РУСЕнски красоти

  • 48 745
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7
Привет на всички и честит празник!

ramlim , направо ме умори с тези снимки  hahaha ( то не е за смях, но простотията е просто безгранична)

# 46
  • Мнения: 47
Здравейте. Да попитам някой дали знае колко струват изследванията за детска ясла? Личната ми каза, че не ги поемат здравната каса.

# 47
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Здравейте. Да попитам някой дали знае колко струват изследванията за детска ясла? Личната ми каза, че не ги поемат здравната каса.
Поемат се от здравната каса.

# 48
  • Мнения: 47
Сигурна ли си?

# 49
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Всяка година правя  изследвания,до сега 1 лев не съм платила.Факт е обаче,че някои доктори си правят пас и не дават направления.Тогава си ги плащаш-около 40 лева.Но си искай направленията защото ти се полагат.

# 50
  • Мнения: 47
Казаха ми, че за ясла не се полага, само за детска градина.

# 51
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Казаха ми, че за ясла не се полага, само за детска градина.

Незнам,в София съм и не съм плащала до сега.

# 52
  • Мнения: 820
Здравейте и ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК!

Рамлим добри снимки, поздравления!

За изследванията - не се поемат. Може ако детето постъпи направо на градина да му се зачетат изследванията за кръв от проф.преглед, за майката тогава няма васерман, но секретите би трябвало да си се платят.

За ясла има пакет, който включва всичко в лаборатория Здраве, но не си спомням колко платихме.

# 53
  • Мнения: 1 207
За секретите няма направление,винаги се плащали,така ми каза педито,когато се съмнявахме за глисти.
Някой педиатри дават направления за другите неща,а някой не.

# 54
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
За секретите няма направление,винаги се плащали,така ми каза педито,когато се съмнявахме за глисти.
Някой педиатри дават направления за другите неща,а някой не.
Без да влизам в спор,но моето джипи ми каза,че здравната каса покрива 1 път годишно за деца от 2 до 7 г. изследване на кръв,урина,глисти и чревни паразити.

# 55
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Така е, което не означава, че точно в този момент ще пуснеш детето на ясла/градина. Ние преди яслата правхме на година и половина. Аз я пуснах септември, на 1г и 9м, т.е. бяха минали 3 месеца след изследванията и не ги считаха за "годни". За това си платих отново всичко. Сега за градината съм щастлива, че нищо не сме правили. Не е прекъсвала с яслата и направо си я взеха с всички изследвания.  Mr. Green
Което ми напомня да ви се похваля! Много добре приема градината, направо се изумявам като я виждам колко е спокойна, усмихната и как самоинициативно иска да се храни и облича. И това след 2 ходения. Просто в яслата усещах, че е подтисната и не в правилната среда сякаш. Сега е малко щастливо момиченце  Mr. Green

# 56
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Много добре приема градината, направо се изумявам като я виждам колко е спокойна, усмихната и как самоинициативно иска да се храни и облича. И това след 2 ходения. Просто в яслата усещах, че е подтисната и не в правилната среда сякаш. Сега е малко щастливо момиченце  Mr. Green
Браво на Мими,съвсем различно си е на градината;и детето е по зряло и средата е съвсем различна.Повечето статистики сочат,че едно 3г.дете общува и комуникира по лесно и се адаптира по бързо от по малките му събратя в яслата;т.е има изградените вече навици и възприятия.Лично аз винаги съм считала,че е по удачно едно дете да започне направо с детската градина,но невинаги родителите имат възможнността за това ... Sad
Пожелавам на малчовците една безггрижна учебна година,с много смях и игри и абсолютна забрана за болести  Naughty
Макуб,съвсем се покри,как си, драсни някой ред да знем как сте с бебчо   Hug
Хубав ден !

Последна редакция: ср, 07 сеп 2011, 10:05 от devi4ca

# 57
  • Русе
  • Мнения: 656
 От днес започват и родителските срещи , като за вместо "добър ден"  ще има "дай едни 50 лв."   Laughing .... За някои като мен ще участва и операция умножение ( в моя случай x2 )  Shocked ...

# 58
  • Мнения: 222
тук съм девичка  Hug добре сме, растем, засега нищо интересно при мен. Гледам малкия докато стартира градината на 12.09. Пуснах му едно тиксо, че отсъства 1 месец от ясла. Надявам се бързо да свикне и да му хареса и обстановката, и персонала.

# 59
  • Мнения: 14 133
От днес започват и родителските срещи , като за вместо "добър ден"  ще има "дай едни 50 лв."   Laughing .... За някои като мен ще участва и операция умножение ( в моя случай x2 )  Shocked ...
Ние вече се отчетохме в петък.  Joy Само с 30 лв. се разминахме.  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт