сериозен проблем

  • 2 722
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 615
и облъчва и нищо не може да се види с него  ooooh!

# 16
  • Мнения: 12 665
Очите са първото нещо, което се преглежда в такъв случай, та не ми се вярва да не са били на очен.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Мигренозната болка няма как да бъде объркана с нещо друго - главата боли само в едната страна, пулсира, може и до гадене и повръщане да се стигне.

# 18
  • Мнения: 477
Имам същите проблеми и незнам от какво е!Когато се претоваря започва да ме боли страшно много главата.Като се връщам от изпит например ми иде да се гръмна направо- чак ми прилошава от главоболие.

# 19
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
ЯМР и Скенера, не са толкова опасни като облъчване, но са много ефикасни.
Първо, че на ЯМР се вижда всеки кръвоносен съд, нерв и т.н. и може да се даде много по-детайлна картина на това, което се случва в главата на детето. Скенерът не дава толкова детайлна картина.
Проблемът е, че обикновено ЛЛ има само по 1 направление за ЯМР и скенер и си го "пази" за спешен случай, а самото изследване е доста скъпо ако не е по ЗК (над 200лв мисля, че беше).

Аз бях с такова главоболие в гимназията, гледаха ме на скенер, после ми изписаха някакви хапчета и да чукна на дърво сега ме боли много рядко глава.

# 20
  • Мнения: 615
ЯМР и Скенера, не са толкова опасни като облъчване...........

Напротив   Naughty  Скенерът е много опасне, в пъти по опасен от рентген! 

За ЯМР  съм съгласен  Peace

Около 300лв е на глава  ooooh!

# 21
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 399
Скенерът съвсем не е толкова опасен,колкото някои "компетентни" се опитват да го изкарат.Ако беше вярно жив народ нямаше да е останал по болниците, където около 90% от образните изследвания се правят именно така. Дозата облъчване, което получава човек при прегледа естествено не е за подценяване, но е за предпочитане, ако това е един от начините  да се постави диагноза.
ЯМР на главен мозък е 300 лв , но без контраста и упойката. С последните две  " екстри" цената хвърчи към 600 лв ,  а такава сума не всеки може да си позволи. Затова предложих скенер в смисъл като  вариант за диагностика, а не като най- доброто...

Проблемът е, че обикновено ЛЛ има само по 1 направление за ЯМР и скенер и си го "пази" за спешен случай......
Грешиш! И да иска ЛЛ няма как да си ги пази, защото направленията се дават само от специалисти. Нашето направление за ЯМР го получихме от офталмолог.

# 22
  • Мнения: 547
И аз съм за преглед при Офталмолог.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз зная за ппоне 5 вида "скенери", които са от различни поколения. Да се надяваме, че хората няма да опрат до него, а проблемът да е по-лесно диагностициран и оправен.

# 24
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Авторке, къде зачезна?

Общи условия

Активация на акаунт