Хайде МАЙ-че напъни се- по коремче обърни се! - Тема 7

  • 27 903
  • 715
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 251
Аз ползвам Toepfer.Лосионът има аромат на ванилия и след като намажа ПамерсИНА ми се иска  да я изям. Laughing

# 271
  • Мнения: 254
 ДУ от нас  bouquet
 Честити месечинки на Микаела на silvia_dimova_ Симона на Deni4ka74 Ивайло на dinani Асен на neliatanasova Нунцио на М. Baldjieva и Гергана на dennii. Да ми е здрава и моята принцеса и тя днес става на 4 месеца. Днес имаме и годишнина с ММ,по-късно ще ви покажа снимков матрЯл Mr. Green
viki23@ ползвам олиото на EVENT и съм доволна,с олиото на БОЧКО кожата на Ралица беше суха,а с това сега е добре.

# 272
  • Мнения: 22
Аз ползвам Toepfer.Лосионът има аромат на ванилия и след като намажа ПамерсИНА ми се иска  да я изям. Laughing

И аз ползвам тези. ММ казва, че мирише на мъфини и ще изядем малкия Мъфин Макси Simple Smile

Честити месечинковци!    bouquet
Честита годишнина на зу! Обичайте се сладурковци!   bouquet

# 273
  • Мнения: 1
Честита годишнина на зу  bouquet! Желая ви огрооомно щастие!

Честито и много целувки на днешните месечинковци и на техните мами newsm51!


Аз ползвам Toepfer.Лосионът има аромат на ванилия и след като намажа ПамерсИНА ми се иска  да я изям. Laughing

И аз ползвам тези. ММ казва, че мирише на мъфини и ще изядем малкия Мъфин Макси Simple Smile
Това наистина мирише много вкусно и ние с него се мажем.

mushence завид завид, че Максито заспива така спокойно. На нас ни остана наследство от шезлонга.  Дани заспива само след голямо друсане Mr. Green Много рядко, ако е мнооого изморен заспива по време на храненето. Открих, че малечко се нуждае от повече сън. Ако успее да поспи поне час между храненията, през времето, в което е буден е много по-весел и съответно и колкото повече спи ревовете са мнооого по-малко.

SYMa приставката за новородено на кошницата за кола я махнах още преди месец, защото Дани се изпотяваше ужасно в нея, а ние я ползваме и за количката.

# 274
  • Мнения: 7
Привет  Hug

Козметиката която ползвам е на Себа мед. Судокрем за подсичане. Вчера купих на Мустела кремчето за крусти, намазах главата половин час преди къпане. Ако някой от вас го ползва или е ползвал ще се радвам да сподели опита си  Flutter .
Имам и на Нивеа, но докторката каза, да изчакам малко да порасне, че да не причини алергия.

И Божидар много се изпотява от приставката за новородени на столчето за кола, но не се бях сетила да го махна. Много добра идея  Heart Eyes ще го махна  Hug Джиджонка   Heart Eyes

# 275
  • София
  • Мнения: 2 817
За  къпане още избягвам да ползвам каквото и да било, но за дупето използвам крем Здраве бебе --след като изредих почти всички възможни се оказа, че този най-добре го понася.

# 276
  • Мнения: 111
ДД
КОЗМЕТИКА-Хипп
Тая приставка на кошницата да взема и аз да я махна тогава. newsm78
Вчера забелязах ,че на места кожата на дупето на Мариела се бели.Дали е от някое от кремчетата за подсичане-бочко и судокрем ползвам ?Н а някой случвало ли му се е ?

