Подготвителните модули на СМГ "Паисий Хилендарски"

  • 158 822
  • 953
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 2 300
Нито веднъж детето не е носело квитанция и никога не са му я искали!
Списъците по стаи вече са изготвени, името на детето фигурира в тях, абсолютно никакъв проблем няма да има детето ти ако е без квитанция.

На пробни - да.
Моите и двете минаха обаче и през реалния изпит, и на двете им провериха квитанцията.
Рискът си е ваш.

Риск... Simple Smile Много силна дума.
Каква е тази паника бе хора... още едно състезание. Давайте го по-спокойно, че ще изнервите и пренавиете децата.
По въпроса, убеден съм, че със или без квитанция детето ще бъде допуснато до състезанието, хората в СМГ не са идиоти. Какво да прави жената като си е загубила квитанцията. То и аз май съм я затрил вече Simple Smile

Благодаря за информацията. Като го записвах не споменаха нищо за платежния документ. За всеки случай ще звънна утре сутринта до СМГ да проверя как точно стоят нещата.

# 646
  • Мнения: 623
На мен ми се струва, че квитанцията е необходима само за да се види стаята, поне на пробните.
Но и нас ни предупредиха за документ за самоличност.

# 647
  • София
  • Мнения: 1 654
Риск... Simple Smile Много силна дума.
Каква е тази паника бе хора... още едно състезание. Давайте го по-спокойно, че ще изнервите и пренавиете децата.
По въпроса, убеден съм, че със или без квитанция детето ще бъде допуснато до състезанието, хората в СМГ не са идиоти. Какво да прави жената като си е загубила квитанцията. То и аз май съм я затрил вече Simple Smile

Сега, и аз съм сигурна, че за квитанция дете няма да върнат,
за липса на личен документ ще го върнат.
Обаче, без квитанция е възможно да го поразтакават, да го накарат да изчака, докато някой
разпореди какво да го правят и го провери по списъците и т.н., т.е. има риск наистина
детето да бъде излишно притеснено и изнервено точно преди началото на изпита.
Затова предпочитам тези грижи да ги поема аз, да знам, че съм си свършила работата,
а работата на детето да е просто да си реши задачите.

Още веднъж успех на децата и се молете за много трудни задачи -
така наистина се отсяват децата, които са за СМГ  Hug

# 648
  • Мнения: 478
В 5-ти клас - Иван Симеонов!

# 649
  • Мнения: 455
http://smg-bg.info/index.php?option=com_content&view=section … 13&Itemid=181
 Вече е качен графикът на курсовете за новата учебна година  Laughing. Най-новото е , че ще има група и за 2 клас, на печелившите - честито  Hug.

Мариана Тодорова ще води второкласниците, това настоящата директорка ли е, която трябва да се пенсионира, или аз нещо бъркам? newsm78

# 650
  • Мнения: 838
Здравейте, знам че сега сте на друга вълна, но ако може да попитам кой ще ми препоръчате да избера между Надежда Буюклиева и Велин Велинов? Става въпрос за курсовете за догодина и по -специално за тези които ще водят 5 клас. За Иван Симеонов съм чувала добри отзиви, но не ни устройва като време, Емилия Гигова отпада по същата причина. Ще съм благодарна за всяко мнение, което споделите!

# 651
  • Мнения: 7 159
Мариана Тодорова ще води второкласниците, това настоящата директорка ли е, която трябва да се пенсионира, или аз нещо бъркам? newsm78
Да, тя е!

# 652
  • София
  • Мнения: 43
Здравейте, мами. Бихте ли ми препоръчали преподавател по математика за Подготвителния модул. Ето учителите за 2012/2013г. за 3-ти клас:
1.Линка Минчева
2. Елена Киселова
3. Милена Борисова
4. Милена Борисова
5. Зоя Савова
6. Елза Тодорова
7. Дима Слабакова
8. Ваня Данова
9 .Мария Томова
10. Надя Кръстева
11. Емилия Гигова
12. Детелина Найденова
13. Антони Стоянов
Много ще се радвам, ако дадете лично мнение. Не ми е важно часа и деня, в който преподава, а самия учител - отношение към децата, добро преподаване, обясняване.....
Благодаря предварително

# 653
  • Мнения: 864
А аз искам да попитам в пети и шести клас какво е естеството на курсовете, защото искам да запиша дъщеря ми , но само за упражняване на наученото в училище и евентуално надграждане, защото вкъщи баща й помага, но някак си хич няма педагогически подход. Дали ще ни свършат работа курсовете, или са пак на високи обороти и са повече за подготовка за състезания.
Иначе по списъка по-горе синът ми е при Елза Тодорова. Ходи с голям мерак и оплакванията за дисциплината в училище тук ги нямаме. Харесва си госпожата, мисля, че и тя е много доволна от него Simple Smile  Ще го запишем пак при нея. Но по принцип не се занимаваме с него вкъщи, не го тормозя да учи сам и да се упражнява (поне в трети клас беше така), в училище програмата им по математика е ужасно елементарна и скучна, и на фона на всичко това тези курсове са наистина забавление за него. Миналата година без никакви допълнителни усилия, а само от двата часа седмично, се движихме общо взето в първите 40, което на този етап ме устройва. Всичко си зависи и от детето, разбира се. Важното е всичко да става с желание, не насила!

# 654
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
А аз искам да попитам в пети и шести клас какво е естеството на курсовете,
Синът ми посещаваше курсовете в 5 кл. при Симеонов, и в 6 кл. при Александров. Определено учеха материала , който СМГ-ейците учат по СИП и ЗИП. Не се преговаря и затвърждава ученото в училище. Следи се как вървят децата в училище , и на курса само се надгражда. Ако детето има пропуски с училищния материал - може би ще е трудно.
 Ваня+Йоана , имам преки впечатления за двама от преподавателите: Стоянов и Минчева. И двамата са добри / преподавали са на голямото ми дете/. Спокойни са , обясняват добре и децата ги харесват. Ако те интересува нещо конкретно - питай на лични  Laughing.

# 655
  • Мнения: 539
Ваня+Йоана , имам преки впечатления за двама от преподавателите: Стоянов и Минчева. И двамата са добри / преподавали са на голямото ми дете/. Спокойни са , обясняват добре и децата ги харесват. Ако те интересува нещо конкретно - питай на лични  Laughing.
Аз - също. Ако липсва мотивация, Стоянов е по-добрият избор...

# 656
  • София
  • Мнения: 43
Благодаря за бързите отговори. И аз съм се насочила към Антони Стоянов. Дано да успеем да се запишем, защото желаещите за него ще са много. Събирам мнения и за другите преподаватели, за да имам готовност като отида да се запиша дъщеря ми и няма места при Стоянов.

# 657
  • Мнения: 864
А аз искам да попитам в пети и шести клас какво е естеството на курсовете,
Синът ми посещаваше курсовете в 5 кл. при Симеонов, и в 6 кл. при Александров. Определено учеха материала , който СМГ-ейците учат по СИП и ЗИП. Не се преговаря и затвърждава ученото в училище. Следи се как вървят децата в училище , и на курса само се надгражда. Ако детето има пропуски с училищния материал - може би ще е трудно.
 
Значи по тази логика и в седми клас не са подходящи за подготовка за матури. Ние не мога да кажа, че имаме пропуски, в клас се справя много бързо и много добре уж..., вкъщи като седне да се упражнява няма затруднения, но на контролни и класни като блокира и повече от 4 - 5 не може да изкара. Много странно, разсеяна ли е или влюбена, страх ли я е, та затова да блокира. Затова мисля като вариант да й вдъхне някаква увереност един такъв курс. Ще се почудим до понеделник още малко. Притеснявам се само, че повечето деца ще са доста по-напред, защото са най-вероятно неприети СМГ-йци и активни състезатели, та да не я комплексират още повече..... Иначе си има заложби детето, но покрай една злобна учителка по английски зарязахме всички останали предмети във втори клас, и после вече му изтървахме края, за което съжалявам, ама е късно.

# 658
  • Мнения: 478
В курсовете се записват всякакви деца. Моите наблюдения са, че са 50/50. Половината са неприети в СМГ, а другата половина са желаещи или нежелаещи да решават задачи ( желаещи родители). Да, решават се задачи от състезателна математика, но това не значи, че курса би бил безполезен за матурата. Напротив - щом като е добре с материала в училище, значи няма да й е проблем тестовата част от матурата (, а в частност и има основа за задачите на курса), а курса пък ще й помогне за справяне с втората част от матурата (задачи, които няма да решава през годината в училище).
Остава вие да си прецените дали ще е курс в СМГ или ще се спрете на друг вариант за допълнителна подготовка.  Simple Smile

# 659
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Миши-Тети , ще се опитам да отговоря на въпросите ти .
В курсовете в 5 кл. има малко неприети деца в СМГ, или поне така беше преди 4 год. Неприетите в СМГ деца обикновено избират алтернативно училище с математическа насоченост и не ходят повече на курсове. Моето дете остана в кварталното СОУ, и курсовете бяха задължителни. Материалът в 5 кл. е чисто нов, т.е. децата започват от 0. Учат дроби и съвсем различен материал от изучавания до момента. Няма как да има по-добре , или по-зле справящи се деца, поне не и в началото  Peace.
 Колкото до подготовката за НВО - подходящи са , но наистина детето не трябва да има пропуски в училище. Ако детето има затруднения е по-добре частен учител. Часовете на курсовете са определени и няма как да се вмъкне учене на училищен материал.
 В 5 клас спокойно може да пробвате с курсове. Първо, ще видите при каква учителка ще се падне детето в училище. 2. Ако успеете да се запишете в групата на Симеонов - детето няма да се чувства нито подтиснато,нито ще е подценено. А и щом има заложби - това е вашият учител  Hug.
 Курсовете нямат нищо общо с контролни , състезания и др. подобни.

Общи условия

Активация на акаунт