Използвате ли витамини?Какви?

  • 18 983
  • 117
  •   1
Отговори
# 105
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не грешиш, Краси. Този път съм на едно мнение с теб.

# 106
  • Мнения: 12 674
Тук и аз съм съгласна с Краси. Особено по отношение на теориите как да ти вземат парите.Не си представям, че здрав, прав човек трябва да пие непрекъснато витамини. Организмът си показва кога има нужда.

# 107
  • Мнения: 2
Разбира се , че е по- добре.Обаче е много трудно да се придържаме към тази схема.Ако си мислите , че хидропонните домати и краставици са полезни жестоко се лъжете.Обратното може по- скоро да се отровите, както и често става.Помните ли случая в Хамбург с испанските краставици и така го замазаха накрая , че нищо не се разбра.Така, че не е много ясно дали готовите витамини които минават през някаква система на контрол не за по- безопасни.

# 108
  • Мнения: 3
За съжаление много малко хора имат време да наблюдават своя организъм толкова внимателно. Най-често тази "нужда" забелязваме, когато започват да се разширяват капилярите, кожата да се бели или да пада косата. За това смятам, че витамините добре да се приемат редовно. Не казвам да пием една шепа всяка сутрин, но да се редуват.

# 109
  • Мнения: X
За съжаление много малко хора имат време да наблюдават своя организъм толкова внимателно.....
Дори и витамини да пие човек, пак трябва да се наблюдава.За да знае все пак какво точно да пие....
Защото безразборното и безконтролно пиене на всякакви и какви да е витамини също носи рискове.
Не е препоръчително да се пие дълго време  дори една и съща минерална вода, защото организма се насища повече с дадени витамини....а какво остава за синтезирани такива.

# 110
  • Мнения: 12 674
Понякога пренасищането с някои витамини дава същите показания като липсата им.

# 111
  • Мнения: 4 569
В момента не пия нищо.

# 112
  • Мнения: 3
За съжаление много малко хора имат време да наблюдават своя организъм толкова внимателно.....
Дори и витамини да пие човек, пак трябва да се наблюдава.За да знае все пак какво точно да пие....
Защото безразборното и безконтролно пиене на всякакви и какви да е витамини също носи рискове.
Не е препоръчително да се пие дълго време  дори една и съща минерална вода, защото организма се насища повече с дадени витамини....а какво остава за синтезирани такива.


Разбира се, напълно съм съгласна. Все пак може да се предположи, че някой с генетична тенденция към разширени вени следва да пие витамин C, някой пиещ много кафе - магнезий и т.н. Вярно е също, че витамините трябва да се избират внимателно и от проверени производители.

Да не говорим, че има хора, които купуват витамини от битака...

# 113
  • Мнения: 5
Има и друго повечето мултивитамини включват много микроелементи, които още по-трудно може да си ги набавиш само с храната.Да не забравяме , че дозировките  са балансирани и съобразени с нуждите на организма и , ако човек спазва предписанията няма опасност от предозиране.

# 114
  • Мнения: X
Има и друго повечето мултивитамини включват много микроелементи, които още по-трудно може да си ги набавиш само с храната.Да не забравяме , че дозировките  са балансирани и съобразени с нуждите на организма и , ако човек спазва предписанията няма опасност от предозиране.
А откъде знаеш какво точно и колко като количество си набавяш чрез храната, та да знаеш какви точно витамини да пиеш?  И с нуждите на кой организъм са съобразени?С моя?С нуждите на твоя?Или на съседката ? 
Всеки организъм обработва храната по различен начин и съответно има различни нужди.
И друг един въпрос ме тормози.....Моята баба синтетичен витамин не е и близвала през живота си.
Пък доживя до 90 години, без болести,почина си от старост.....Тя как ли си е набавяла прословутите микроелементи?
Простете малко ироничния ми тон, но .....защо не се поинтересувате малко , преди да пишете?И най-важно, преди да пиете каквото и да е?

# 115
  • Мнения: 3
Моята баба също не е използвала витамини, цял живот е живяла на цело, на чист въздух. Доживя 59 години.
Може да си даваме още много примери за хората починали на различна възраст.

Много е популярно да се приемат витамини, не винаги също сме способни да направим добър избор. Все пак има хора, които професионално се занимават с хранене, диети и т.н. Ако някой не е сигурен - може да отиде на консултация.

Иначе смятам, че приемане на витамини като хранителна добавка е личен избор. Аз нямам достъп до качествена, чиста храна, нито пари за биопродукти и не си представям да не пия витамини от време на време.

# 116
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540

...Моята баба синтетичен витамин не е и близвала през живота си.
Пък доживя до 90 години, без болести,почина си от старост.....Тя как ли си е набавяла прословутите микроелементи?


Със сигурност не от месо, наблъскано с антибиотици, "пластмасови" домати, яйца от стоково отглеждани кокошки или оцветени оранжерийни плодове.   

# 117
  • Мнения: 12 674
Този довод с баба ми  винаги ме оставя безмълвна.
Но с това, че изкуствено се опитват да ни накарат да пием какви ли не добавки, съм съгласна.

Общи условия

Активация на акаунт