Хайде МАЙ-че напъни се- по коремче обърни се! - Тема 7

  • 27 941
  • 715
  •   1
Отговори
# 285
  • Айтос/Бургас
  • Мнения: 55
 Hug
Добър вечер от нас!
Мами,някой дава ли Аптамил комфорт? Отзад схемата за 4 месеца е 180 мл. вода+6 лъжички Shocked
не е ли много за 4 месечно бебе? Нали колкото са месеците,толкова трябва да пие т.е 140мл.?
И друго искам да попитам-когато кърмата намаля и бебето се отбива,има ли смяна на хормони или  нещо такова,направо не съм на себе си от 1-2 дни,много ми е нервно,чак ми стана лошо тази вечер. Sad
Лека вечер!  bouquet

ПС:Може пък да е от пълнолунието и изригванията. Thinking

# 286
  • До морето :)
  • Мнения: 328
zazka,  и от нас имате стиснати палчета  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Стефито е доказала, че е героиня   bouquet
Тони, ама 1 ден гърдите ми ще се пръснат, после 1 седмица са меки. И Елито вече не се нахвърля така като преди. Май яде повече "предното" мляко. Не й се сучи много. А и преди се наяждаше от едната гърда, а сега иска и от двете.
Да попитам още. Очертава ми се евентуално едно пътуване до София. Тръгам от Бургас в 00ч., в 6ч. съм в Сф, от 8 ми е изпита и докато се нагласим и оправим, то станало 12. Към 13-14ч. си хващам автобуса наобратно и в 20ч. благополучно съм се прибрала. Е, какво да правя тогава? Няма къде да се цедя като хората, мога евентуално да облекчавам гърдите, но така няма ли да се намали количеството кърма? А и малката не иска да пие от шише. Днес издех 40 мл да я пробвам. Ми не иска. Май ще пропусна изпита  Tired

Въпрос за АМ - Днес купих една кутия, да има за всеки случай. Обаче отзаде пише количестовото за бебе на 3 месеца, но килограмите са 4-5, а ние сме 7кг. +, та кое да гледам, месеците или килограмите?  newsm78
За бибероните на шишетата - както писах, малката не иска да яде от шише (тя и вода не пие) Може ли да е, защото биберона е силиконов? Ако го сменя с каучуков дали ще има ефект? На Авент дали има каучукови?  newsm78

# 287
  • Мнения: 22

Подложката за новородено още не съм я махала, но на малката й е мнооого тясно вече.Може и аз като Мушенце да оставя само дунапрена  newsm78 Ама другото трябва да го изрежа ли, как  newsm78


Полита, нашият стол е Макси Кози и отдолу на подложката е едно прозрачно, та него го разпорих от едната страна и изкарах само дунапренчето, не съм рязала другото, все пак да може пак да си се ползва някой ден Simple Smile Така може да си се напъха пак и нищо не си личи Simple Smile
Дано и твоето да може да стане така.

# 288
  • Мнения: 0

Подложката за новородено още не съм я махала, но на малката й е мнооого тясно вече.Може и аз като Мушенце да оставя само дунапрена  newsm78 Ама другото трябва да го изрежа ли, как  newsm78


Полита, нашият стол е Макси Кози и отдолу на подложката е едно прозрачно, та него го разпорих от едната страна и изкарах само дунапренчето, не съм рязала другото, все пак да може пак да си се ползва някой ден Simple Smile Така може да си се напъха пак и нищо не си личи Simple Smile
Дано и твоето да може да стане така.
Мушенце, мерси  Hug И наЩо столче и то е такова  Peace Може да направя нещо такова и аз  newsm78 Иначе за ползването и аз мисля да го ползвам още  Laughing
Стискам палци и аз за малката Ния  Praynig Hug Дано всичко мине бързо и успешно  Praynig
Да питам варненските мами - каква марка е тази вълшебна биба, с форма на зърно, която никое бебе не отказвало?!!?
За приспиването и аз съм в голяма чуденка - Тияна заспива обикновено докато суче, но в останалите случаи, които се увеличават в последните дни, просто не знам какво да правя. На ръце хич не ми се иска, песни и погалвания не признава  Rolling Eyes В голяма чуденка съм  Crossing Arms И да си призная няколко пъти след по час и полвина неуспешни опити й пусках сешоара  Blush

