Използвате ли витамини?Какви?

  • 19 012
  • 117
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Е,ако се храниш правилно , с правилните храни, не си тежко болна, или след сериозно преболедуване, защо ти е да пиеш изкуствени химикали?
Предполага се , че ги пият тези, които се хранят нездравословно и основно с боклуци.И че идеята им е да си набавят с хапчета това, което не приемат чрез храната.Което си е масова заблуда, ама това е тема на друг разговор...

# 91
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Ох, наистина ли виждаш смисъл в задаването на едни и същи въпроси през няколко месеца?  newsm78

Храни се правилно, не пий витамини и бъди щастлива!  Само, моля те, недей да убеждаваш другите какво е добро за тях и как да живеят живота си! Peace

# 92
  • София
  • Мнения: 4 966
Всеки ден витамин Ц.
Както и Геритамин Нео - А+Е
Понякога прибягвам и до Б комплекс

Напоследък взимам и чесън на таблетки Simple Smile

# 93
  • Мнения: 2
Нещо напоследък се говори, да не се прекалява с витамин С. На Запад отскоро е модерно да  се пие  витамин Д.Трудно може да му хванеш края.

# 94
  • SA
  • Мнения: 3 196
Е,ако се храниш правилно , с правилните храни, не си тежко болна, или след сериозно преболедуване, защо ти е да пиеш изкуствени химикали?
Предполага се , че ги пият тези, които се хранят нездравословно и основно с боклуци.И че идеята им е да си набавят с хапчета това, което не приемат чрез храната.Което си е масова заблуда, ама това е тема на друг разговор...



Понятията "правилни храни", "правилно хранене", "нездравословно хранене", "боклуци" са толкова различни за различните хора, че просто няма накъде. За справка - темите в диетичния подфорум.
Освен това далеч не всички витамини и хранителни добавки са "изкуствени химикали", ама то някои хора като коне с капаци си повтарят една и съща песен до премаляване.

# 95
  • Мнения: X
Освен това далеч не всички витамини и хранителни добавки са "изкуствени химикали", ама то някои хора като коне с капаци си повтарят една и съща песен до премаляване.
За хранителни добавки не се наемам да споря.Не ги употребявам, не ме интересуват, не знам как и от какво ги правят.
Но всички продавани витамини, течни и на таблетки, са синтетични.

А относно правилните храни и хранене, колко да са различни?
Основните-плодове, зеленчуци, варива, зърнени,са задължителни.А вече количествата зависят от възраст, тегло, здравословно състояние....

# 96
  • Мнения: 3
Редувам различни - мулти-, също така отделно A, B, C + минерали. Редувам ги през 2 месеца да не пия постоянно едни и същи.

# 97
  • Мнения: 5
Освен това далеч не всички витамини и хранителни добавки са "изкуствени химикали", ама то някои хора като коне с капаци си повтарят една и съща песен до премаляване.
За хранителни добавки не се наемам да споря.Не ги употребявам, не ме интересуват, не знам как и от какво ги правят.
Но всички продавани витамини, течни и на таблетки, са синтетични.

А относно правилните храни и хранене, колко да са различни?
Основните-плодове, зеленчуци, варива, зърнени,са задължителни.А вече количествата зависят от възраст, тегло, здравословно състояние....


Не си права отдавна се продават и натурални витамини има технологии които позволяват това .
Такива са например Алайв те представляват смес от 26 вида плодове и  зеленчуци.Всички по- големи фирми се ориентират към производство на такива мултивитамини.

# 98
  • Мнения: X
Не си права отдавна се продават и натурални витамини има технологии които позволяват това .
Такива са например Алайв те представляват смес от 26 вида плодове и  зеленчуци.Всички по- големи фирми се ориентират към производство на такива мултивитамини.
Всички по-големи фирми се ориентират най-вече как да ти вземат парите.    Simple Smile
А какво значи "натурални витамини"?
Смяташ ли, че ей така слагат в един казан 26 вида плодове и зеленчуци,  и бъркат, и сушат, и мешат, и накрая ти ги правят на таблетки?
Ако изобщо някой някъде използва плодове и зеленчуци , за да прави витамини (което е почти невъзможно, но да приемем, че има такива), то от този плод или зеленчук, пак по химичен път-с разните му там препарати, се извлича един компонент.Което пак не е препоръчително, защото, когато изядеш един домат например, ти усвояваш този съдържащ си в него компонент именно заради и в комбинация с другите му полезни съставки.
Ако искаш да си доставиш дневната доза витамин С например, е достатъчно да изядеш 2-3 портокала.Ако обаче искаш това да стане чрез таблетки, то ще трябва да изпиеш поне 10-на.
Защото, в тях витамин С е концентриран и организма ти не го усвоява изцяло.

# 99
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541

Ако искаш да си доставиш дневната доза витамин С например, е достатъчно да изядеш 2-3 портокала.


Стига, да си напълно сигурна, че портокалите са естествено узрели и не са изкуствено оцветени. Аз лично имам алергия към химикали и съм получавала алергични отоци от портокали и домати.

# 100
  • Мнения: X
Аз го дадох само като пример.
Витамин С има  и в много други плодове и зеленчуци.

# 101
  • София
  • Мнения: 44 288
Пия, но рядко... или при болест. http://apteka-optima.com/32/%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BD … B8-%D0%90-%D0%AF/ такива.

Иначе зимата пия чат-пат по някой друг изцеден лимон с мед....

# 102
  • Мнения: 3 241
И аз пия само при болест.
Залагам повече на плодове и зеленчуци Simple Smile

# 103
  • Мнения: 1
Не си права отдавна се продават и натурални витамини има технологии които позволяват това .
Такива са например Алайв те представляват смес от 26 вида плодове и  зеленчуци.Всички по- големи фирми се ориентират към производство на такива мултивитамини.
Всички по-големи фирми се ориентират най-вече как да ти вземат парите.    Simple Smile
А какво значи "натурални витамини"?
Смяташ ли, че ей така слагат в един казан 26 вида плодове и зеленчуци,  и бъркат, и сушат, и мешат, и накрая ти ги правят на таблетки?
Ако изобщо някой някъде използва плодове и зеленчуци , за да прави витамини (което е почти невъзможно, но да приемем, че има такива), то от този плод или зеленчук, пак по химичен път-с разните му там препарати, се извлича един компонент.Което пак не е препоръчително, защото, когато изядеш един домат например, ти усвояваш този съдържащ си в него компонент именно заради и в комбинация с другите му полезни съставки.
Ако искаш да си доставиш дневната доза витамин С например, е достатъчно да изядеш 2-3 портокала.Ако обаче искаш това да стане чрез таблетки, то ще трябва да изпиеш поне 10-на.
Защото, в тях витамин С е концентриран и организма ти не го усвоява изцяло.



Има една теория , че поради жестоката експлоатация на почвите и нейното третиране с химикали култивираните плодове и зеленчуци нямат необходимите вещества за задоволяване на нуждите на организма и се налага да ги приемаме  допълнително.

# 104
  • Мнения: X
Оф,то теории, че и повечето "научно доказани",  има колкото искаш.
Май човек си избира някоя ,която е най-близо до разбиранията му за нещата и си й вярва на нея.   Simple Smile
Че почвата я съсипват, така е.Но аз някак по-вярвам, че дори в такава почва зеленчуците пак са повече зеленчуци от изкуствените витамини.
Може и да греша ,де ....грешката ще си е за моя сметка.

Общи условия

Активация на акаунт