Използвате ли витамини?Какви?

  • 19 002
  • 117
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: X

Всички витамини на таблетки и течни са изкуствено създадени,т.е. химични.
Това не е вярно. Просто на теб ти липсва информация.

Възможно е .Но мога да смятам.
За да си осигуря необходимата дневна доза от витамин С,например,трябва да изям поне 4  портокала.
За да се получи това във вид на таблетка,трябва доста повече като количество.
Е?
А не са само портокалите и не е само вит. С.
Като сложим и цената ,на която се продават,ясно е ,че не се правят от естествени суровини.
Иначе биха били астрономически скъпи.
Но който иска,нека си ги пие.....
Аз предпочитам във вид на храна-плодове ,зеленчуци....

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Рядко.
Ако са ми изписани от лекар е отделен въпрос.

Вит С при нужда.
Бирена мая си самоизписвам един-два пъти годишно.

Не бива да се прекалява. Претоварването на организма с витамини е също толкова опасно, колкото и липсата им...

# 62
  • Мнения: 198
Аз от десетина дни се чувствам хипер зле - отпаднала, разсеяна, без концентрация, вяла, взех да плача на новините...И взех днес мемо плюс - някаква добавка с гинко билоба, магнезий, кофеин и живнах. По малко витамин ц пия също и май ще почвам да си взимам по едно фрешче на ден, превантивно. Интересното е, че и други хора около мен се оплакват от такова неразположение, вместо отпочинали и свежи са скапани. Явно така се отразява смяната на сезона просто.

# 63
  • Мнения: 1
На Краси мога да кажа , че има голяма разлика между синтетичните и натуралните витамини и тя е в степента на усвояване от човешкия организъм.Голяма част от изкуствените витамини просто се изхвърлят от организма или даже някои от тях вредят.На тази тема има много научни статии да си прочете сам.Аз също съм фенка на Алайв досега не съм срещала мултивитамини с толкова широк спектър.

# 64
  • Мнения: X
На Краси мога да кажа , че има голяма разлика между синтетичните и натуралните витамини..................
ВЪзможно е,не споря.   Peace
Аз просто съм предубедена към всичко ,което е във вид на таблетки,сиропи,сокове ,опаковано и със срок на годност  повече от 10-на дена.
Предпочитам това,което поглъщам ,да има вид на плод,зеленчук ...изобщо ,на храна.
Витамини ,само в краен случай,при тежко заболяване,за да се помогне на огранизма по-бързо да се възстанови.Иначе,само натурална храна.

# 65
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
...
Витамини ,само в краен случай,при тежко заболяване,за да се помогне на огранизма по-бързо да се възстанови.Иначе,само натурална храна.
[/b]


Аз пък не мога да разбера тази теза: хем били химия, която натоварва организма, хем го подсилвали, когато си болен?  newsm78

# 66
  • Мнения: X
...
Витамини ,само в краен случай,при тежко заболяване,за да се помогне на огранизма по-бързо да се възстанови.Иначе,само натурална храна.
[/b]


Аз пък не мога да разбера тази теза: хем били химия, която натоварва организма, хем го подсилвали, когато си болен?  newsm78
Ако ги приемаш всекидневно,да ,натоварват организма.
Аз поне с такова впечатление останах от темата...че се пият,когато си уморен,когато ти е криво, когато ....абе ,важното е да се пият ,причината май няма значение.

А когато си болен,организма така или иначе е изтощен от болестта,апетита е никакъв,значи усвоява витамините по-добре,защото му липсват.
А аз имам предвид наистина тежко заболяване,не разните му там хреми,кашлици и настинки.
У нас например никой не е боледувал сериозно от години,следователно и витамини не сме пили от години.

# 67
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Наистина хубавите добавки никак не са евтини.
Остринът примерно излиза почти 2 лв. за хапче, Нутрилайтската Омега-3 - 0.8-1 лв., Q-10 и Нутритех ензимите също.
И въобще, не е лесно да си жив, нито здрав в днешно време.

# 68
  • Мнения: 2
Алайв е най- доброто на което съм попадал на нашия пазар.Идеален е като имуностимулатор от три години не си слагам противогрипна ваксина благодарение на него и на Колактейт /коластра/.

# 69
  • Мнения: 2 759
Аз от десетина дни се чувствам хипер зле - отпаднала, разсеяна, без концентрация, вяла, взех да плача на новините... Интересното е, че и други хора около мен се оплакват от такова неразположение, вместо отпочинали и свежи са скапани...
                              Това би могло да се дължи и на интоксикация. Ако пиеш кофеин или нещо подобно: черен чай, ред бул и прочие - това ще стимулира организма ти, няма да го зареди. Т.е. ефекта е временен и за организма е малко като изнасилване. После може да се чувстваш още по-скапана (когато го спреш). Разбира се може да е временно неразположение, но е много важно да слушаш какво ти казва организма ти. Понякога може да сигнализира за заболяване.

# 70
  • Мнения: 5
Качествените мултивитамини съдържат  много микроелементи и минерали необходими за баланса на организма.Поради това , че се храним с лоша храна и неспазваме хранителен режим просто неможем без такива добавки, ако искаме да сме здрави.

# 71
  • Мнения: X
Качествените мултивитамини съдържат  много микроелементи и минерали необходими за баланса на организма.Поради това , че се храним с лоша храна и неспазваме хранителен режим просто неможем без такива добавки, ако искаме да сме здрави.
А не е ли по-лесно и полезно парите да отиват за добра храна ,вместо за химия?    Simple Smile

# 72
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Качествените мултивитамини съдържат  много микроелементи и минерали необходими за баланса на организма.Поради това , че се храним с лоша храна и неспазваме хранителен режим просто неможем без такива добавки, ако искаме да сме здрави.
А не е ли по-лесно и полезно парите да отиват за добра храна ,вместо за химия?    Simple Smile



Не, защото НАИСТИНА добрата храна е много по- скъпа и не е достъпна за всеки.

# 73
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Качествената храна сигурно е достатъчна при идеални други условия.
Но само тя като такава няма как да ти спести последствията от стреса, напрегнатия начин на живот, недоспиването...

# 74
  • Мнения: X
Качествената храна сигурно е достатъчна при идеални други условия.
Но само тя като такава няма как да ти спести последствията от стреса, напрегнатия начин на живот, недоспиването...
Е,те и витамините не са манна небесна .И не могат да тушират стреса и лошия  начин на живот и хранене.

вселена ,и уж добрите витамини не са хич евтини.


Общи условия

Активация на акаунт