Последна редакция: пн, 12 сеп 2011, 23:32 от *polita*

# 289
  • Мнения: 111
Зазка стискам палци  Hug
Нелка наистина може да е от бибероните,menyanthe ,ако не се лъжа също като смени на каучук и малката прояде. И ще дойдеш до София и ще ни пропуснеш...ахххх
Трябва и аз да ида на масаж,ама все отлагам,когато има пари-няма време и обратното. Confused
Златка за мл на АМ,и нашата педи казва да не яде повече от 4 л.+120 вода=около 140 мл,и да не чета кво пише на кутията,ама детето като е още гладно и поне на 3 от храненията си изцоква и 5та лъжичка,ми някой път като е гладна не иска и да спи "Гладни очи не заспиват"
Аз веднъж седнах и четох-има различни схеми за смятане на АМ,и понякой ядем ОК,по други повече....

# 290
  • До морето :)
  • Мнения: 328
danaq, настина ми се иска да се видя с всички вас, но първо трябва да стигна до Софията Simple Smile Така като гледам, няма да мога да си оставя детето 24 часа почти. Да се чудя аз дали е яло или изпит ще взимам. Друга година ще завършвам  Mr. Green А ако пък по някаква случайност дойда няма да имам никакво време, ще хвърча като финикиец и без това из етажи и кабинети.  Tired
полита, не се бях сещала и аз скоро се сешуара. Иначе аз гледам  "Изгубени" (Елфито е виновна) и така я приспивам. Иначе се изнервям и тя ме усеща. На ръце не сме се приспивали до сега. 1-2 пъти е заспивала в мен по погрешка, но беше малка и още не беше захитряла  Laughing Друг начин при нас е да легна и да се правя на заспала до нея (понякога и не се правя де, заспивам си) и тя по някое време откъртва. Друг път слагам лаптопа на леглото, пускам анимация и докато гледа и заспива, но най-често се друсаме в шезлонга, гледам сериала и двете в тон: "ъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъ". Но някога нищо не помага. Нито тежката артилерия (цица), нито друсане, нито дявол!!!!!!!!!!  Banghead И при всички видове приспиване Елито трябва да ме държи за ръката Grinning
ПП: И тук да си задам въпроса. На нас от лигите ни излязоха 3-4 пъпчици около устата. Идея с какво да ги мажа?  newsm78
ПП2: Ето и една снима на Нели и Ели от първата и последната баня на малката за тази година:

Последна редакция: вт, 13 сеп 2011, 00:02 от nelka_bg

# 291
  • София
  • Мнения: 2 817
nelka_bg, тя danaq_lv вече е писала - при нас се получи с каучуковите биби - има на Нук и на Чико - за други не знам. Но на Нук бибата, успявам  да я сложа на Авентско шише, но пропуска малко повече, отколкото ако е на Нук шишето, когато я засмуче.

За заспиването - в повечето случаи си заспива сама, бял шум (аз ползвах едно клипче от youtube) отдавна не съм й пускала. Но на ръце абсурд да заспи.

За количеството АМ - ми гледай бебето!  Joy Давай й колкото иска! Въпреки че аз сигурно бих приготвила по-малкото количество и ако иска още - чак тогава бих приготвила още малко.

# 292
  • Мнения: 660
Тони, ама 1 ден гърдите ми ще се пръснат, после 1 седмица са меки. И Елито вече не се нахвърля така като преди. Май яде повече "предното" мляко. Не й се сучи много. А и преди се наяждаше от едната гърда, а сега иска и от двете.
Да попитам още. Очертава ми се евентуално едно пътуване до София. Тръгам от Бургас в 00ч., в 6ч. съм в Сф, от 8 ми е изпита и докато се нагласим и оправим, то станало 12. Към 13-14ч. си хващам автобуса наобратно и в 20ч. благополучно съм се прибрала. Е, какво да правя тогава? Няма къде да се цедя като хората, мога евентуално да облекчавам гърдите, но така няма ли да се намали количеството кърма? А и малката не иска да пие от шише. Днес издех 40 мл да я пробвам. Ми не иска. Май ще пропусна изпита  Tired


nelka_bg, подобни усещания за редуване пълни и поизпразнени гърди може да са в следствие на “скок в растежа“ на бебето. Ако в един момент на Елито не ѝ достига количеството произвеждано мляко, тя суче често, за да “заяви“ допълнителни количества кърма, които напълват гърдите. Когато тя суче според нуждите си, може да не усещаш гърдите си пълни - просто те се “изпразват“ на регурярен принцип, а и не забравяй, че кърма се образува е само в паузите между кърменията, но и в самия процес на кърмене. Инстинктите на бебетата са непогрешими и ако Елито не се е заситила от кърмата едва ли би стояла два часа без храна. Peace
От друга страна не случайно при кърмените бебета не се замества твърде рано цяло хранене. Твърдата храна се предлага след приема на млякото, за да може бебето да покрие нуждата си от мляко, която до 1 годинка продължава да е основна около 75-85% от храната и от друга страна, за да не намалее рязко произвежданото мляко. Твърдата храна е за допълване на млечната, а около и след годинката обичайно започва обратното: първо на бебето може да се дава твърдата храна и след това кърма. Peace
Когато бебето прави по-големи паузи е нормално лактацията да се редуцира леко според потребността от сукане на по-голям интервал от време, а когато суче по-често се стимулира пък производството на млякото и гърдите да реагират. Ако има твърде голяма пауза, гърдите е възможно рязко да намалят млякото, тъй като няма да има търсене... Когато се отнася еднократно за един ден, вероятно в следващите дни детето може да посуче малко по-учестено, за да заяви увеличено количество. Но е възможно при такава пауза да се понапълнят гърдите и да се почувства напрежение в тях и би било чудесно, ако би могла поне два пъти да изцедиш за тези 20 часа. В този ред на мисли, дали би било възможно да вземеш бебето и човека, който ще се грижи за Елито с теб? Така и така ще се наложи някой да я гледа, докато теб те няма, та ако можеш да ги вземеш с теб може да избегнеш изцеждането за облекчение, както и евентуалното намаляне на количеството кърма, защото тя ще може да суче когато е гладна. Мислиш ли, че може да удобно да пътуваш с влак? В подобни ситуации някои майки предпочитат да вземат сгъваема кошарка и детето се чувства достатъчно комфортно по време на пътуването, а и е с мама.
Дано нещата покрай изпита ти се случат по най-добрия начин за теб и Ели.
Hug

# 293
  • Мнения: 331
Зазка, моля се всичко да мине благополучно и всички проблеми да останат зад гърба ви!  Praynig Praynig Praynig

# 294
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 360
Добър денЬ  bowuu
Днес денят ми запоа с чудесна новина...една приятелка се сдоби с втори син...много съм щастлива.
Нелка на АВентските шишета идеално пасват каучуковите биби на Чико...но тук ти идва проблема...няма ги никъде Mr. Green АЗ обаче имам биберон на каучук...три броя...само са стерилизирани....водят се 2+ с три позиции...зависи от това кое число е към нослето на бебето пуска 1,2, или три капки. Мисля, че ще е добре а Ели това с 3 капки имайки предвид, че е вече на 4 месеца. Те бибите ми бяха 4-ри но едната ми беше тестова...и Борис не искаше от този сорт...та за това ти казвам, че са само стерилизирани. АКо искаш мога да ти ги пратя. ако ненамериш. Нещо Чико са спрели вноса и почти са изчерпани от пазара. Да е жива и здрава Жира...сега Боримечето яде от нови биби Hug докато си чакам доставката от Ибея Mr. Green АКо решиш всиркай и ги пращам.
За столчето - вече сме в голям стол Mr. Green на Чико от новите модели...има си силиконова представка за бебета...но скоро ще я махам.
Относно количеството АМ и написаното по кутиите - не го гледайте...не се съобразявайте с това Mr. Green нито се водете по това 100мл.+ навършените месеци Mr. Green Детето яде толкова колкото си иска дет се вика Mr. Green Например - Боримечков до скоро ядеше като новороден...едва успявах да натикам 100мл. готов разтвор. Сега обаче прави голяма пауза неядене...около 12 часа и има 4-5 хранения сега но по 170-200мл. различно. Преди имаше 7-8 хранения...по 100мл....пак горе-долу същото само, че на по-малко бройки хранения.  Трябва винаги да остава малко в шишето като знак, че се е нахранило бебето

Кво още щях да пиша ooooh!
Боримече също е клюкарка и иска да се разглежда...еми вдигам го...нося го..и аз и баща му...кво да го правя...клюкарка си е...пък и на него му писна все по гръб Tired Минава този период. Можете леко да повдигате вече количката по принцип.

