Бихте ли работили в траурна агенция

  • 32 359
  • 238
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 467
Aз не мисля, че тук става въпрос за това дали работата е унизителна или срамна, по-скоро е за това, че не всеки има толкова силна психика да се натоварва ежедневно с подобно нещо.

Срамна работа няма. Дори чистачката е достойна за уважение.
Точно за психиката иде реч. Аз просто няма да издържа ...
  Така си мислиш. Познавам две жени,които работят това, ми нищо им няма.Дотолкова са свикнали,че не виждат работата им да е по-различна от която и да е друга.

# 16
  • Мнения: 3 634
Хората, които работят тези професии са прагматични, което не ги прави дебили.

# 17
  • Мнения: 517
Не са дебили, но е необходима изключително здрава нервна система, както и отчасти загърбване на всякаква емоционалност. Не е за всеки, определено. Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 6 743
Знаеш ли...аз работех като мед сестра и съм се сблъсквала не по-малко със смъртта и то лице в лице, колкото някой от траурна агенция.
Бих го работила ако ми се налага и нямам друга алтернатива... Както е казала Знаток  преди мен "Никога не казвай никога"
Но щом мога да избирам и имам и друга опция не бих избрала тази професия.
Не, защото е срамна или нещо... напротив. Просто заради психическото натоварване, което се трупа и избива на някъде, колкото и да се стараеш да се абстрахираш...
Това е  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 2 623
Не са дебили, но е необходима изключително здрава нервна система, както и отчасти загърбване на всякаква емоционалност. Не е за всеки, определено. Peace

 Peace Точно !

# 20
  • Мнения: 4 841
Малко съм далеч от целия този култ към смъртта и прилежащите и ритуали - не ги харесвам, не ги одобрявам, и не ги спазвам. От момента, в който Животът напусне едно тяло, то вече няма никакво значение само по себе си, и не виждам никакъв смисъл от обгрижването му.

В същото време щом хората имат нужда от цялата тази погребална индустрия, и има търсене, значи няма лошо да има и предлагане. Когато един човек държи тялото на близък нему човек да бъде обгрижено с уважение и достойнство, естествено, че трябва да има някой, който и да го направи.

Аз лично нямам скрупули да работя където и да е, защото, както казах, не почитам култа към смъртта, и не виждам с какво телата на мъртви хора са по-значими или по-различни от висящите на ченгел тела на прасета в месарските магазини.

Извинявам се предварително, ако думите ми накърняват нечии романтични представи за различността и уникалността на човешката съвкупност от клетки.

# 21
  • Мнения: 3 634
Извинявам се предварително, ако думите ми накърняват нечии романтични представи за различността и уникалността на човешката съвкупност от клетки.

 thumbsup

# 22
  • София
  • Мнения: 7 992
Въпрос на нагласа. Баща ми разказваше, че първият му случай като млад хирург бил да му докарат затворник, нагълтал се с пирони.
И при медицинските професии, и в траурните агенции се изисква определена нагласа. Хората, работещи това, не са с по-малка емоционалност или нечовеци, но привикват.  
Не знам дали бих работила. Ако се налага, по-вероятно бих.

# 23
# 24
  • Мнения: 4 292
На този етап не бих. Винаги съм имала проблем да разграничавам работата от личния живот и обикновено пренасям вкъщи притесненията си.
Човешката мъка би ме натоварила много, няма да успея да се дистанцирам. Не е за мен това, познавам се добре.

# 25
  • Мнения: 75
Бих,ако заплащането е достатъчно добро и нямам друг избор!

# 26
# 27
  • Варна
  • Мнения: 826
Определено не бих.Не си представям да прекарвам деня си заобиколена от ковчези,кръстове и венци.Не бих се справила и с дистанцирането от нещастието на хората.Не е за мен. Confused

# 28
  • Мнения: 116
Не бих.Но си мисля,че хората рботещи в такива агенции претръпват с времето.

# 29
  • София
  • Мнения: 149
А бихте ли работили хирург в спешно отделение, патоанатом, пътен полицай?Те не виждат ли дори по- лоши неща?Странно защо техните професии не се спрягат такъв негативизъм.
Работата на погребалния агент е в по- голямата си част разправии с бумащина и тичане по инстанции.Всъщност в една погребална агенция длъжностите са много и не се свеждат единствено до "контакта" с покойници - някои работещи в този бранш са срещали такива само на снимка.
Светът е пълен с нелицеприятни неща, които не всеки би понесъл и наистина, някои хора имат слаба психика за подобен род гледки, но това поголовно отричане на всичко свързано с такава дейност ми идва малко лицемерно.

Общи условия

Активация на акаунт