вируси и поведение

  • 2 260
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 477
Ако детето е твърде болно едва ли ще може да ходи на разходки в парка. Ако може в парка - ще може и на градина.
Хубавото е, че това ще спре да те тормози като детето ти тръгне на училище - тогава само ще си излиза и въобще няма да знаеш кой от компанията кашля и кой дриска. Едно притеснение по-малко.

Моето дете в момента е болно- вдига Т, и има хрема.Въпреки това на външен вид по нищо не личи, че е болна- бяга, скача, дивее.На ясла обаче няма как да я пусна 1-во, защото аз самата не бих го допуснала и 2-ро защото на 20-тата мин ще ми се обадят да си я вземам ..

# 16
  • Мнения: 69
Мойто в момента е с вирусче Sad, само че няма как да го заведа в парка, щото дриска през 1 час, горкичкия вече втори вирус го мори един морски и сега вече незнам какъв........Миналия път педиатърката му изписа ентерол на прахчета и бързо го усвестих, сега ще видим с този, вече почнах да му давам.Но принципно не бих го пуснала да общува с други деца, няма да ми стане приятно ако разбера, че и друга майка го е направила.

# 17
  • Мнения: 331
А бе много ясно, че всички които ще изкажем мнение по темата си пазим децата от болни, както и другите деца, когато нашите не са добре...Всеки средно интелигентен човек би постъпил така.Практиката обаче за съжаление показва друго.  За парка наистина разбирам - детето се нуждае от въздух и игра и ако се ограничи контакта с другите дечица, мисля че няма проблеми.Масово децата се водят болни на градина, в закрити заведения, клубове, на детски партита- ей това ме вади извън релси. Нормално е мъниците да боледуват, има си сезонни вируси и т.н., но да си заведеш болното дете на градина, когато зеления му сопол виси до коленете за мен граничи с престъпление. Може да съм крайна, но голямата ми дъщеря с месеци не посещава детска градина/длъжна съм да пазя и бебето/, защото имат едно такова детенце с безотговорна майка, която размахва бележки за "алергия". Винаги предупреждавам, когато децата ми са болни и сме канени на гости или  рожден ден -просто не ходим. Предупреждавам и когато някое детенце се запъти към моето, казвам на майката защото не желаем компания. А ... и отскоро открих начин да предпазя бебето от многото мръсни ръчички, които се протягат към количката на площадката. След като майките на децата не им правят забележки, въпреки откритото ми нежелание да се пипа бебето, казвам доста високо "Бебка е болна, лельо, не я пипай, може да се заразиш". Мамите зарязват сладката приказка и си прибират децата от "болното" бебе. Знам, че е гадно, ама здравето на детето ми е по-важно от добрия тон понякога. Та ... да са ни живи и здрави децата и както пазим нашите, така и да ни е грижа за чуждите.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 517
тя тази тема не трябваше ли да се появи в Детски ясли и градини, или е много рано за там  newsm78 newsm78 newsm78

# 19
  • Мнения: 4 555
Винаги са ми били много странни тези теми и това драматизиране на разболяванията.
Миналата есен след началото на учебната година по детските градини (за първа група) ми направи впечатление как след три дни посещения, на втората седмица 80% от децата бяха болни.
А на тръгване всички са били здрави, даже изследвания са им правили, кръв, урина, какво ли не. Как стават тези разболявания, без на никой да му виси зеления сопол до коленене, не знам  Laughing
Дано да е права Янечек и тази психоза да минава като тръгнат на училище.
Спомням си преди две години истерията със свинския грип. Влизаме с детето в един магазин, то се закашля и всички хора се разбягват  Joy Даже ходещи с маски по улиците имаше.
Аз мисля, че спокойствието се отразява добре и на психиката и на имунната система, а вманиаченото взиране в чуждите сополи, особено на открито в парка, има обратно действие.

Последна редакция: ср, 07 сеп 2011, 16:22 от Елора

# 20
  • София
  • Мнения: 9 517
Дано да е права Янечек и тази психоза да минава като тръгнат на училище.
минава, минава, дори преди да тръгнат на училище - като спрат да качват температури и почнат да боледуват по-лежерно, минава  Peace

# 21
  • Мнения: 7 821
Още няма Октомври, а вече имаме сУполива тема  Wink.

Моля, въздържайте се от лични нападки и скандали!

# 22
  • Мнения: 22 437
Ееее, че те някой си влачат сополите целогодишно. )

# 23
  • Мнения: 477
Ееее, че те някой си влачат сополите целогодишно. )


Ние сме едни от влачещите.
Елорка, и на мен "истерията" за свинския грип ми беше много смешна...като ме лепна и мен обаче, ми се стъжни живота.

# 24
  • Мнения: 4 555
По-тежко ли го изкара от обикновен?

П.П. През януари дъщеря ми се разболя от грип, докато чакаше пред кабинета на педиатърката ни да вземе бележка, че е здрава Laughing

# 25
  • Мнения: 477
По-тежко ли го изкара от обикновен?

П.П. През януари дъщеря ми се разболя от грип, докато чакаше пред кабинета на педиатърката ни да вземе бележка, че е здрава Laughing

Да, много по- тежко.... Confused

# 26
  • Варна
  • Мнения: 773
Eй, това с висенето при личната много ме изнервя. И на нас ни се е случвало да се разболеем докато чакаме. Днес ходихме пак, имаше доста болни дано не сме лепнали нещо.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 262
"Най-хубавите" вируси щерката ги хваща от площадките, просто защото всички болни деца, които не са на ясла/ градина, ходят там  Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 44 122
нищо не пречи болно дете да излезе, ако това му се отразява добре, но съм категорично против това да е междо други деца. Едно, че за другите то е заразно, друго, че в момента болното дете е с отслабен имунитет и може да лепне още нещо, което да влоши допълнително състоянието му.
А свинският и аз и детето много тежко го изкарахме, както и всички други заразили се... та на мен не ми е смешна вече истерията покрай него...

А целогодишни сополи няма, има нелекувани сополи,  пуска се секрет и се лекуват...

# 29
  • Мнения: 22 437
kremito, а децата които не ходят на градина, ясла, къде да ходят? Сигурно в гората?

За сополите, то е ясно че няма как да са целогодишно, а са в следствие на нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт