Разводът - наследствен ли е?

  • 12 329
  • 216
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 186
Чак наследствен...Още не съм разбрала да има ген на развода.
Това,че възпитанието и средата влияят върху начина по който градим живота си е ясно. Crazy
Не разбрахте ли че в живота гаранции за нищо няма?
Статистиката не е закон.
Имам усещането,че развода се приема като някаква заразна болест или слабост.Мисля,че все по-често ще се случва.

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 4 231
Клеми, хората се менят. Много е погрешно виждането, че човек остава завинаги един и същ. Животът е динамичен и неминуемо той ни моделира, а ние се приспособяваме.
От друга страна, всеки греши. Ако си допуснал грешка, трябва ли цял живот да плащаш за нея и да повличаш и други жертви заедно със себе си?

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 381
И тук стигаме до въпросът - защо си влязал в брак, че си и родил деца на такъв долен тип, егоист, който непрекъснато те подценява и не те уважава? Надали ей така, изведнъж е станал такъв.  Значи преди 5-10 години за теб е бил най-прекрасният човек и си му прощавал всички тези недостатъци, а сега - хоп, не те понасям повече. Обясни ми как става това? Peace
Додо, в бг-мама сме, темата винаги залита в друга посока.  Mr. Green
много лесно. хората се променят. понякога в съвсем различни посоки и стават несъвместими.
да не говорим, че може въобще причината за бракът да не е била обич, а временно увлечение, непланирана бременност, бягство от проблемно семейство /може би по-скоро за момичетата/... и какво ли още не.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 810
Разбирам, стават грешки. Но защо за твоята грешка трябва да плащат и децата? Не ми се струва разумно.
Хората се променят, но не вярвам най-милитя съпруг и грижовен баща изведнъж да стане егоистично чудовище. По-скоро може да си се заблуждавал в началото. Но пак питам - какво са виновни децата?

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 381
естествено че нищо. само че понякога разводът е по-доброто решение. според хората и ситуацията.
а за хората си в грешка - променят се и още как. може пак да е грижовен съпруг - ама не за теб. примерно.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 4 231
Аз мисля, че децата плащат за грешките ни, именно, когато ги принуждаваме да живеят с тях неизменно.

# 66
  • София
  • Мнения: 62 595
Разбирам, стават грешки. Но защо за твоята грешка трябва да плащат и децата? Не ми се струва разумно.
Хората се променят, но не вярвам най-милитя съпруг и грижовен баща изведнъж да стане егоистично чудовище. По-скоро може да си се заблуждавал в началото. Но пак питам - какво са виновни децата?

може, може, с времето такива особености само се задълбочават. Същото важи и за жените, не е само за мъжете. Като цяло хората живеят в един брак повече години, отколкото са живяли с родителите си, има време човек за десетилетия да покаже най-доброто и най-лошото от себе си.

# 67
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не съм чела цялата тема.
Аз имам обратни впечатления.

# 68
  • Мнения: 186
Хората са различни,не може за всички да важи една истина.
Едни ще „търпят“ и може дори да намерят щастие в нещо друго,но други няма да се примирят с такова положение.

# 69
  • София
  • Мнения: 8 044
Понякога атмосферата в брака се влошава и от непоносимостта на родителите един към друг. Някои го наричат непреодолими различия. Това е далеч по-неприятно съжителство, сравнено с простичката раздяла.

# 70
  • Мнения: 2 510
Не не е наследствен, но част от качествата са наследствени и отношението към брака е "наследствено".
Най-трудно е на първия от рода, който е дръзнал към развод.
Следващото поколение или приема развода като мярка за разрешаване на противоречия или въобще го отхвърля. Зависи от много неща.
Едно е сигурно, че ако никой в рода ви не се е развеждал, това не се отнася за теб и ако всички са разведени, отново не значи, че ти ще си в разведените.
Значи не е наследствен, дори и през поколения.

# 71
  • Мнения: 3 611
Ами в моя род няма разводи, ама ей на - аз точно днес я сколасах тая работа . Ха да ми е честито Simple Smile Даже след делото с мъжо ходихме да се почерпим послучай случката Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 17 414
С годините ми направи впечатление интересна тенденция - обикновено в семейства, в които е имало развод, се повтаря в някое от следващите поколения. Обратното - има семейства, в които никога никой не се развежда. Споделете вашите наблюдения.

Вярно е!
Има и статистики по темата! 


Е дай да ги видим де, аз и Лабрадор попитах, той поне призна, че няма такива.

# 73
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
нашето НСИ не дава, иначе авторите на статиите си имат ... ама да ходя да ти ги търся .. няма нужда.

# 74
  • София
  • Мнения: 17 414
Добре де, пусни ми поне статиите с цитираните източници, аз ще си ги потърся.
Не се заяждам, разбери, действително искам да прочета такава статистика.

Общи условия

Активация на акаунт