# 295
  • Мнения: 451
ДУ

Започвам първо със задни дати:
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА ВСИЧКИ СЛАДУРКОВЦИ,КОИТО ПРАЗНУВАХА ТЕЗИ ДНИ newsm51

ЧЕСТИТИ ГОДИШНИНИ НА А_VAL И ЗУ!ОЩЕ ДЪЛГИ ГОДИНИ ЩАСТЛИВ СЕМЕЕН ЖИВОТ smile3525(аз докато се наканя да честитя,то ще ви дойде другата годишнина Mr. Green)

Зази,стискам много палци за малката героиня и се моля всичко да е наред Praynig Hug fingerscrossed

Включване по нови теми:

За АМ-Херудута е права Peace Няма как ако детето не иска да изяде колкото е посочено на кутията, да му го натъпчете и обратно,ако иска да яде,вие да му кажете:"сакън недей,тук е написано по толкова на ядене за теб" Аз давам колкото и когато поиска,вече ПОЧТИ спрях да се юркам за това колко яде,защото в общи линии ми писна на шапката newsm10

За козметиката-отначалото сме на Себамед и съм доволна Peace Но смятам от другия месец да го пробвам на Бочко,за да може да свиква и с по-обикновени неща Mr. Green А пък и аз от Бочко съм много доволна по принцип Peace Глава,гъз,кръст-мия всеки ден с шампоан и след това се мажем с три различни помади(абе като една кокона е направо) newsm03

За пъпчиците покрай устата-нормално е сега с тези лиги да се опъпчат целите!Веднага третирам със Судокрем-той ми е универсалното средство за лечение на пъпки,одрасквания,охлузвания,подсичания и т.н. Peace

Ако трябва да съм честна другите теми ми се изпариха от главата,а се бях заканила да си кажа всичко smile3521

Марте,благодаря за отговора за захранването Hug Май ще започвам с картоф от утре Peace А ти къде избяга и къде отидоха хубавите ти рими smile3506 Аз днес от сутринта се опитвам да измисля рима за теб и почти я бях измислила в полусънено състояние и като се събудих - всичко изчезна smile3516

Поли,да го беше сънувала за мен,разбирам,но за Нелката-такъв спокоен човек,с такова спокойно бебе smile3532

Две думи за Венцулини:

Вчера ходих при Пл му джи пи и му изписа някакво хомеопатично за успокоение(забравих му името),че още не съм го купила,да ме пита човек кво чакам,като останах без ръце и без нерви вече smile3511 Незнам характер ли е кво е,но на моменти не се търпи!Ако не спи и не яде.....ревеееееееееееее smile3514

Бях се зарекла да не се оплаквам повече.......но няма да го спазя newsm62




# 296
  • Мнения: 660
Lussy, благодаря ти за пожелания! Чувстваме се и ние с Нико поздравени, защото днес той става на 4 месеца. Hug Да ми е здрав и все така добричък малкия мъж! Heart Eyes

# 297
  • Мнения: 451
Ооооо Тони,за тази почерпка си заслужавате специален поздрав Hug

Да ти е жив и здрав малкия Нико и мнооого много да те слушка Heart Eyes

# 298
  • София
  • Мнения: 2 817
Tony_st, ти ли я прави тази торта? Много е хубава и сладурска! Искам и аз такава! Blush

# 299
  • Мнения: 384
ДД!
Момичета, благодаря за пожеланията!
Polita, бибите са такива - http://www.bebcho.bg/gallery/item1054option5187_400.jpg - каучукови.
Тони, честита ви месечинка!
Зазка, и аз стискам палчета за малката Ния.

Общи условия

Активация на акаунт