Има ли право пресата да публикува постове от форума?

  • 6 586
  • 121
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 12 479
ПП И с договор нещата не са много по- различни. Една от големите телевизии си позволи да излъчи 8 броя от мое предаване без да ми плати нищо, че и спечели делото, което им заведох. Да не говорим за всички сценарии, с които съм кандидатствала по разни проекти и са се оказвали одобрени за изпълнение от друг. Поне мога да се похваля, че нямам нереализирана идея. Mr. Green

   Е, това вече минава всички граници! Какви нерви трябва да имаш! Да ти крадат труда така...
Не знам. Моите нерви не издържат на това. И въпроса дори не е в парите, в гадостта от кражбата. Да се озовеш неподготвен пред билборд на твоя собствен филм/ предаване/ сериал, което са ти отхвърлили е просто неописуемо изживяване... Може да е минало в графа народно творчество, знам ли...

Снимките, които повечето са си сложили за аватар, също накърняат АП, ако не е дадено разрешение за ползване от собственика.
Е, явно съм чиста по тази линия, защото винаги съм ползвала само снимки на моя милост.   Laughing Sunglasses

# 106
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Това за снимките не е особено вярно, т.е. - в някои случаи си е направо невярно.
Има сайтове с free фотографии. Ако снимките са до определен размер (а форумските аватари са по-малки от повечето), те са безплатни и могат да се използват във форуми и блогове.

# 107
  • София
  • Мнения: 3 454
Веднъж ми се случи да ме цитират в някакъв третокласен жълт парцал, което ме вбеси, поради простата причина, че мнението ми бе силно манипулирано в полза на обратната теза, която защитавах и ставаше въпрос за насилие, аз бях изписала тонове литература в темата, ясно и категорично изказвайки позицията си против този акт на насилие, а овците ми бяха цитирали ника с коментар, че злобея срещу пребитата жена.
Просто побеснях.

Оснаналите ми творения, които захранват медиите не ме притесняват, имайки предвид, че съвсем коректно съм била запитвана за това.
Е, не винаги, но достатъчно и мненията ми не са били манипулирани.
Поне тези, които знам, защото преса отдавна не чета.

# 108
  • София
  • Мнения: 2 840
 Joy Joy Joy
Помня го това.
Така го бяха пуснали, сякаш за теб мацката е застаряваща пача, заслужаваща си да бъде регулярно ступвана, че да не си мисли за глупости. hahaha

# 109
  • София
  • Мнения: 3 454
Да, за Деси Зидарова беше темата.
Беше много грозно от страна на парцалесите в "Шок".
Още повече темата изобилстваше от подобни коментари и нямаше да е трудно да се намери такова мнение.
Тъпи, на всичкото отгоре, освен евтини.

# 110
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, те Деси жълтите си я обичат, а и тук, във форума, наскоро пак четох, че е зарязала децата си на отглеждане при мъжа си, докато си развява байрака с младежа.
А в някакъв вестник лично аз бях прочела, че не отишла даже на първия учебен ден на детето си. Joy Joy

Как очакваш да те цитират коректно? То идеята не е тази, ясно ти е.

# 111
  • София
  • Мнения: 3 454
Не купувам и не чета.
Обявила съм им бойкот аз.
Ясно ми е, но пак се ядосвам, когато се сетя.

Всъщност май доста инфо събират от тук, доколкото помня.
Кого чух, видях и проследих и прочие.

# 112
  • София
  • Мнения: 2 840
Не можеш да избягаш от това, Ази, навсякъде е тази информация, не само в жълтата преса. Просто всичко е жълто в България. Освен това, в нета отвсякъде изскачат банери, няма как да пропуснеш.

Оттук вземат много инфо. Особено за раждащи и бременни жени, които не искат да се знае. Сигурна съм, че си имат щат специално за висене в бгмамма.

# 113
  • Мнения: 15 619


Всъщност май доста инфо събират от тук, доколкото помня.
Кого чух, видях и проследих и прочие.
И как няма да сбират... Все се чудя на списващите в темата - кого къде видели, в колко часа, сам, не сам и прочие подробности. Дали биха искали да ги изтипосват така в някой форум!?

# 114
  • Мнения: 2 792
 Както ние ползваме форума, като източник на информация, която наистина е безкрайна, така и служебно се ползва, като такъв. 
 Може би, повечето от пишещи трябва да се поучат от темата на деня Вихра- Иван- Ирина Сарачинова, защото последната  има профил във форума, споделяла е лични неща тук и всичко това се изнася в пресата сега, защото е публично и достъпно.
 

# 115
  • София
  • Мнения: 2 840
Относно Сарачинова, изобщо не я виждам в ролята на жертва на злоупотреба с лична информация. Изписала е безчет страници с лични данни, описала е живота си в дати и илюстрирала с картинки.
Това тук не е фейсбук, няма защита на информацията, нито подбор откого да бъде ползвана. Единственият начин да запазиш интимното си пространство такова, е да контролираш имформацията, която сам подаваш.

Но не е приятно, де. Появил си се в някакъв форум, блеснал си с разкази за идеалния си живот, градил си имидж на нещо си, намирал си се за достатъчно перфектен и неотразим, че да си цопваш снимките, да демонстрираш личната си история без анонимност, а после изведнъж всичко това се използва на друго място и в друг контекст.Ами, направо си е гадничко, но на фона на това, че женичката води рубрика "Най-добрата майка", мисля, че писанията и във форума са й последна грижа Mr. Green

# 116
  • Мнения: 2 792
 Не, не е пример, но е чудесна илюстрация на какво се случва със споделената информация и също до колко е анонимен Интернет, и до колко един измислен ник те защитава.

# 117
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Прочетох само първата стр. на темата  Wink

и се сетих  че преди няма и 6 месеца май бе, две мацки издадоха книга взаимаствана 1:1 от тема от алтернативния подфорум  Mr. Green от "Подсъзнанието може всичко"  Whistling
Е , Клонка май си спомня случая  Grinning


# 118
  • София
  • Мнения: 2 840
НАправо си преписаха темата, ползвайки всички материали като библиография, а методите обявиха за свои. hahaha hahaha

# 119
  • Мнения: 11
Но това е занаятчийство, не е творчество. Муза - форумът, какво удобство.

Общи условия

Активация на акаунт