Да прекратя ли контактите си с БНД?

  • 4 169
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 54 976
Браво , имаш напредък !  Peace

# 31
  • Мнения: 4 458
Поздравления! Дано това не е нещо моментно и да е разбрал, че така е най-добре за всички вас.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 120
За него не е добре. Но в момента го устройва, защото при последните няколко разговора му  натяквах, че детето има нужда от пари. От месец и половина сме в населено място, което се води квартал на Бургас, но си е селце. Всички местни дечица на възрастта на дъщеря ми по цял ден ги разкарват в триколки. Личи й, че и тя иска. Няколко пъти я качвах на триколки на други деца, но не е като да си има своя. При последните разговори с баща й му говорех за това. Всеки път му повтарях, че ако се въздържи една седмица от цигари, биричка и безалкохолно, ще достави огромна радост на дъщеря си с един подарък. Преди това никога не съм му говорила за пари и му беше много комфортно да се прави на загрижен баща. Когато стана дума да се бръкне в джоба за детето си, няма нищо против да забрави, че е баща.

Последна редакция: вт, 06 сеп 2011, 17:50 от miss piggy

# 33
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
.... Когато стана дума да се бръкне в джоба за детето си, няма нищо против да забрави, че е баща.


 Нашия БНД ми отговаря винаги - Парите не са важни. Нали се интересувам от тях и не съм ги забраваил, това е важно. А дали ще имат това и онова или ще растат без него подсмърчайки и гледайки другите деца от страни, няма никакво значение.
 Как да обясниш, че за децата и двете са важни ? Няма как.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 120
Торнадо, подписа ти изказване на вашия татко ли е?

# 35
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Торнадо, подписа ти изказване на вашия татко ли е?

 Да. Sad

# 36
  • София
  • Мнения: 1 120
Торнадо, подписа ти изказване на вашия татко ли е?

 Да. Sad
Нямам думи да го коментирам!

# 37
  • Мнения: 2 510
Торнадо, подписа ти изказване на вашия татко ли е?

 Да. Sad
Може и да е прав човека. Един по-малко за когото майката да се грижи.
Доно не стигне до там, че не може да се грижи сам за себе си и да има претенции, че децата му трябва да се грижат за него или "мама".

# 38
  • Мнения: 270
.... Когато стана дума да се бръкне в джоба за детето си, няма нищо против да забрави, че е баща.


 Нашия БНД ми отговаря винаги - Парите не са важни. Нали се интересувам от тях и не съм ги забраваил, това е важно. А дали ще имат това и онова или ще растат без него подсмърчайки и гледайки другите деца от страни, няма никакво значение.
 Как да обясниш, че за децата и двете са важни ? Няма как.
Торнадо, не съм чела всичко. Просто последният пост. Нямам представа и за кои две деца става въпрос(вашите общи или твоето и на някоя следваща след теб).Ако е от следващата след теб и бащата дели децата като на настоящата-детето придава по добър живот , а твоето го пренебрегва-да, тогава имаш право да се сърдиш и роптаеш. В крайна сметка не си родила дете зада страда заради чуждото.
Ако и двете са ваши с БНТ-то, то може би е имал предвид относно парите, че "колкото може , може". т.е до където му достигат силите.
Много е относително.
Ние родителите се стремим към най-съвършеното за децата си (дори и във финансово отношение) - НЕ Е СРАМНО ДА СЕ ГОВОРИ ЗА ТОВА. Но доста, често колкото и да искаме да го задоволим, все пак, не сме "банки", и се принуждаваме да лишаваме децата си макар и от ежедневните елементарни неща. Не говоря за скъпи подаръци.
Примерно на моето дете съм определила 1.50 на ден (солети гризки, дъвки , сладоледи и прочее). Тук не е включено облекло и други потребности. Просто джобни.Да, знам. Свършват бързо. Но, това е положението. В противен , ще се наложи да взема от средствата които съм заделила за ток вода , храна и други.

Последна редакция: чт, 08 сеп 2011, 15:54 от simon9

# 39
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Simon, и двете деца са общи и двамата  нямаме  други. изказването му е по повод това, че трябваше да я отведе на лекар, докато беше отпуска, а аз нямах възможност да изляза от работа. Детето не е било болно, имаше кокоши трън.
 А относно нямането съм съгласна. Но аз когато нямам, няма и за трите ни. При него винаги няма за децата. Не можеш да обясняваш как нямаш да дадеш половината от стойноста за якето му /понеже такава ни е уговорката, да споделяме разходите за дрехи и обувки/, а в същото време всеки път,когато идваш да ги вземеш да си с нещо ново и да сефукаш пред тях. Да го оставиш без подарък за РД, а в същото време най-демонстративно пред тях да подаряваш такъв на дедето на приятелката си /не говорим за приятелка, като патньор, а просто приятелка- или поне той твърди така/. Няма как да го разбера.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 120
Торнадо, от действията му се вижда, че е егоист. Ако не беше такъв, а някой грижовен, нямаше да сте разделени.
Същото важи и за бащата на моето дете. Майчинството например не ги счита като пари за майката (мен), а според него това са пари на детето и съответно като неин баща смяташе, че половината му се полагат.
Чудя се дали да не пусна една тема за БНД-та. Нещо от рода на:
"Ако имате нужда да оплюете бившия или да се оплачете от БНД, направете го тук."
Трябва само да измисля подходящото заглавие. Ако ви хрумне готино заглавие, пишете.

# 41
  • Мнения: 2 510
Торнадо, според мен това е отмъщение на майката чрез децата или лошо прикритие на своята безпомощност.
За лекаря си мисля, че просто е безпомощен. Малко мъже могат да се справят с проблеми от този вид, а ако има жена винаги ги отхвърлят на нея.
Второто е гадна демострация, ако живеехме заедо щеше да има и за вас /въпреки, че в повечето случаи забравят за това/ и как съм по-добре като съм без вас.
Според мен този човек е много слаб и оттам и паразит. Такъв като остане сам започво да се перчи, а ако живее в семейство винаги е недооценен.

# 42
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Торнадо, според мен това е отмъщение на майката чрез децата...

 С това съм напълно съгласна. При него имаме видоизменение на приказката "не е важно аз да съм добре, а комшията да е зле" в " не е важно вие да сте добре, а майка ви да е зле". На мен не ми е приятно, но децата страдат повече.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 120
Този път влизам, за да се оплача. БНД не издържа да мине цяла седмица. Преди малко ми звъня и пак ми скъса нервите. Чак ми се прииска да си пийна нещо, а по принцип не харесвам алкохола и пия само на празненства. Радвам се, че е на другия край на България и поне ще си спестя среща на живо.
Някога съм живяла с този човек и дори секс съм правила с него.

# 44
  • Мнения: 7 325
Майчинството например не ги счита като пари за майката (мен), а според него това са пари на детето и съответно като неин баща смяташе, че половината му се полагат.
Това ми прозвуча като виц. Щом като смята че са пари на детето с какво право иска част, че и половината си определил. Извинявай, че ми е смешно, на теб едва ли ти е. Все си мислех, че моя бивш е уникален с глупостите си, но виждам че съм в грешка, което никак не ме радва. Все пак тези свободни екземпляри ще прелъжат някоя друга на която ще направят живота тъжен.

Общи условия

Активация на акаунт