# 277
  • Мнения: 660
Здравейте, момичета!

Аз се позатрих, сигурна съм, че не съм липсвала Mr. Green, но имаме някои проблеми от битово естество и тези дни се стараем да ги решим. Tired

Имам да прочета още 10-тина страници, но видях, че има питания към консултанти/помощници за кърмене и ще пусна отговор до тях, пък ще подължа с четенето. Peace

Исках да питам консултантките по кърмене, а и мамите с опит в кърменето:
Когато започна да захранвам и постепенно замествам цяло хранене, какво ще става с  кърмата. Знам че ще намалява, но ще има ли пак напрежение? Ще дам конкретно въпроса така - сега се храни в 6.00 - 9.00 - 13.00 - 17.00 - 21.00, замествам първо храненето в 13ч (постепенно замествам цялото хранене) какво става тогава от 9.00 до 17.00 с моите гърди?!?!?! Трябва ли да изцеждам пак и горе долу за колко време се регулира да няма напрежение?


mushence, чудесно е, че задаваш този въпрос, защото съм сигурна, че има и други майки, които се питат същото.
Счита се, че ако през първите 6 месеца, млякото е всичко, което е необходимо на бебето, през следващите 6 месеца кърмата продължава да е основния източник на храна - около 75-85% от енергийните нужди на детето. До тогава се предлагат нови твърди храни за опитване и вкусване, като основната храна на бебето е млечна. Количеството твърда храна може да се увеличава постепенно, докато едно кърмене се замени изцяло с друга храна. Когато това се случва постепенно и съответно бебето намалява приема на кърма в продължителен период от време, то не би следвало това да се отрази на производството на кърмата и да не води до препълване на гърдите на майката. От друга страна при плавно намаляване на приема на мляко гърдите имат време да се нагодят към промените и по този начин и тъканта/кожата също има време да се възстанови и да възвърне еластичността си. Тук е в пълна сила принципа “търсене-предлагане“, т.е. когато бебето намалява заявките за производство на кърмата, тя се регулира в зависимост от заниженото търсене от няколко дни до седмици.



Въпрос съм консутантките по кърмене - напоследък като чели кърмата ми намалява. И май вече не е така хранителна (като че ли малката не се засища  newsm78 ) Гърдите ми не са така пълни като преди, ама като стисна и има кърма. На всичкото отгоре диването понякога яде по 2-3 минути буквално и спира. Не иска повече. Давам и след половин час и пак не иска. Оставям я така, ама на 2-рия час е огладняла. А беше започнала да си право паузи от по 4 часа  newsm78 И е така вече 1 седмица. Иначе между храненията е спокойна, спи си, играе си, ама не иска да яде

nelka_bg, това което описваш е кърмене на поискване. Пишеш, че усещаш, че кърмата ти намалява - какво те навежда на тази мисъл и дали това усещане го свързваш с нещо конкретно? Мислиш, че не е достатъчно хранителна - кърмата е жива течност и се променя с растежа на бебето както като произвеждано количество, така се променя и състава ѝ, за да задоволи различните потребности на порасналото бебе. Бебетата ни вече са големки е възможно производството на кърма да се е регулирало, според потребностите на Ели и затова да не усещаш гърдите си напрегнати и тежки. Ето, сама си установила, че като притиснеш зърното и се вижда, че кърма има. Справяте се чудесно до сега! Би могла да продължиш да следваш сигналите на бебето и кърмене на поискване - тя сама би установила режима, който ѝ е нужен.

# 278
  • на североизток
  • Мнения: 285
Привет и от нас!

Дано не сте ни забравили Rolling Eyes

Ние ходихме по лекари тези дни, че бяха контролните прегледи на малката за бъбречето. Резултат - имаме насрочена операция за 3 октомври Cry и отново съм много много притеснена, въпреки че очаквах това...

Иначе Ния си расте прекрасно - вече е 7,250 и 66 см. Няма да захранвам скоро/а и не мислех/. Може би в началото на ноември - времето ще покаже.

Подготвям и баткото, който е първолак и каката за градина и преливам от различни емоции.

Връщам се да чета назад!

# 279
  • Мнения: 0
Привет и от нас  Hug
Цяла седмица бяхме на вилата, вчера се върнахме, та ей сега ви попрочетох  Simple Smile
Честито на месечинковците днес   bouquet
За захранването ще започна към петия месец, даже по-скоро малко преди 6-я със зеленчуково пюре, че нали си вървим напред с килцата, кашата ще я оставя за по-нататък  Peace
Темата с водата сте я приключли, ама да кажа и аз - след като от всякъде ми се караха, че не давам вода, и всеки път като зареве ми се казваше - Може да е жадна и т.н., започнах да давам. Ами пие си я детето, но и мен все ме притеснява въпроса дали просто не е гладна и така да се залъгва, та още не мога да разбера  newsm78
Syma, за масажистката - чак в Младост 4 е. И все още нищо не мога да кажа за нея, защото съм ходила само веднъж, тази седмица съм пак. Факт е обаче, че гърба ме боли ПОВЕЧЕ  Crazy Ще я пробвам още един два пъти и тогава мога да споделя мнение  Peace
Подложката за новородено още не съм я махала, но на малката й е мнооого тясно вече.Може и аз като Мушенце да оставя само дунапрена  newsm78 Ама другото трябва да го изрежа ли, как  newsm78
Нелка, душко, сънувах, че си се самоубила  Embarassed Потресена съм от себе си  Embarassed Не знам от къде ми дойде  Rolling Eyes

# 280
  • Мнения: 23
Здравейте от мен, Hug

Честита месечинка на:

Микаела на silvia_dimova_  newsm51
Симона на Deni4ka74  newsm51
Ралица на Зу
  newsm51
Ивайло на dinani   smile3525
Асен на neliatanasova  smile3525
Нунцио на М. Baldjiev
  smile3525
Гергана на dennii   newsm51

Зу, честита годишнина, бъдете много, много щастливи, винаги усмихнати, грижовни един към друг и вашите деца!  Hug Hug Hug newsm51 newsm51 newsm51

Елфиииииии, `де изчезна??? Я да се появиш да ни осведомиш как са децата???  Heart Eyes

# 281
  • Мнения: 23

Нелка, душко, сънувах, че си се самоубила  Embarassed Потресена съм от себе си  Embarassed Не знам от къде ми дойде  Rolling Eyes

 smile3544 smile3544 smile3544 smile3556 smile3556 smile3556

Вчера забелязах ,че на места кожата на дупето на Мариела се бели.Дали е от някое от кремчетата за подсичане-бочко и судокрем ползвам ?Н а някой случвало ли му се е ?

Не прекалявай с кремчетата против подсичане, все пак съдържат цинк, който изсушава кожата... препоръчвам ти емулсията за вана на Ойллатум и кремчето на същата фирма. Ние имахме проблем  по отношение на суха кожа, ползвах и аз козметика на Хипп, но сега от известно време сме на Ойллатум, нещата са значително по добри  Peace

Ние ходихме по лекари тези дни, че бяха контролните прегледи на малката за бъбречето. Резултат - имаме насрочена операция за 3 октомври Cry и отново съм много много притеснена, въпреки че очаквах това...


Стискам палци за 3 октомври, дано всичко мине както трябва и по най-добрия начин за малката  Ния!!!  Praynig Praynig Praynig Hug Hug Hug

Последна редакция: пн, 12 сеп 2011, 16:35 от Гери С.

# 282
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Влизам само да се оплача, че малката е ужасно крива 3 дни. Не е от ваксината. Кърмата ли ми свършва, какво... не знам. Днес й купих АМ, ще я пробвам, да я видя. Баяха й, само й давам цици, ама не. Зъби ли са? Какво чудо е!?!?!?! И иска все да я държат и да разглежда. Може вече да й е скучно все легнала, ама какво да я направя като е малка още, за да се изправя  Tired Иначе като е в мене и се набира до седнало положение без никъде да се държи. Шило с шилото й!
Полита, ако майке не беше тука, да помага с малката, можеше и пророчески да е сънят ти  hahaha

# 283
  • Мнения: 0
Полита, ако майке не беше тука, да помага с малката, можеше и пророчески да е сънят ти  hahaha
 
 Joy Joy Joy Joy Joy
Дано Елито да се оправи скоро  Hug

# 284
  • Мнения: 23
Само да напомня за лекцията утре в МОЛа... в страничката за среща също съм писала...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт