Януарско мъничко човече, рита мама силно вече - тема 8

  • 28 645
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 874
Браво на Вас момичета .Мен само вчера ме нямаше и сега ви четох 2 часа за да наваксам.
Аз да се похваля .Вече си имаме нова кухня .Останаха още малко дреби неща за довършване , но като цяло сме готови .Сега обаче започва по страшното .Ще оправяме и спалнята , където планираме да вмъкнем и малка баня с тоалетна , за да се отделим съвсем от свекитата .Та ремонта продължава с пълна сила .Иначе съм добре , бебто рита , но повече когато съм в покой .

Аааааа и друго исках да Ви кажа .Очарована съм от Технополис Пловдив - до МЕТРО.
Ние си купихме уредите (хладилник ,котлон , пералня , абсорбатор) от там още началото на май месец , но чак вчера ги монтирахме. То хубаво монтирахме всичко , нооооо хладилника не иска да работи....Направо щях удар да получа .Ходи обяснявай , че си го купил преди 4 месеца и чак сега го пускаш.Обадих се аз , свързаха ме с управителя и той съвсем спокойно ми каза " Не се притеснявайте , докарайте тук хладилника с гаранционната карта и ще ви го сменим " .Аз обаче до днес не вярвах , мислех че ще го вземат , ще го закарат в сервиз и ще трябва да чакам сума ти време да го върнат .Та днес един познат им закара хладилника , и преди малко се обади да ми каже че всичко е наред и са му го сменили за нов .Стария даже не са го погледнали какво му е .
Впечатлена съм толкова защото одавна не ми се беше случвало всичко да стане както трябва .Обикновенно в България всеки гледа да те прецака .

# 61
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 298
абе мацки, да попитам пак нещо.
Гадно течение си имам от самото начало, че и от преди това. Но о т няколко дни едно, че се е засилило доста, второ се е променило и като вид, цвят и тнт. Страх ме е да не изтичам? Да не би да ми текат околоплодни води ли и аз нз...
 Гадосттттт

# 62
  • Мнения: 2 990
И за Богородица мерси!

За Богородицата специални благодарности на Шоколадчето, тя намери иконата. Много ми харесва майчинското ѝ излъчване.  Simple Smile

КаролаHug Мисля, че няма как добри родители да не обичат нероденото си бебче и да не страдат за него. Ти си смела, силна и всеотдайна - и ще бъдеш прекрасна майка. Сигурна съм, че скоро вашето бебче ще се върне при вас. Обикновено не ме избива на мистицизъм, но в такива случаи действително вярвам, че децата се връщат пак, този път в здрави и съвършени телца.

Новите мами - добре дошли, малко по-късно през деня ще ви добавя към списъка.

Стиснати палци за всички, които днес са на преглед. Само хубави новини!

Последна редакция: ср, 07 сеп 2011, 17:10 от ianajar

# 63
  • София
  • Мнения: 865
абе мацки, да попитам пак нещо.
Гадно течение си имам от самото начало, че и от преди това. Но о т няколко дни едно, че се е засилило доста, второ се е променило и като вид, цвят и тнт. Страх ме е да не изтичам? Да не би да ми текат околоплодни води ли и аз нз...
 Гадосттттт

Отиваш при АГ-то да ти вземе секрет. Какви са тия своеволия. После като ти се пукнат водите преждвременно какво ще правиш?

Можеш и сама да си вземеш и да го дадеш в лаборатория. Само гледай да го свършиш, че инфекциите се качват нагоре и става опасно.

