Изчезнало дете отново,какво става в тази държава???

  • 13 219
  • 248
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 255
Точно снощи много се зачудих,когато около 23 часа се чуваха гласовете на група деца под терасата ни.Бяха около 10-12 годишни - не-повече.Странно ми стана,родителите  защо не ги прибират.И друг случай - мой колега ми сподели ,че внучето му ,на 12 г. си играело до24 часа пред блока,докато те горе с баба му си пия ракийката.Аз учудена го питах - как така я оставят,а отговорът му беше - Какво толкова,няма нищо страшно,нали са пред блока...

Никой не може да ме убеди че това е в реда на нещата...
Мен ме е страх да ида за цигари след 21 часа,пък детето да си остава безнадзорно вън .... никога. Naughty

# 31
  • Мнения: 94
Ами както писах,не съм от свободомислещите майки,но ти не си ли играла до късно навън?
Защото аз съм и си беше нормално,майка ми не се притесняваше,прибирах се и сама от дискотека.
Сега и аз не бих излязла сама по тъмно,но си мисля,че именно това не е редно.Да се страхуваш.

# 32
  • Viena
  • Мнения: 3 597
АКО СМЕ В АМЕРИКА, ЦЯЛАТА НАЦИЯ РЕАГИРА КАТО ЕДИН. И ВОЕННИ ХЕЛИКОПТЕРИ ЩЯХА ДА КРЪЖАТ НАД ШУМЕН. ДА ВИДЯТ ПАМЕТНИКА С КРЕПОСТТА НЕДАЙ СИ БОЖЕ! ДА ВИДЯТ КОННИКА И ДА ВДИГНАТ ВОЕННИТЕ, А НЕ ДА ЧАКАТ НЯКОИ ДА ИМ СЕ ОБАДИ. ЗА КАКВО ДА ИМ СЕ ОБАЖДА!? ДА ДЕЙСТВАТ! ТРЯБВА ДА СЕ РАЗГЛАСИ МАКСИМАЛНО, ДОКАТО НЕ Е СТАНАЛО КЪСНО! ДАНО СЕ НАМЕРИ ДЕТЕНЦЕТО ЖИВО И ЗДРАВО!
Просто копирах едно мнения по въпроса.

# 33
  • Мнения: 6 629
Да ще вдигнат военните в Америка  Close ох ,че прост народ .
Дано се намери детето само това мога да кажа  Praynig
Това с линейката не тръгна ли от Румъния?

# 34
  • Мнения: 0
АКО СМЕ В АМЕРИКА, ЦЯЛАТА НАЦИЯ РЕАГИРА КАТО ЕДИН. И ВОЕННИ ХЕЛИКОПТЕРИ ЩЯХА ДА КРЪЖАТ НАД ШУМЕН. ДА ВИДЯТ ПАМЕТНИКА С КРЕПОСТТА НЕДАЙ СИ БОЖЕ! ДА ВИДЯТ КОННИКА И ДА ВДИГНАТ ВОЕННИТЕ, А НЕ ДА ЧАКАТ НЯКОИ ДА ИМ СЕ ОБАДИ. ЗА КАКВО ДА ИМ СЕ ОБАЖДА!? ДА ДЕЙСТВАТ! ТРЯБВА ДА СЕ РАЗГЛАСИ МАКСИМАЛНО, ДОКАТО НЕ Е СТАНАЛО КЪСНО! ДАНО СЕ НАМЕРИ ДЕТЕНЦЕТО ЖИВО И ЗДРАВО!
Просто копирах едно мнения по въпроса.
Така е и ако всички бяха съвестни, момчето вече щеше да е намерено и върнато. Много е лошо, че беднотията и липсата на свестни мъже се отразява и на децата.  Sad  Бащата дали изобщо е чул, че детето му е изчезнало?! Но нали в Bg се смята, че предимно и понякога единствено майката трябва да се грижи за детето?! Децата са бъдещето на цивилизацията и за това всеки трябва да се грижи за тях. Тука няма твойто - мойто.. Друго, което от полицията трябва да направят да помолят мобилния оператор да засекат откъде за последно е имало сигнал от gsm-a. Трябва да се намери, нали имаше една приказка - нищо скрито не остава.

# 35
  • Мнения: 28
http://www.dnes.bg/obshtestvo/2011/09/05/policiiata-izdirva-11-g … -ot-shumen.128075

Според 1вия коментар под статията детето било намерено....
Дали е истина.

 Коментарът: "Детето е намерено;(( Не се знае още дали става въпрос за убийство... Боже,в какъв свят живеем и как ще си отгледаме дечицата,незнам...Sad "

Последна редакция: пн, 05 сеп 2011, 22:29 от muuu

# 36
  • Мнения: 1 310
Мдам! Костов е виновен! Crazy ooooh!

Дано му дойде акълът на тийна и да се прибере жив и здрав! Peace

# 37
  • Мнения: 6 629
Мдам! Костов е виновен! Crazy ooooh!

Дано му дойде акълът на тийна и да се прибере жив и здрав! Peace
Не бе БГ е виновна ,всички ние сме виновни .Такива неща в другите държави просто не стават .

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2011/09/05/policiiata-izdirva-11-g … -ot-shumen.128075

Според 1вия коментар под статията детето било намерено....
Дали е истина.
Ама пише ,че не се знаело дали е убийство  Cry

# 38
  • Мнения: 0
Леле мъртво ли е :0 ?! От коментара под статията така излиза...

# 39
  • София
  • Мнения: 1 848
Току-що гледах новините, нищо такова не казаха.
Дано се намери живо и здраво  Praynig

# 40
  • Мнения: 28
Засега не намирам другаде подобна информация. Дано все пак не е истина   Praynig




11-годишен изчезна в Шумен, сърдит, че нямали телевизор
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1027561

# 41
  • Мнения: 1 217
Дано се прибере скоро здраво. Танини, какво казаха по новините ?

# 42
  • Мнения: 84
Първо горкото дете дано се намери!!!!!!!!Относно часа не е правилно според мен да и аз съм играла до късно,но помня майка ми и всички майки как бяха на патрули и ни наглеждаха или от тераси или от прозорци постоянно...а и тогава нямаше толкова трафик,толкова паркирани коли и места където децата да се ки рят.Второ да обвиняваме държавата за мен е без мислено,даваме пример с Америка,а там зинете ли колко изчезнали деца има във магазините им съм виждала снимки на деца изчезнали преди години,не е хубаво да се сравнява така...според мен точно това американизиране води до тези неща....че трябва да се търси детето да няма ли доброволци да помогнат?

# 43
  • Мнения: 5 710
При което   моментално ми изскочи и откачената история с линейката.
Съобщиха, че са мобилизирани доста канали, дано усилията дадат резултат.
 

Точно тук 'държавата' има много конкретна задача. Да е изградила система за предупреждение, която да реагира до няколко минути ( не помня колко е нормата). Което значи - след подаване на сигнала за изчезване, снимка и описание на детето ( изчезналия) се появяват на компютъра на всеки граничен служител по всички гранични пунктове в странтата, както и изходи на населени места вътре. Такава система има ли у нас?
Защото някой, ако иска да изнесе дете и го отвлече от София, до час може да е извън страната.
Още преди години говориха за това, че при отвличане нямат никаква система изградена. Дано сега да я имат. Защото 12 деца за месец не е малко.
Вътре в страната също има много какво да се иска от държавата ( полицията) да се случва.
Това дете в момента как го търсят? С фенерчета и подсвирквания из градинките?


Всичко това В подкрепа на заглавието, че има какво да се иска от държавата.  

# 44
  • Мнения: 9
При което   моментално ми изскочи и откачената история с линейката.
Съобщиха, че са мобилизирани доста канали, дано усилията дадат резултат.
 

Точно тук 'държавата' има много конкретна задача. Да е изградила система за предупреждение, която да реагира до няколко минути ( не помня колко е нормата). Което значи - след подаване на сигнала за изчезване, снимка и описание на детето ( изчезналия) се появяват на компютъра на всеки граничен служител по всички гранични пунктове в странтата, както и изходи на населени места вътре. Такава система има ли у нас?
Защото някой, ако иска да изнесе дете и го отвлече от София, до час може да е извън страната.
Още преди години говориха за това, че при отвличане нямат никаква система изградена. Дано сега да я имат. Защото 12 деца за месец не е малко.
Вътре в страната също има много какво да се иска от държавата ( полицията) да се случва.
Това дете в момента как го търсят? С фенерчета и подсвирквания из градинките?

Всичко това В подкрепа на заглавието, че има какво да се иска от държавата.  


     И какво трябва да се иска от държавата?
     Детето е обявено за национално издирване още на 15 минута след обявяването му от майката, че е изчезнало.
     Всеки полицай знае как изглежда детето и с кого са го видяли последно /и сигурно са толкова глупави, че не знаят за "канали" за деца и пр.?/
     От 19 часа /поне това, видях последно/ и по Телевизията беше обявена снимката му.

     Та, какво за държавата?

Общи условия

Активация на акаунт