Има ли право пресата да публикува постове от форума?

  • 6 589
  • 121
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 401
Иво Сиромахов би казал, че са "народно творчество". Но не виждам проблем пресата да публикува безплатно. Нали се споменава първоизточника?

Споменава се, ама друг път.

# 76
  • Мнения: 3 634
Винаги съм писала тук с усещането, че го споделям с избрана от мен аудитория. Моля, преписвачите в редакциите да не се тревожат, че мнението ми не е достатъчно популярно! Тук общувам само с настоящите потребителите, не ми трябва мнението на целия свят.

Периодично се разправям с разни преписвачи на материали от блога или ФБ-страницата ми. Tired

# 77
  • Мнения: 0
Ако смятах, че постовете ми тук имаха стойност, нямаше да ги пиша.

# 78
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Ако смятах, че постовете ми тук имаха стойност, нямаше да ги пиша.

Respect!

# 79
  • Мнения: 3 634
Ако смятах, че постовете ми тук имаха стойност, нямаше да ги пиша.

Защо?

# 80
  • Мнения: 2 401
Ако смятах, че постовете ми тук имаха стойност, нямаше да ги пиша.

Respect!

Е, не всички се издържаме с писаници.  

# 81
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Някои хора награди печелят с писаници  Whistling

# 82
  • Мнения: 5 710
Аз по-скоро имах предвид не мнение, което да се пази сакън от кражба, а това, че има теми, в които се събира огромно количество информация. Съвсем доброволно някакви жени си събират бази данни, правят се библиотеки, ръководства и т.н. и т.н. Във всеки форум има такива неща.
Това според мен би трябвало да има някаква 'марка', че използването е с/у цитиране или нещо такова.

# 83
  • Мнения: 2 401
Някои хора награди печелят с писаници  Whistling

Докато други правят кинтите и се радват на живота  Mr. Green

# 84
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Някои хора награди печелят с писаници  Whistling

Докато други правят кинтите и се радват на живота  Mr. Green

Момент! Ние тук за какво говорим - за моралния аспект на цитирането без изрично съгласие или за кинти?
Според мен, 10c's поставя много важен въпрос - за доброволния труд при събиране на бази данни, чия собсвеност е този труд - на форумите, на самите потребители, ничии - чии?
А пък ако някой се издържа от писаници и печели награди, дали е случайно и някой има ли проблем с това? Пак не виждам как е по темата. Въпросът опираше до съвсем друго нещо - може ли или не пресата да препечатва текстове, публикувани от потребители във форуми.
Не, сериозно, някой знае ли чия собственост са постовете тук?
Преди време пратих писмо на администраторите на форума, но не получих отговор, предполагам, че става въпрос за срив в комуникацията.

# 85
  • Мнения: 10 547
Не, сериозно, някой знае ли чия собственост са постовете тук?
Преди време пратих писмо на администраторите на форума, но не получих отговор, предполагам, че става въпрос за срив в комуникацията.

И още нещо- дали препечатването става без тяхно знание? Споменаването на името носи популярност, популярността от своя страна....

# 86
  • Мнения: 2 792
Не, сериозно, някой знае ли чия собственост са постовете тук?
Ничия, това са мнения, а не продукт, който е оценим като себестойност.
Мненията в този форум, нямат по-голяма стойност от понятието Една на жена на пазара каза...

# 87
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Не, сериозно, някой знае ли чия собственост са постовете тук?
Ничия, това са мнения, а не продукт, който е оценим като себестойност.



Касита, и мен ме вълнува същото - като препечатват, предупреждават ли администраторите на форума? И как администраторите защитават потребителите си от злоупотреби?

Кифла, моето усещане за нещата е точно като това, което ти пишеш. Но не знам дали и законът казва същото. По закон ли е така?

# 88
  • Мнения: 2 401
Цитат
..може ли или не пресата да препечатва текстове, публикувани от потребители във форуми.
Не, сериозно, някой знае ли чия собственост са постовете тук?
Ами ти го беше написала. Доколкото една писаница не е защитена, то всеки може безпроблемно да си я ползва, че и припише и защити.
Авторството в интернет не знам как точно е уредено, но предвид това, че във всеки един момент може да се провери и докаже кой и кога е публикувал писаницата.. риска си е за сметка на пиратина.

# 89
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Цитат
..може ли или не пресата да препечатва текстове, публикувани от потребители във форуми.
Не, сериозно, някой знае ли чия собственост са постовете тук?
Ами ти го беше написала. Доколкото една писаница не е защитена, то всеки може безпроблемно да си я ползва, че и припише и защити.
Авторството в интернет не знам как точно е уредено, но предвид това, че във всеки един момент може да се провери и докаже кой и кога е публикувал писаницата.. риска си е за сметка на пиратина.

Ъхъ. Тъй. Права си. Ама има нещо друго. Този форум и доста като него са бизнес-организации. От тях се печели. Следователно организацията, под чиято шапка се пише, би трябвало да има някакво отношение към писаниците в нейния форум, нали, и кой как ги ползва? Тук се рекламира и рекламодателите плащат на форума. Потребителите пишат, на тях не им се плаща за това, но те имат много други нефинансови ползи от доброволното си участие във форума, също така не плащат за участие. (Има сайтове, в които, за да членуваш и потребисваш - плащаш). Та аз се питах, когато пиратстват, кого пиратстват - сайта или конкретния потребител? Морално, материално, всякак. И защо никой не е уредил тези въпроси?

Общи условия

Активация на акаунт