ЧЕТВЪРТОкласници на добър час през новата учебна година!

  • 44 212
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 138
От две години не правя "профилактичен" преглед при личния лекар -
прегледа е ръст и килограми,които мога да им съобщя устно.
Реших за себе си,че повече нищо няма да правя проформа.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 127
ходят на фото да се снима за лична карта и бележник (срам, не срам, откара 3 години със снимката от 1 клас). т
И ние сме така  Embarassedобаче имаше една пъпчица от комар на бузката и я разчеша та сега чакам да мине и тогава ще я снимам.
Как не ми се иска да запчва учебната година.

# 17
  • Мнения: 265
Вярно, че трябваше и снимки да се правят newsm78. Ние откаранме с една до трети клас, ама миналата година му сложиха печат точно в/у снимката в бележника, така че сега ще снимаме наново - пък и то порасна детето, измени се Laughing.
Семирамида, браво на твоето момче Hug. Успяла си да го проконтролираш дори и за входни нива да се подготвя. Нас ни мързиииииии ooooh!. Пък и той е сам вкъщи през деня - ние сме на работа, та се мести от компютъра - на телевизора. Това, което му оставям като задължение е да прочете 5-6 листа, или да препише 1 лист (че позабрави да пише)или да порешава 5-6 задачи. Нооооо само едното от тези неща за през деня. Редуваме ги - всеки ден - различно. (Да не си помислите, че прави всичко в един ден Joy мързеланчо Twisted Evil)
di74 БРАВОи на твоето дете, че чете толкова много.
don domat дано се оправите бързичко. Може би е просто настинка. Давай чайчета - не горещи, но топли Simple Smile

# 18
  • Мнения: 265
От две години не правя "профилактичен" преглед при личния лекар -
прегледа е ръст и килограми,които мога да им съобщя устно.
Реших за себе си,че повече нищо няма да правя проформа.
Красива белла и аз съм се отказала да ги правя тези т.н. прегледи. М'че то мога и вкъщи да го "прегледам" Joy

# 19
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Ходим горе-долу редовно на прегледи, не мога да се оплача. Освен мерки и теглилки, нас ни преслушват, преглеждат, разпитват, пускат и изследвания. Следващия път, ако не забравя, ще направим и изследване за кръвната група. При нас няма проблем и за прегледи при специалисти. Сега съм решила да проверим за гръбначно изкривяване. Ортопед ли да търся?  newsm78

Вчера купих раницата, от магазина на Estil. Преговора го почнахме, наблягаме на математиката - между 5 и 15 задачки дневно, зависи от трудността. По "Човек и общество" той сам си направи преговора без да се усети на празника. По български мисля да направим 1-2 диктовки и да го пусна да играе малко на писменката. По английски - той сам започна да си пише някакво съчинение и обеща да ми го даде, като стане готово. Дано е преди началото на учебната година.  Laughing

# 20
  • Мнения: 2 138
Снимки - изкарахме две години с една,
а в началото на учебната година ги снимат в клас/по желание/
За днес ми е обещал една диктовка !!!!!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 127
: di74 БРАВОи на твоето дете, че чете толкова много.
[

Ами , чете защото я карам, ако зависеше само от ния хич нищо нямаше да прочете .

# 22
  • Мнения: 265
jd и аз съм си мислила за такъв преглед - за гръбначно изкривяване. Преди, когато аз бях ученичка, много добре си спомням как в у-ще идваха и ни преглеждаха. Ако някой имаше гръбначно изкр. или дори само бледи наченки на такова, казваха на майките им и те си ги водеха децата където трябва. Аз лично съм нямала нужда, но една съученичка тогава ми беше казала, че правели някакви упражнения(елементарни) на фона на музика. Представях си го като аеробика или каланетика. Нямам и на идея дори на какъв лекар се ходи newsm78. Ще трябва да питаме личните лекари на децата Grinning
п.п. Каква е тази игра писменка?

# 23
  • гр.София
  • Мнения: 2 759
здравейте и от нас  Hug
ваканцията свършва и моят син е в голяма драма  Mr. Green
а и ще е в ново училище , та още повече се вкисва  Crazy
прочел е само 2 книги и половина  Blush ако не го натисках и толкова нямаше да прочете , иначе навсякъде като иде /при едната баба или другата/си носи и така си остават непрочетени  ooooh!
оф и той трябва да се снима ,че караме със снимка от 1ви клас  Joy
раница купихме , ама нищо друго ,чакам да кажат какви тетрадки , блокове и т.н. искат  newsm78

# 24
  • Мнения: 265
desivalko и моят син тази година ще бъде в друго у-ще и в друг клас. Не се сърди. "Малко се притеснявам дали ще се впиша"-казва. А за четенето.... ooooh! и той е прочел 2 книги с "натискане" bambam. И комикси ли не купувах, и занимателни книжки ли не купувах.... Banghead, обаче....не му се чете на детето. Английския най-вероятно тотално сме го забравили, иначе със задачките нямаме проблем.

# 25
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Писменката е като продължение на Буквенката. От едни и същи автори са. По-сложно е, има задачки да се определят думите като части на речта, в кое лице и число са. Определяне на синоними, антоними и разни подобни.
Да, ако се хване в начален стадий, изкривяването е поправимо. Упражненията приличат на каланетика, но ако се изпусне момента, става доста по-сложно. Покрай приказките за тежките раници и няколко случая на възрастни хора с различни изкривявания покрай мен, реших да проверя и децата. Междувременно съм започнала да правя някои упражнения с тях, за всеки случай.

# 26
  • Мнения: 812
здравейте и от мен
ние редовно посещаваме профилактичните прегледи-първо от самото училище още на 15.09 им искат талон за проведен профилактичен преглед,второ ако ми се наложи да взема направление за спецеалист няма да ми даде личния ако детето не е минало прегледа
тази година го оставих съвсем сам да се оправя и за фотото и при личния за моя най-голяма изненада той се справи отлично без никаква забележка явно вече порастват децата и все по-самостоятелни стават
това много ме радва никак не обичам мамини синчета или пък вечно ревящи ,че немогат
достатъчно ми е че все го тикам да учи направо ми е писнало да му чета лекции,колко е важно образованието
докато му влезе през едното ухо товеднага излиза през другото

# 27
  • Мнения: 558
И на нас не ни се учи - задачи решаваме без желание... Май се разиграхме накрая. Направо незнам как ще влезем в ритъм.

# 28
  • Мнения: 2 138
Ще влезем,ще влезем !
Рецептата е известна !
Мами,въоръжете се с много търпение и непрекъснато
показвайте ,че обичате !

# 29
  • Мнения: 3 886
Привет ние вчера взехме  картите за 2 мата от  профилактичния преглед
КРИС КАЗА ЧЕ МУ ЛИПСТВАТ ДЕЦАТА  и иска да почват  да учат което мен малко ме учуди раници няма да зимам имам  4 и са здрави за четенето прочетохме доста книги

Общи условия

Активация на акаунт