Изчезнало дете отново,какво става в тази държава???

  • 13 234
  • 248
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 401
Преди години изчезна дете на моя близка /14 годишно/. Отиде тя в полицията и й казаха, че до 24 часа не се води изчезнало, а по рано от 3 дни не могат да го обявят за национално издирване. Добре, че сега нещата са се променили към по - добро.

И аз си мислех за това, но не бях сигурна за сроковете.
Това си помислих и след като чух от новините, че няколко часа след изчезването са впрегнати всички сили за издирването му.
Дали законово тези срокове са  променени или става въпрос за ПР-стване?

# 61
  • Мнения: 10 547
И още нещо- не си мислете, че където и да било летят хеликоптери за издирването на всеки. Ако бягствата са системни, възрастта по-голяма, често се стига до извода, че и този път е станало така, детето просто е решило да не се прибере.

# 62
  • Мнения: 84
ако не се лъжа министъра на вътрешните работи е в правомошие да обяви национално издирване преди да е минал срока залоен в закона,но не съм сигурна

# 63
  • Мнения: 5 710
AngelsWish, дете може да изчезне и докато си избираш ябълки в супера. Не е нужно да е на игра с приятелчета навън.

Добре, и къде са тези 12 деца?

# 64
  • Viena
  • Мнения: 3 618
Държавата ни е зле и по на зле отива,преди месец пуснах детето ми на десет години да си играе на футбол в 35 училище в четри часа с негови приятели,непрекъснато се чувам с него по телефона,през 20 минути.След един час той ми звъни и ме пита дали може да отиде с един негов приятел,който аз познавам в едно друго дете,което живее в къща на три минути от училището.Аз му разреших,защото знам с кои е и къде....и какво става?Двете деца си вървят по улицата,срещу тях върви мъж,хваща сина ми,извива му ръцете,нищо не говори и го дърпа яко,той се отскубва и почва да крещи като луд за помощ....и реакцията е никаква от хората.Детето се прибра просто не мога да ви опиша в какво състояние,аз се бях побъркала,направих всичко възможно да сигнализирам за този случай,И какво стана.абсолютно нищо.

# 65
  • Мнения: 6 648
janaa777
направила си опит или си сигнализирала ?

# 66
  • Мнения: 2 401
ако не се лъжа министъра на вътрешните работи е в правомошие да обяви национално издирване преди да е минал срока залоен в закона,но не съм сигурна

и моментално да гръмнат медиите.. ясно. Дано и завършека да е положителен, та и ефекта да е пълен.

# 67
  • Мнения: 9
ако не се лъжа министъра на вътрешните работи е в правомошие да обяви национално издирване преди да е минал срока залоен в закона,но не съм сигурна

и моментално да гръмнат медиите.. ясно. Дано и завършека да е положителен, та и ефекта да е пълен.


          Peace Все пак е предизборно време.

# 68
  • Viena
  • Мнения: 3 618
Направих всичко възможно,но никой не ме отрази,явно само саморазправа трябва.

# 69
  • Мнения: 5 710
Тоест, въпросния срок не е променен, а просто министъра сигнализира пръв, така ли?

# 70
  • Мнения: 14
http://www.shmoko.bg/index.php?mid=2&news=756
Най-ужасното Sad. Почивай в мир!

# 71
  • Мнения: 765
ако не се лъжа министъра на вътрешните работи е в правомошие да обяви национално издирване преди да е минал срока залоен в закона,но не съм сигурна

и моментално да гръмнат медиите.. ясно. Дано и завършека да е положителен, та и ефекта да е пълен.

Завършека за съжаление не е положителен.
http://shmoko.bg/index.php?mid=2&news=756

# 72
# 73
  • Мнения: 10 547
Горкото дете, нека почива в мир.

# 74
  • Viena
  • Мнения: 3 618
И какво държавата не е виновна,милото дете да почива в мир.

Общи условия

Активация на акаунт