Използвате ли витамини?Какви?

  • 18 982
  • 117
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 12 674
Пия основно Омега-3 на Nutrilite, тази година включих и малко по-тежка артилерия - коензими на една немска фирма, Sanct Bernard.
Иначе зеленчуци хапвам доволно, но при моя начин на живот с максимално натоварване, много стрес и малко сън това далеч не е достатъчно, за отрицателно време ще си разбия здравето и ще се сбръчкам като стафида.


При твоя начин на живот може би трябва да си инжектираш бензин или самолетно гориво.  Аз гледам да се щадя от всичко - почивам си, поспивам, хапвам.

# 46
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Laughing
Много си права, Трещи - опитах и от тези неща през последните няколко седмици, хич не е зле.
Може да ми станат и трайни навици, кой знае...

# 47
  • Мнения: 16
Пия основно Омега-3 на Nutrilite, тази година включих и малко по-тежка артилерия - коензими на една немска фирма, Sanct Bernard.
Иначе зеленчуци хапвам доволно, но при моя начин на живот с максимално натоварване, много стрес и малко сън това далеч не е достатъчно, за отрицателно време ще си разбия здравето и ще се сбръчкам като стафида.


Да, и аз пия Омега 3 ,  а иначе по време на бременността по съвет на доктора пиех Мама Протект и Магнерич(магнезий) (който към края на бременността вече трябваше да спра , за да започнат контракциите вече Simple Smile)

# 48
  • Мнения: X
Не,не пия.
Всички са само химия.И не знам дали и доколко се усвояват от организма.
Предпочитам плодове и зеленчуци.

# 49
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Не,не пия.
Всички са само химия.И не знам дали и доколко се усвояват от организма.
Предпочитам плодове и зеленчуци.


Плодовете и зеленчуците, освен от личното стопанство, също са пълни с химия.

# 50
  • SA
  • Мнения: 3 196
Предполагам в темата се има предвид не само витамини, но и други хранителни добавки.
Аз пия:
- рибено масло от 5-6 години - по 3-5 г/дневно
- вит.Д през зимните периоди
- вит.С - 1-2 г
- вит.В12 и фолиева киселина периодично

# 51
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Витамините В12 и Д не се набавят в организма с плодове и зеленчуци, а с риба, месо, млечни продукти. Така че, и тези храни трябва да се консумират в достатъчни количества. За съжаление и те не са напълно "чисти" на нашия пазар.

# 52
  • SA
  • Мнения: 3 196
За вит.Д мисля, че едва ли може да се приеме в достатъчни количества само с храна. Най-добрият начин всъщност е излагането на слънце , макар и по 30 минути дневно. Преди няколко години бях решила да не си повреждам кожата чрез печене на слънце, в резултат на което си докарах сериозен дефицит на този витамин, макар храната ми да се състои предимно от месо, риба и яйца. Оттогава си го пия редовно в периодите, когато не ходя на плаж.
А пък вит.В12 пия, защото приемам един медикамент, който води до недоимък на този витамин.

# 53
  • Мнения: X
Не,не пия.
Всички са само химия.И не знам дали и доколко се усвояват от организма.
Предпочитам плодове и зеленчуци.


Плодовете и зеленчуците, освен от личното стопанство, също са пълни с химия.
Зависи,Но все пак са естествени продукти.
Докато витамините от аптеката са 100 химия.И наистина не е известно доколко се усвояват от организма... 

Достатъчно друга химия поглъщаме,без да искаме,та доброволно да се тъпча с още.... 

# 54
  • SA
  • Мнения: 3 196


Докато витамините от аптеката са 100 химия.

Е, това не е задължително. Има и такива с естествен произход, някои фирми предлагат подобни продукти- напр. вит.С, вит.Е, биофлавоноиди и др.

Последна редакция: сб, 17 сеп 2011, 10:31 от kameloth

# 55
  • Мнения: 54 626
От 2 години най - малко , пия рибено масло Омега 3 , пчелен прашец , фитовал - 2 годишно ( за косата ) , триовит - пак 2 пъти годишно .

Като цяло пия витамини поне от 15 години , че и повече . Peace

# 56
  • Мнения: 0
Видях темата за витамините и реших да споделя нещо ново или може би не , но за нас в семейството е ново. Става дума за мултивитамините. Дъщеричка е капризна по отношение на пиене на каквито и да е лекарства. Като по-малка и давахме като добавка Sanostol  обикновено наесен и пролет за засилване на имунитет и защитни сили , но с големи уговорки - S-ла е гъст,наситен и лепкав. Скоро открихме ВИ-ДЕЙЛИН - витаминено сиропче с витамини С,В1,В2,В6,А,Д - всичко необходимо и с много приятен вкус щото капризната ни дъщеричка си го изпи и искаше още. Подходящ е за деца и за възрастни и с достатъчна концентрация - 1/2 ч.л. за  деца и 1 ч.л.(5мл) за възрастни 1 път дневно (за сравнение от S-ла дозата за ден е 10ml) . А и да спомена - дъщеричка е на 8 години и от почти 4 ползваме мултивитаминени сиропчета, но само препоръчани от лекар и от утвърдени и добре познати фирми.

# 57
  • Мнения: 5
Здравейте, аз съм много доволна от едни мултивитамини – Алайв се казват. Имат си всичко, а и са натурални. Мисля, че освен витамини, съдържат още и минерали, различни омега киселини, май има и гъби.

# 58
  • Мнения: X
Здравейте, аз съм много доволна от едни мултивитамини – Алайв се казват. Имат си всичко, а и са натурални.
Какво значи натурални?
Всички витамини на таблетки и течни са изкуствено създадени,т.е. химични.
Нали не мислите ,че използват треви ,билки и прочие?   Mr. Green
За количествата витамини ,които се произвеждат,ще им трябват поне още 100-на планети Земя, за да отглеждат естествени треви ,от които да ги извличат.

Апропо,като "натуралните " сокове.....

# 59
  • SA
  • Мнения: 3 196

Всички витамини на таблетки и течни са изкуствено създадени,т.е. химични.


Това не е вярно. Просто на теб ти липсва информация.

Общи условия

Активация на акаунт