Изчезнало дете отново,какво става в тази държава???

  • 13 218
  • 248
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 547


     Та, какво за държавата?


Танкове, хеликоптери..., армията на крак.

# 46
  • Мнения: 5 710
ами именно това, след колко време по граничните пунктове са знаели за детето, със снимка и описание? Това ме интересува. Знаеш ли? Каква е системата, как реагира?
На 15тата минута снимката изтича на компютъра на граничния служител, така ли?


19 часа днес ли визираш? Защото детето е изчезнало вчера.

# 47
  • Мнения: 9
ами именно това, след колко време по граничните пунктове са знаели за детето, със снимка и описание? Това ме интересува. Знаеш ли? Каква е системата, как реагира?
На 15тата минута снимката изтича на компютъра на граничния служител, така ли?


19 часа днес ли визираш? Защото детето е изчезнало вчера.





Детето е обявено за национално издирване 15 минути след като майката се е обадила в полицията /т.е. някъде след 12 часа в полунощ/.

    19 часа последно чух /не съм гледала преди това ТВ/. Сега ми казаха, че и в обедните новини е била обявена снимката му.





     Та, какво за държавата?


Танкове, хеликоптери..., армията на крак.

    Аха  Peace

# 48
  • Мнения: 5 710
ами именно това, след колко време по граничните пунктове са знаели за детето, със снимка и описание? Това ме интересува. Знаеш ли? Каква е системата, как реагира?
На 15тата минута снимката изтича на компютъра на граничния служител, така ли?


19 часа днес ли визираш? Защото детето е изчезнало вчера.





Детето е обявено за национално издирване 15 минути след като майката се е обадила в полицията /т.е. някъде след 12 часа в полунощ/.


това няма нужда да ми го повтаряш, но ако имаш отговор на въпроса ми, можеш да ми го дадеш.
Ако нямаш, по-добре да не изпадаш в излишна ирония, -по-сериозно няма да те възприема.
Въпросът ми е  твърде конкретен, просто.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 849
катюнгелче, нищо по-различно от това, което прочетох в линковете - дадоха майката и снимка на детето Peace

Въпросите на 10 c's и аз си ги задавам.

# 50
  • Мнения: 84
Така е все пак трябва да се подаде сигнал в полицията.......мисля,че както беше казано в предния пост мерки са взети
Детето е обявено за национално издирване 15 минути след като майката се е обадила в полицията /т.е. някъде след 12 часа в полунощ/.

# 51
  • Мнения: 5 710
И какво точно означава "Обявено за национално издирване", какви МЕРКИ включва това обявяване?

# 52
  • Мнения: 9
10 c`s, добавих към поста си отговор на въпроса ти.

Когато даден човек се обяви за национално издирване, в системата на МВР всеки даже и обикновен полицай знае това.

# 53
  • Мнения: 3 364
Преди години изчезна дете на моя близка /14 годишно/. Отиде тя в полицията и й казаха, че до 24 часа не се води изчезнало, а по рано от 3 дни не могат да го обявят за национално издирване. Добре, че сега нещата са се променили към по - добро.

# 54
  • Мнения: 5 710
10 c`s, добавих към поста си отговор на въпроса ти.

Когато даден човек се обяви за национално издирване, в системата на МВР всеки даже и обикновен полицай знае това.

Ох, Ина.. какво значи това "всеки знае" Rolling Eyes. Получават по радиостанциите си " Изчезнало дете" е едно, това за което говоря е съвсем друго. Какво точно се случва, това ми е въпроса към 'държавата'. Преди няколко години бях на семинар с едни хора от МВР, и тогава говореха, че те нямат технологическа възможност да предупредят граничните пунктове за изчезнало дете. Тоест, снимка, данни. Примерно като се обадиш и кажеш Изчезна детето, с едно цъкване снимката му да се изпрати до всички - от пунктове до полицаи. Разбираш ли ме какво говоря?  Говоря ти, че статистически първият или първите 2 часа примерно са най-важни в търсенето на изчезнали хора. Аз не я обвинявам държавата, а задавам прост въпрос да ми се изясни как работи 'обявяването за издирване' на практика. Кой кога получава сигнал, как .. или това е тайна някаква

# 55
  • Мнения: 5 710
Преди години изчезна дете на моя близка /14 годишно/. Отиде тя в полицията и й казаха, че до 24 часа не се води изчезнало, а по рано от 3 дни не могат да го обявят за национално издирване. Добре, че сега нещата са се променили към по - добро.

Мерзи, значи ето, има един очевиден напредък:)

# 56
  • Мнения: 10 547
И какво точно означава "Обявено за национално издирване", какви МЕРКИ включва това обявяване?

Разпращане на информация за детето до всички ОДП-та, гранични пунктове и БНТ /вече и на частни медии/. Проверка на контингента в областта- педофили, сводници, наркомани и пр. шляещи се на улицата. Също така и предвид частният случай- системни бягства, изчезнало дете на богати, влиятелни, съмнителни, отрепки, и с оглед възрастта на детето, се разработват различни версии. Реално за да има резултати трябва да се работи на местна почва, ако не се касае за отвличане с цел откуп, такова от страна на другия родител.... Ако иде реч за сексуално престъпление, то редки са случайте някой от град Х да се вдигне до град У с цел да задоволи нагона си.

# 57
  • Мнения: 84
Благодаря беба2,за оточнението тъй като трябваше да се каже,че всичко има срокове...може ли да си представите,че няма полицай до всяко дете...не обвинявам никой,но първо ние трябва да поемем отговорност и след това да обвиняваме държава континент и свят за небрежното ни поведение...според мен системата работи,просто ние не сме възпотани да пазим къщи имоти деца,а да седим и да чкаме някой да ни свърши работата и след като не стане да търсим вината в другите.Съжалявам за майката,но как може да не е възпитала детето да не казва къде отива....днес видях майка на едно момче горе-долу на таиз възраст евала и правя....вижда сина си и му звъни по телефона да види дали ще го вдигне и ако отиде по-надалеч и тя прецени,че не е безопасно звъни....а сега стана 21.30 ,а не 22.00

# 58
  • Мнения: 5 710
Ей, най-после конкретен отговор. Мерси, Касита.
Сега остава да се намерят и децата.

# 59
  • Мнения: 9
10 c`s, добавих към поста си отговор на въпроса ти.

Когато даден човек се обяви за национално издирване, в системата на МВР всеки даже и обикновен полицай знае това.

Ох, Ина.. какво значи това "всеки знае" Rolling Eyes. Получават по радиостанциите си " Изчезнало дете" е едно, това за което говоря е съвсем друго. Какво точно се случва, това ми е въпроса към 'държавата'. Преди няколко години бях на семинар с едни хора от МВР, и тогава говореха, че те нямат технологическа възможност да предупредят граничните пунктове за изчезнало дете. Тоест, снимка, данни. Примерно като се обадиш и кажеш Изчезна детето, с едно цъкване снимката му да се изпрати до всички - от пунктове до полицаи. Разбираш ли ме какво говоря?  Говоря ти, че статистически първият или първите 2 часа примерно са най-важни в търсенето на изчезнали хора. Аз не я обвинявам държавата, а задавам прост въпрос да ми се изясни как работи 'обявяването за издирване' на практика. Кой кога получава сигнал, как .. или това е тайна някаква

            Мога само едно да кажа - от момента, в който детето е обявено за национално издирване, снимката му е предадена във всички управления на МВР. Това е станало в първите часове на денят /т.е. днешният ден/. От тази сутрин всеки полицай /дори и граничен/ знае описанието на детето. Това мога да кажа.
            

Последна редакция: пн, 05 сеп 2011, 23:59 от inna-bubulina

Общи условия

Активация на акаунт