът не е толкова в населението, колкото в липса на инвестиции (разбирай големи фирми, които да плащат добри заплати за качествен персонал).
Да, това е интересно. Мъжът ми работи в голяма фирма, която обаче тъпо и упорито отказва да отвори офис във Варна. И всяка седмица поне по двама човека от София бият път до Варна и обратно по една или друга работа. Изчислили са, че така им излиза по-евтино ли, не знам... newsm78

# 110
  • Мнения: 5 710
А Варна с какво население е след преброяването?

334 870 души е населението на Варна след преброяването  Peace
Населението във варненска област продължава да застарява

Проблемът не е толкова в населението, колкото в липса на инвестиции (разбирай големи фирми, които да плащат добри заплати за качествен персонал).

брех, аз мислих, че са към милион вече.... т.е малък град е Варна:-)

# 111
  • София
  • Мнения: 30 209
10 c's, по едно време някъде бяха писали, че е около 500хил, ама в последните години маса млад народ замина  Rolling Eyes
Прекрасен град с лоша управа, но...  Rolling Eyes
Жаве , така е с повечето големи фирми за съжаление и с държавните институции стана така- закриха масово териториални подразделения и в момента командироват хора от Сф за определен период и ги въртят  Rolling Eyes

# 112
  • UK
  • Мнения: 88
За мен лично най-перфектно би било среден по големина град в относителна близост до голям такъв - примерно до 50км...най-много 100км.
Мечта ми е китно френско/италианско градче, в което да си отворя бистро/кафене  Heart Eyes
Но с удоволствие бих живяла - и съм, в голям град.  Peace

# 113
  • Мнения: 627
В краен случай и в Бургас мога да живея.  Laughing
Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
В Бургас е чудесно. Пък. Ако искаш да знаеш.

Само дето смърди от Кроношпан свирепо. И канализацията от крайбрежните обекти се излива в морето. Иначе обичам този град. Влюбих се в него от пръв поглед. Heart Eyes

Мястото, в което мисля, че не бих оцеляла е София. Много народ, много коли, много трамваи, къде и кога се пресича е въпрос с повишена трудност. Всячески избягвам да го посещавам. А когато няма как, отивам, свършвам работата си и веднага се мятам на автобуса за Бургас.

Мечтата ми е да се видя с толкова пари, че да направя къщата ни на село луксозен дом, със соларна система и всички удобства. Ей там мога да живея с кеф! Или поне да прекарвам всеки уикенд. Е, помечтах си...

# 114
  • София
  • Мнения: 30 209
Цитат
Мечтата ми е да се видя с толкова пари, че да направя къщата ни на село луксозен дом, със соларна система и всички удобства. Ей там мога да живея с кеф! Или поне да прекарвам всеки уикенд. Е, помечтах си...


е, то това е проблемът. Ако навсякъде възможността за нормална до висока заплата я имаше, щяхме да си седим с спокойните градчета и селца и да живеем с кеф, ама....няма  Rolling Eyes

# 115
  • Мнения: 3 405
Аз и Варна обичам. Душата ми е в планината, а сърцето край морето Simple Smile
А за Варна ми е тъжно като гледам града мръсен, надупчен и занемарен.
Като се връщам тук и го видя преди Аспаруховия мост или след Девня е така красив, особено нощем.
Но аз навсякъде вирея, както писах вече. Може би в това е разковничето, човек да може да се натамъни към средата, която му се налага да обитава.

# 116
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Много народ, много коли, много трамваи, къде и кога се пресича е въпрос с повишена трудност. Всячески избягвам да го посещавам. А когато няма как, отивам, свършвам работата си и веднага се мятам на автобуса за Бургас.

Кога и къде се пресича се знае много добре в София и всеки спазва това. Докато в Бургас всеки пресича където му е кеф, направо се изумих. Ужасно е. Много са зле и пешеходците и шофьорите. В София са много толерантни шофьорите. В Бургас някой да ти даде предимство - забрави.

# 117
  • Мнения: 17 546
В София са много толерантни шофьорите.
Ти май само от време на време минаваш от тук.

# 118
  • София
  • Мнения: 30 209
В София са много толерантни шофьорите.
Ти май само от време на време минаваш от тук.

 Laughing

# 119
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
В София са много толерантни шофьорите.
Ти май само от време на време минаваш от тук.
Казвам го в сравнение с бургаските. Трябваше да напиша "много-по..., отколкото". А и предполагам в сравнение с всеки друг град.

Общи условия

Активация на акаунт