Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 9 885
Аз съм касиер на класа, но задачата ми засега се сведе до това за 5 мин 15 родители да се натискат кой пръв да ми даде парите си. Mr. Green Засега не сме предвиждали украса на стаята и подобни неща. А и да имаше не бих могла да се включа.
 Да ви кажа - купих от това прозрачното фолио и увих две тетрадки. Приказно стана. А преди това купих и куп найлонови подвързии Laughing- нищо де, все някой ден и тях ще ползваме.
Сега притесненията ми са свързани с факта, че каката вчера изкара двучасов коремен вирус. Съответно малката е почти сигурно, че ще лепне и тя. Надявам се това да се случи днес или утре, а не на 15 сутринта. Милата, на завършването на учебната година в предучилищния клас и стана лошо буквално пред училището на тържеството. Помислих, че е от вълнение, защото беше водеща на тържеството. Обаче едва издържа да си каже репликите, повърна в тоалетната, набързо и дадоха свидетелството. Дано и сега не се повтори това.

# 646
  • София
  • Мнения: 831
slanchezara, ако има т.нар. актив, а не само гламав касиер е друго. И в ДГ бях "назначена"  на същата длъжност, но имаше още трима души с мен- общо четирима, които здраво работехме. А сега от близо 30 души са само още трима и то със спорадични появи, а работа колкото щеш- украса на класна стая, връзване на учебници, почистване...бла-бла...Интересното е, че тук се налага да чистят родителите и то основно класната стая, а по коридорите не мяркам чистачки. А в училището, където работи свекърва ми на чистачките им разказват играта от работа преди 15-ти...

Люлин, писали сме едновременно. Правя опити и до този момент са със среден успех. Наясно съм, че всеки е зает и има хиляди други ангажименти, но се касае за часове помощ все пак. Simple Smile

При нас, пък, е другата крайност - всеки вика "нека аз", та се налага госпожата да си избира.  Grinning Предполагам всички ще успеем да се изредим да помогнем с нещо.
Зачудих се - основното чистене на класната стая... някак си ми е много странно, че карат родителите.  newsm78  Кое училище е това (ако не е тайна, може и на лични).

# 647
  • София
  • Мнения: 9 885
И аз сега прочетох това за почистването на стаята и ми стана чудно. Но пък в крайна сметка ако не почистят чистачките , то естественно по-добре родителите да се включат, отколкото децата да отидат в мръсна класна стая.

# 648
  • Мнения: 1 883
Ееееееее, само в нашето училище ли занималнята е до 17ч??!!! Crossing Arms Не можело до по-късно да остават децата, 17.30 било късно!  Thinking
Нашите следучилищни занимания започват в 18ч, така че се надявам да успяваме...
Ха, нашата е до 16,30 за Панчарево и ако работиш в София, ми кажете как ще стане работата? newsm78 ooooh!

# 649
  • Мнения: 10 547
Например, аз прах и гладих пердетата у дома, родители миха чиновете и цокъла, бърсали са щорите...Чистачките са влезли само за едно почистване на пода. Странно ми се вижда. Познати ми споделят, че изобщо не са им споменавали да чистят, освен, ако не е след ремонт на стаята, платен от родителите.

И "нашата" занималня е до 17,00 часа.

# 650
  • Мнения: 2 037
Касита, действай по-категорично.
И нека не забравяме, че освен майки има и татковци.
При нас миналата година те боядисаха стаята. Ние изчистихме, след ремонт нямаше как чистачките да го правят. Те са само 3, а имаха да чистят цялата дограма на училището, току що монтирана!

# 651
  • София
  • Мнения: 9 885
Касита, по мое мнение ако това се повтори и друг път е добре да обърнете внимание на директорката. Peace
За занималнята в нашето училище казаха, че ако си запишем децата после неможе да ги отпишем, както и обратното. Не може също детето дообяд да е на училище, а следобяд да е записано на занималня, но да отсъства. Една майка зададе въпроса как, ако на детето не му се отрази добре занималнята, може да го отпише. Отговорът беше, че не може и толкоз.

