31 СУЧЕМ "Иван Вазов" ?

  • 38 474
  • 158
  •   1
Отговори
# 135
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не във всеки район има такова малко основно училище, Шани. Иначе и аз бих се насочила към такова за малката ми дъщеря. Едновремешните ЕСПУ-та, сега СОУ са преобладаващата част от училищата в София. Все още.

# 136
  • София
  • Мнения: 1 504
denniss , ти реши ли твърдо за 31во?
Аз навивам ММ за 12то и ако го приемат малкия там с немски, веднага го записвам.
31 -во ми е резервният вариант. Днес подадох в 38 ОУ Васил Априлов. Има пълните шансове да я приемат.  Peace
Приема мисля, че вече е решен  Wink Успех..Simple Smile)

6. Няма я изкуствената обществена истерия на родители за "елитно" училище, както е 31-во, но се оказва, че 38-мо е на много, много добро ниво.
С това не съм съгласна, основно с връзки се влиза....така че, истерия и за 31 и 38 е в пълна сила за съжаление:)))
А някой знае ли, кой ще води 4тата паралелка в  31-во и дали ще са 3 или 4 паралелките?
И аз малко извън темата, но не мога да не го споделя 109 /все училища в района/ единствено те направиха родителска среща /16/04/14/ и представиха учителите, които ще водят първокласниците..Спряга се, че и 12-то ще има такава родителска среща, но до момента в сайта няма нищо..
Дописвам, че се сетих още нещо...Тази година броя на децата в паралелка не трябва да надвишава 24 деца, защото по наредба били 22 деца. Директорката имала право на 10% увеличение на паралелка и 10% имал министър, но тази година министърът бил казал, че няма да подписва тези 10 %, поне така каза директорката на 109 ОУ. Та да видим:)))

Последна редакция: чт, 08 май 2014, 15:22 от EmiR

# 137
  • Мнения: 18
Здравейте!
Имам следното питане: Някой знае ли нещо повече за преподавателите от 2-ри клас? Някакви отзиви, коментари за тях? И как се изучава английски език в първи клас - по колко часа седмично, добро ли е нивото? Ако тук има родители на деца, които сега са завършили 1-ви клас, ще се радвам на обективно мнение и оценка. Както е тръгнало, ще местим детето там, т. к. изобщо не сме доволни от 93-то СОУ!
Предварително благодаря!  Peace

# 138
  • София
  • Мнения: 3 524
EmiR чак сега ти видях поста и с малко закъснение за протокола да кажа че имаше родителска среща в 12то на 27 май за която звъняха на всеки родител.
а броят на децата е максимум 24, като училището може да определи да са 22 и по техните нормативи (не съм сигурна дали идва от наредба или е заповед на министъра) са до 24, това ни обясниха на родителската среща.

# 139
  • Мнения: 8
denniss , ти реши ли твърдо за 31во?
Аз навивам ММ за 12то и ако го приемат малкия там с немски, веднага го записвам.
31 -во ми е резервният вариант. Днес подадох в 38 ОУ Васил Априлов. Има пълните шансове да я приемат.  Peace
Приема мисля, че вече е решен  Wink Успех..Simple Smile)




6. Няма я изкуствената обществена истерия на родители за "елитно" училище, както е 31-во, но се оказва, че 38-мо е на много, много добро ниво.
С това не съм съгласна, основно с връзки се влиза....така че, истерия и за 31 и 38 е в пълна сила за съжаление:)))
А някой знае ли, кой ще води 4тата паралелка в  31-во и дали ще са 3 или 4 паралелките?
И аз малко извън темата, но не мога да не го споделя 109 /все училища в района/ единствено те направиха родителска среща /16/04/14/ и представиха учителите, които ще водят първокласниците..Спряга се, че и 12-то ще има такава родителска среща, но до момента в сайта няма нищо..
Дописвам, че се сетих още нещо...Тази година броя на децата в паралелка не трябва да надвишава 24 деца, защото по наредба били 22 деца. Директорката имала право на 10% увеличение на паралелка и 10% имал министър, но тази година министърът бил казал, че няма да подписва тези 10 %, поне така каза директорката на 109 ОУ. Та да видим:)))

За 31-во  Карагрошева, Христова, Колева и Емилия Георгиева
всичката информация им е в сайта и родителска е имало

# 140
  • София
  • Мнения: 1 504
Ами благодаря за инфото, но до класисаренто нямаше информация, кой ще е 4я преподавател. С публикуването на паралеките се разбра за Емилия Георгиева. Иначе бях на родителска.

# 141
  • София
  • Мнения: 266
Здравейте!Моля тези,които имат впечатления за обучението от 5 до 7 клас да споделят мнение.По-конкретно ме интересува втория чужд език и математиката.Благодаря!

# 142
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Здравейте!Моля тези,които имат впечатления за обучението от 5 до 7 клас да споделят мнение.По-конкретно ме интересува втория чужд език и математиката.Благодаря!

С уговорката, че всичко зависи от учителя, а учителите може да са други следващата година, мога да кажа че такова обучение почти няма.

# 143
  • Мнения: 623
Здравейте!Моля тези,които имат впечатления за обучението от 5 до 7 клас да споделят мнение.По-конкретно ме интересува втория чужд език и математиката.Благодаря!

С уговорката, че всичко зависи от учителя, а учителите може да са други следващата година, мога да кажа че такова обучение почти няма.

Предполагам, че става въпрос за учителката по немски, 3 години-3 различни, нещо такова се получи и по испански, та после децата не знаели...

По математика учителката е много сериозна(Кънева), водеше всички паралелки, има подход към децата и дори без допълнителна подготовка дете спокойно може да изкара над 5 на НВО, а пък и ако малко се напъне...

Лично аз съм много доволна от 1ви до 4-ти клас, но там най-голямо значение има Учителката(Станишева), а нашата беше перфектна, създаваше градивна стимулираща конкурентна среда и децата де бореха за своето браво!

Последна редакция: чт, 02 юли 2015, 22:48 от mameva

# 144
  • София
  • Мнения: 266
Здравейте!Моля тези,които имат впечатления за обучението от 5 до 7 клас да споделят мнение.По-конкретно ме интересува втория чужд език и математиката.Благодаря!

С уговорката, че всичко зависи от учителя, а учителите може да са други следващата година, мога да кажа че такова обучение почти няма.

Предполагам, че става въпрос за учителката по немски, 3 години-3 различни, нещо такова се получи и по испански, та после децата не знаели...

По математика учителката е много сериозна(Кънева), водеше всички паралелки, има подход към децата и дори без допълнителна подготовка дете спокойно може да изкара над 5 на НВО, а пък и ако малко се напъне...

Лично аз съм много доволна от 1ви до 4-ти клас, но там най-голямо значение има Учителката(Станишева), а нашата беше перфектна, създаваше градивна стимулираща конкурентна среда и децата де бореха за своето браво!
Благодаря ви за отговорите.В голяма дилема бяхме.Решихме испански,защото мисля,че е по-лесен от немския и за допълнителните два часа ще научи повече.Математеката не я влече, но сега малко съжалявам, че не я избрахме.Гледам,че пуснаха и трета паралелка с математика.Там се учат три часа повече и може би родителите се надяват,че ще минат без частни уроци в седми клас.
Имате ли представа как са се справили тази година седмокласниците по математика?

# 145
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Имате ли представа как са се справили тази година седмокласниците по математика?

Доста добре Simple Smile
Кънева наистина е съкровище. Една от малкото.
Да, имах предвид учителката по немски, но не мога да кажа много ласкави неща и за преподаването на английски. За съжаление.
Чувам добри неща за след 7-ми клас, обаче.

# 146
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Ако има мераклии за немската паралелка и са в резервите, само да вметна, че едно място от класираните деца се освобождава - щерката категорично не иска (и аз също, но нейна беше крайната дума). Вече е записана в друго училище. Peace

# 147
  • софия
  • Мнения: 139
Здравейте!Моля тези,които имат впечатления за обучението от 5 до 7 клас да споделят мнение.По-конкретно ме интересува втория чужд език и математиката.Благодаря!
Писах ти на лични!

# 148
  • софия
  • Мнения: 139
Здравейте!Моля тези,които имат впечатления за обучението от 5 до 7 клас да споделят мнение.По-конкретно ме интересува втория чужд език и математиката.Благодаря!

С уговорката, че всичко зависи от учителя, а учителите може да са други следващата година, мога да кажа че такова обучение почти няма.

Предполагам, че става въпрос за учителката по немски, 3 години-3 различни, нещо такова се получи и по испански, та после децата не знаели...

По математика учителката е много сериозна(Кънева), водеше всички паралелки, има подход към децата и дори без допълнителна подготовка дете спокойно може да изкара над 5 на НВО, а пък и ако малко се напъне...

Лично аз съм много доволна от 1ви до 4-ти клас, но там най-голямо значение има Учителката(Станишева), а нашата беше перфектна, създаваше градивна стимулираща конкурентна среда и децата де бореха за своето браво!
Абсолютно подкрепям казаното!Дъщеря ми завърши седми клас,испанската паралелка, смениха се няколко преподаватели, пълна щета!За Кънева съм с две ръце!


# 149
  • софия
  • Мнения: 139
Имате ли представа как са се справили тази година седмокласниците по математика?

Доста добре Simple Smile
Кънева наистина е съкровище. Една от малкото.
Да, имах предвид учителката по немски, но не мога да кажа много ласкави неща и за преподаването на английски. За съжаление.
Чувам добри неща за след 7-ми клас, обаче.
По английски език положението също беше трагично,две учителки за три години,децата знаеха повече от тях...
Само да кажа ,че по БЕЛ на НВО децата се представиха много добре,един глас давам за Любка Василева! Ще ви се стори строга,на моменти ужасна,но се оказа страхотен преподавател!

Общи условия

Активация на акаунт