Спомени за Тато!

  • 34 397
  • 978
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 121
Виждам, че има хора, които са приели заглавието на темата буквално.Дали има смисъл от нея или не?Ми не си спомням да съм пращала покана на някого да се влючи в дискусията.
Спомням си как майка ми не ни позволяваше да си разказваме вицове за него, за милиционерите също.Спомням си, че през негово време майка ми получи медал за многодетна майка.

# 61
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
...

Вчера минахме покрай лагера в Ловеч, всеки път тръпки ме побиват.

В понеделник ходих да разглеждам Стария Пловдив. Точно срещу входа на Античния театър видях статуята на Сашо Сладура. Преди година прочетох какъв е бил той и за ужасяващата му смърт в един от лагерите (както и за смъртта на други хора, които просто са били богати, с "голяма" уста или хомосексуалисти). Сори, но никакви асамблеи не могат да омаловажат това. Под спокойните води на еснафското ни съществуване си е имало истинско блато. Сега просто нещата отдолу изплуваха.

Конкретно за човека Тодор Живков мисля, че е бил доста простоват и необразован, но достатъчно хитър, за да бъде "послушната маша" и да изпълнява повелите на Великата братска страна. Всъщност, добре, че не го сполетя участта на Чау-то, че сега този селски хитрец щеше и герой да го изкарат.  

# 62
  • Мнения: 5 710
Защото не е ясно дали става дума за него самия, или за епохата.

# 63
  • Мнения: 0
Нечленоразделно говорещ селяндур? Да.
Със селяндурско чувство за хумор? Да
Обаче ако му се подмазваш много ще ти подари апартамент? Да.
Но нищо не стана и сега се гъчите в панелката? Да.
Наричаха го "човек от народа"? Да
Така както наричат сега Краси Аврамов "човека-глас? Да.
"Човек от народа" всъщност значи "ебаси селяндура"? Да.
Така както "човека-глас" е "ебаси нещастника"? Да.
Има паметник в Правец? Да.
Краси Аврамов има паметник в Криводол? Не.
Много хора искат да се върне времето му? Да.
За да могат да не правят нищо на работата си и да няма после къде да харчат парите си? Да.
Много хора очакват месията? Да.
Много хора чакат и Годо? Да.
Вихра чака Иван? Да.
Българите сме мега интелигентни, жените са ни най-красиви, измислили сме компютъра, а Делю е вселенски секс символ? Да-да!

# 64
  • Мнения: 5 710
Ох.. липсваше:)))

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Louis Cifer,  Hug /понеже липсва емотикон за аплодисменти/
Особено за последното ти изречение.

# 66
  • Мнения: 5 710
Тато всъщност е Делю - да, да:)))

# 67
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Понеже споменаха и Сашо Сладура, и Георги Марков, и лагерите край Ловеч и Белене - нека спрем да наричама ТЖ тато.

В памет на тях. В памет на още много хиляди, чиито имена и идеали никога няма да чуем, ако продължим да разискваме колко е струвала тогава ракията или колко дена сме ходели на почивка.

Кощунствено е.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 744
А дали ще се окажеш в лагер?

# 69
  • Мнения: 4 892
Неприятни.

# 70
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
3xi, аз ИЗОБЩО не ти говоря за книги, а за теми в клюкарника. Събирам забравени жестове и Събирам забравени спомени ще са балсам за душата ти.





Ако имах нужда от балсам отдавна да съм в споменатите теми.
3xi, като не ти харесва тук, защо не се пробваш в някоя друга държава?

Вярно е-не ми харесва,но стоя тук и се боря.

# 71
  • Мнения: 169
Моите спомени са,че винаги съм чувала да казват бай Тошо,почти с умиление.Чак след демокрацията според мен се появи това Тато.Даваха на родителите ми по 5 лв към заплатата и всеки пресмяташе:еди колко си заплата,клас и 5 лв от бай Тошо.
Не мисля,че чак толкова е било лошо.Ходиха в ГДР,в СССР на екскурзия по това време,наши приятели ходиха и в Гърция,без протекции.Знам само,че парите бяха ограничени и не можеше каквото искаш да носиш насам натам.

# 72
  • Мнения: 0
Хубавото на този форум е, че някои хора са си със снимките на аватарите.

# 73
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Хубавото на този форум е, че някои хора са си със снимките на аватарите.
Joy Mr. Green

# 74
  • Мнения: 234
mireto,я първо чети в какъв смисъл съм направила коментар,после пиши по него.
Като развален телефон става-от НЕчетене!!!!

Общи условия

Активация на акаунт