# 64
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Здравейте мамки,благодарности на Ianajar за новата тема,страхотна е както винаги,само ако може да те помоля да ми смениш термина от 6ти на 10-ти или някоя мама да каже как да си го сменя сама  Peace  newsm78

mirelailiya, добре дошла!
atadar, Lumia, чакаме ви да се отчетете с добри новини довечера!
Lady Vi, честити сини гащи!  smile3525

Карола, много се радвам, че ни следиш! Ти си част от нас и много ми се иска скоро да ни се похвалиш с нова бременност и прекрасно здраво бебе на финала!   Hug

Smarfietka-и аз си имам такова течение,но от известно време примерно 2 седмици сутрин,като стана ми се стича по краката,не е обилно,но абе незнам дали е просто е толкова,че да се стича и незнам какво да правя,прегледът ми е чак на 21.09. ти какво мислиш ще ходиш ли на преглед,дай съвет,защото аз се чудя дали да не отида по-рано?  Sad

# 65
  • Мнения: 58
Гадно течение си имам от самото начало, че и от преди това. Но о т няколко дни едно, че се е засилило доста, второ се е променило и като вид, цвят и тн. Страх ме е да не изтичам? Да не би да ми текат околоплодни води ли и аз нз...
 Гадосттттт
- Аз много не разбирам, ама не е ли по-добре да се посъветваш с лекар? При променен цвят и ако има и миризма може да се окаже някаква инфекция и ще е добре да се вземат мерки.

Мерси пак на момичетата за бързите отговори и разяснения (извинявайте , че не ви изброявам поименно).

Аз сега се присетих нещо друго. Ако договора ми е на по-ниска заплата от тази която взимам, но останалата сума се изплаща като бонуси и също се регистрира в НОЙ и и се плащат данъци и тн. Знае ли някой коя сума ще се вземе под внимание за майчинството - тази на която се осигурявам по договор или тази която ми изплащат реално?

# 66
  • Мнения: X
Ianajar, прекрасна нова тема, благодаря   bouquet
katito0_yo, Smarfietka, не ги оставяйте тия течения така, по. -добре идете да вземат секрет и си пуснете микробиология. В началото на 3 месец имах ужасно течение, освен силно беше и жълто-зелено на цвят. Док ми взе секрет - оказаха се ентерококи и аз понеже съм много разбираща отказах да пия антибиотик в толкова начална бременност. Накрая прокървих и се озовах в болница. След това те се изчистиха, но стресът си беше голям. Не казвам, че винаги течението е сигнал за инфекция или причина за тревога, но все пак, ако има нещо- ще се вземат мерки навреме. Наскоро пих антибиотик, понеже се оказа че ентерокок си имам в урината и ще пускам скоро ново изследване. Ако пак излезе - няма да се дърпам за антибиотик, защото знам, че той е по-безобидния вариант.
irchony, попитай в темата "майчинството счетоводно", в бъдещи майки. Мисля, че ще ти дадат компетентен отговор.

# 67
  • Мнения: 874
Момичета за течението се пуска една микробиология при АГ-то .Това по принцип са нормални течения по време на бременност , но е хубаво да се изледват и лекуват .Аз лекувах същото такова (сутрин ми се стичаше по краката )преди 10-на дни .Моя доктор ми изписа един крем .Нещо с Г беше .Струваше 20 лева и се слага вагинално еднократно (целия наведнъж) .След два дни течението намаля .сега пак си имам , но то си ми е нормално , каквото винаги съм имала .

# 68
  • Мнения: 0
ianajar,  мерси за темичката. аз откровено не мога да изчитам всичко. с разликата в часовете, докато ми остане време да отворя темата, в бг деня е минал и с него 4-5 страници. но винаги чета последната, и се надявам, че там е синтезирано всичко:)
прекрасен ден на всички! Hug

# 69
  • Мнения: 120
Маменца здравейте! Днес и на мен ми е страшно ревлив ден- първо сутринта заради убитото дете от Шумен, после някакъв изрод в автобуса в градския ми обеснява как обича да го прави с бременни и как сме щели да си паснем, по обяд пък разбрах как двамата ми колеги МЪЖЕ са ме натопили на шефа че днес  не съм се явила на работа а аз съм си пуснала ден отпуска да отида на ЖК. И там вече беше големия рев.Корема ме болеше ниско долу от понеделник ама си пих нош пато, а то днес се оказа че съм имала силни контракции. Докторката настоя да влизам в болница но аз отказах- не ми се ходи, през юни лежах за една седмица и се побърках. Притеснява ме че ми направи преглед с ръка за разкритие дали не е станала по- голяма беля. Предписа ми магнерот и нош па 3х1 и Гинипрал 2х1. Някоя от вас имала ли е такива премеждия и някой пие ли такива лекарства? Това не са ли подготвителните контракции които не са опасни? Ох много моля някой ако знае да пише.
Пинк и на мен ми се вижда късно тази ФМ на мен ми казаха 21-24 седмица?!

# 70
  • Мнения: 120
irchony и аз съм така ниска заплата и високи премии, които се отчитат в НОИ. Майчинството ще ми бъде на сумата заплата + премия. Но най- добре си провери на сайта на НОИ ако имаш ПИК или на тяхна каса. Предполагам също, че и от счетоводството на фирмата ти ще ди дадат коректна информация а най- добре колежка излизала скоро в майчинство.

# 71
  • Мнения: 2 990
Отиваш при АГ-то да ти вземе секрет.
Можеш и сама да си вземеш и да го дадеш в лаборатория. Само гледай да го свършиш, че инфекциите се качват нагоре и става опасно.

Аз също се присъединявам към това мнение.
Дано не звуча прекалено учителски, но, момичета - във втори триместър сме. Антибиотици сега не могат да причинят малформации, обаче едно преждевременно раждане... Правете си изследванията и си пийте антибиотиците, ако трябва, на този етап е много по-опасна алтернативата.

(Това го казвам като човек, който мрази лекарства и антибиотици за последните десет години е пил такива само по време на бременност. Но и като човек, който е виждал родено в 24та седмица бебенце заради инфекция.)  Peace

# 72
  • Мнения: 0
Здравейте, маминки! Благодаря за прекрасната нова темичка, страшно приятна и свежа е!  smile3525Днес бях на ФМ във Фемина и съм мнг доволна. Наистина си почакахме докато влезем, но за сметка на това бебо се показа идеално, не си скри нищо през цялото време. Да си призная вчера вечерта и днес преди прегледа бях много притеснена, това ми е първа ФМ. На ехо-то на наблюдаващата от ЖК не се вижда абсолютно нищо и днес бяхме много щастливи с таткото да видим бебо лице в лице. Врагалева каза на 100 % мъж. stork-boy През цялото време обясняваше какво гледаме в момента, какви са нормите и т.н. Всичко ни е в норма, тежим 504 гр.  Grinning Безкрайно сме щастливи! Grinning Grinning Пожелавам на мамите, на които им предстои ФМ да са спокойни и по-скоро да изпитат тази радост.  bouquet
IrkaMisirka - Относно контрахирането на матката - преди месец със силни болки отидох при д-ра от ЖК и тя веднага ме изпрати към болница. И тя и в Майчин Дом ми правиха прегледи с ръка, освен неприятното усещане нямаше други последици, може би така най-лесно се преценява и щом го правят не би трябвало да има рискове. Не ме приеха така или иначе, изписаха ми но шпа и Магнерич 3х2 през първата седмица и впоследствие остана Магнерича 3х1 и при нужда но шпа. Според мен си ги пий лекарствата поне седмица, би трябвало да почувстваш облекчение още на 2-3ти ден. И на мен като ми каза влизай в болница ми се доплака въпреки че не знам какво е, слава богу не ми се е налагало никога, но страх лозе пази и си нагласих багажчето да влизам, но за късмет не ме искаха.
Относно ФМ знам, че през втория триместър се прави м/у 15 и 23 седмица, а през 3тия -  днес Врагалева ми каза м/у 28 и 32 седммица.
Дано съм била полезна.
Лека и спокойна вечер на всички мамчета!  bouquet

# 73
  • Мнения: 7
Идвам само да споделя набьрзо, защото ще влизам в час. Чакаме момиченце Simple Smile)) Таткото чак се разплака от емоция  Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 239
Buci, честито! Добре дошла сред мамите чакащи госпожици!  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт