В Словения ми взеха книжката и талона за неплатена винетка!

  • 8 128
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Тъй като мъжът ми заради работата си пътува доста из европейските страни от личен опит мога да потвърдя, че си получаваме писмата с глобите в Англия. Първото писмо което получихме, тъй като беше на френски реших, че е пратено от хотела му и го забутах някъде. Получихме второ с двойно по-висока сума за плащане. От тогава много внимавам с международната кореспонденция Wink Та аз така си мислех, че става снимка, издирват те по регистрацията и писмо. Ако някой ми поиска каш и аз бих помислила това за подкуп, особено ако не мога да направя плащане с карта. Много рядко се разплащам в каш дори и извън Англия, съответно нямам повече от 10на паунда или евро в джоба си.

# 16
  • Мнения: 1 520
Нарушили сте закон,не знаехте ли,че в Словения има винетки?И в Австрия ли сте се движили без винетка? Rolling Eyes От вас се е очаквало по възможно най-бързия начин да изтеглите пари и да платите глобата и да си получите документите обратно.
Глупости. Oчаквало се е да си платят подкупа, а не глобата. Разплащането на място с длъжностно лице /каквото се явява полицаят/, се третира като подкуп и се наказва с лишаване от свобода. Поне в цивилизованите държави, каквато претендира да е Словения.
Сериозно ooooh! страаашна компетентност Joy Нямам никакво намерение да ти доказвам колко не си права,щото си личи,че е безмислено Crazy но определено си в грешка за реда за плащане на глоби в европейските държави.

Не си убедителна. Ама изобщо. Ако си чела внимателно темата, щеше да ти стане ясно, че авторката е искала веднага и на място да се разплати с полицията /без значение дали за подкуп или глоба/, но тъй като не е имала пари кеш, а само VІSА карта, полицаите отказали да изтеглят пари от картата под предтекст, че нямало къде да пъхнат картата.
Естествено, защото тегленето от карта оставя дири, за разлика от разплащането в брой Wink

# 17
  • Мнения: 481
krem-karamel личните ти интерпретации на нечии писания,изобщо не ме интересуват.
За всеки,който е грамотен и има достъп до интернет,има информация.
В случая,на официални страници има инфо,което абсолютно опровергават твърденията на авторката,както и твоите.

In Slovenia, the police can impose a fine on the spot for traffic violations; if the fine is paid within eight days it is reduced by 50%. Foreign drivers who refuse to pay a fine on the spot can have their passport and other documents taken from them and can be brought before a police court judge.

Т.е. когато се  посещава дадена страна е добре да се кликне 1-2 пъти в нет-а предварително,а не да се рИве по форуми след това.

ПС Моля не ме репликирай,както правилно съм забелязала,е безсмислена комуникация.

# 18
  • Мнения: 1
Взеха ми международния паспорт и малкия талон на колата в Словения заради неплатена винетка.Искам да попитам дали някои има подобен случай и дали връщат документите в България и плаща ли се нещо в България,трябва ли предварително да съобщя в посолството или в Кат

# 19
  • Мнения: 25 808
Ей тези в Словения не се шегуват, втори случай за сега, на отнети документи. Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 62
Luko Delov   ще Ви намерят за  да платите глобата си.  Може да отнеме месеци, дори година време. Ако живеете на адреса на който сте регистриран ще получите там известие и указания какво и къде да платите. Как да си вземете документите. Не съм го преживяла лично, но покрай работата ми се наложи да изчета много съдебна практика. За Европейските държави няма спасение от глобите, защото всички сме подписали рамковата конвенция за взаимно зачитане на  финансови санкции. Ако не ви намерят на адреса на който сте регистриран, следва дело в съда. За жалост делото е формално и обикновено съда уважава исканията за финансова санкция, дори тогава, когато са от несъдебен орган - примерно КАТ. Словения е пословична с размера на глобите - за превишена скорост, за винетки и пр. Най-добрия вариант е да се плаща веднага с кредитна карта /имат пос устройства вече/, защото след това се трупат разноски за сметка на съгрешилия. Лично според мен "конфискуването" на международния паспорт е неправомерно.
Не е нужно да информирате български институции. Те и без това са безполезни. Нищо няма да направят за Вас. Дори и съвет не съм сигурна, че могат да дадат, но когато получат документите ви /служебно/ ще ви открият. Стига да сте на адреса на който сте регистриран.

Общи условия

Активация на акаунт