# 652
  • София
  • Мнения: 320
Здравейте, на мен от днес вече ми стана много тъпо за първия учебен ден, защото нашият татко замина в командировка и ще изпусне празника. На всичкото отгоре свекърите се нагласиха да идват, въпреки че намекнах, че не е необходимо. Аз супер много мразя такива делегации и направо съм бясна.
Та така, всичките ми планове как да протече 15.09. май пропадат Sad

# 653
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ееееееее, само в нашето училище ли занималнята е до 17ч??!!! Crossing Arms Не можело до по-късно да остават децата, 17.30 било късно!  Thinking
Нашите следучилищни занимания започват в 18ч, така че се надявам да успяваме...

И нашата занималня ще е до 17 ч. Tired Аз съм до 16.30 ч. на работа, но имам 30 мин. път, ако няма задръствания... голямо препускане ще е, за да я взема на време...

За стихчетата вдругиден - вътре в класната стая всяко дете ще се представи и ще каже стихче или ще изпее песничка, навън пред цялото училище явно няма да се изявяват първокласниците. Peace

# 654
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 508
.... Една майка зададе въпроса как, ако на детето не му се отрази добре занималнята, може да го отпише. Отговорът беше, че не може и толкоз.

 ooooh!Но това е просто абсурдно  doh

# 655
  • София
  • Мнения: 9 885
sladka_mama , нашия татко последните две години е в командировка все за рожденния ден на малката, неприятно е, но не е края на света. Пък и сега на 15 също няма да е в училището, защото трябва да присъства на тържеството на каката....аз май съм свикнала вече.
Ех, де някоя от нашите баби да имаше желание да присъства на някое тържество...ама не би.
Lucky Plam , абсурдно или не, факт е в нашето училище. Аз, честно казано, не вярвам, че ако реша да си отпиша детето някой ще ме спре. Не знам, не съм се интересувала, тъй като малката ще е до обяд. Директорката впоследствие е обяснила, че под определен брой деца занималнята ще се закрие и съответно затова не може да си отпишеш детето просто така.

# 656
  • Мнения: 1 883
Касита, по мое мнение ако това се повтори и друг път е добре да обърнете внимание на директорката. Peace
За занималнята в нашето училище казаха, че ако си запишем децата после неможе да ги отпишем, както и обратното. Не може също детето дообяд да е на училище, а следобяд да е записано на занималня, но да отсъства. Една майка зададе въпроса как, ако на детето не му се отрази добре занималнята, може да го отпише. Отговорът беше, че не може и толкоз.
Според мен това са пълни глупости.Аз съм решила да го пусна първия срок на занималня, ако не се подготвя достатъчно добре и не си намеря работа втория срок няма да го пусна.Ще си учим в нас.

# 657
  • Мнения: 46 577
Валенцето, явно пак има епидемия от този гаден видус   Confused и аз треперя да го хване, че всички се изредихме, само тя остана. И е от тежките този път, по 6-7 дни...

Откъде взе фолиото, запалихте ме  Simple Smile

Днес ни е родителската среща, довечера ще пиша  Mr. Green

Сега съм в търсене на гуменки с лепки, не може да си връзва връзките сама. Ако някой е срещал в Люлин или по Пиротска, нека ми пише, че нямам време да обикалям по магазините и ровя по нета, като намеря, искам да ида директно на място  Tired

sladka_mama, дръж се пред детето, за да не си развали и то настроението  Hug майка ми и баща ми също ще идват, още утре, че съм рожденичка, а сутринта заедно ще я изпратим. Майка ми се вълнува повече от ученичката  Mr. Green мен не можа да ме изпрати на 1 учебен ден, защото тогава и тя имаше 1 учебен ден в Университета и сега го изживява за 1 път  Simple Smile

# 658
  • София
  • Мнения: 9 885
Човече, каката този вирус я държа точно два часа. Едно повръщане и после беше на кукуряк.
За гуменки- в Стил 99 имаше голямо разнообразие миналата седмица.
Фолиото го взех от Т-маркета тази сутрин, когато отидох да си купя брашно. Laughing Намалено от 2 лв на 1,50. Simple Smile

# 659
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Честно казано мен присъствието на баби, дядовци изобщо не би ме притеснило. Поставям се на тяхно място. Със сигурност бих се вълнувала да си видя внучето първокласник. Така че разбирам желанието им да присъстват на тържеството. По-скоро бих се разочаровала от липсата на такова желание, защото е показателно, че не им пука много за внуците. Разбира се, става дума за присъствие в училищния двор, а не цялата делегация да влиза в класната стая. В стаята нямат работа, но на тържеството, когато внучето им ще прекрачи прага на училището за първи път - защо не? Peace

Общи условия

Активация на акаунт