Живеещи в Италия, част 119

  • 49 728
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 402
Печени кестени ,но в камина ,и чаша хубаво червено вино ,са максимума за мене през есенните вечери  Peace Hug Hug

иначе ,ние ходихме за кестени преди 2 седмици, но нищо не набрахме ... Confused Crossing Arms -имало някаква болест по дърветата тази година и не станали. Затова пък ни остана прекрасния ден сред природата и естествено барбекюто  Hug

Момичета, умря ми папагалчето Жужу... Много ми е мъчно за него...
Никога повече няма да си купя каквото и да е дом.животинче, именно заради болката ,която изпитах когато се разболя и умря...

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 14:18 от ffr

# 691
  • Мнения: 3 425
Ффр,  Hug  Hug  Hug много е неприятно и аз вече не се впускам в това приклИУчение  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes (не знам къде е ИУ-то на таз клажиатура  Crazy )

10цент, на какъв тиган ги правиш кестените?

Маркрит, въпрос на вкус е....има и сушени-аз лично не ги харесвам  Peace

Буона доменика  Mr. Green

# 692
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ффр, една прегръдка от мен, милото, разбирам те  Hug Hug
Момичета, гледахте ли мото джи пи, какво ли е състоянието на Симончелли, сега казаха че състезанието е анулирано след падането му, дано да не е нещо серизно Praynig Praynig Praynig

# 693
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Еми това е........Бог да го прости, беше ми любимец Cry Cry Cry

# 694
  • Мнения: 5 462
Еми това е........Бог да го прости, беше ми любимец Cry Cry Cry
Shocked

# 695
  • Мнения: 402
Паче анима суа !!! И аз го знам кой е ,щото мъжът ми ме държи във течение със почти всички спортове .  Rolling Eyes Sad Моторите са едно от нещата ,които забранявам на сина си ,дори и да мисли за тях Sick Naughty . Когато работих в опер.блок ,най- тежките травми,които съм виждала са именно след инчиденти с тях !!!

Линдита, ти като изявен готвач Hug, няма ли да ходиш на празника на Барила,който днес разбрах ,че е в Торино  Thinking

Кала,ти какво животинче си имала ?

Благодаря ви ,за съболезнованията за мъничкият ми Жужу...

# 696
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833

Линдита, ти като изявен готвач Hug, няма ли да ходиш на празника на Барила,който днес разбрах ,че е в Торино  Thinking



Имам си работа в къщи а и честно казано ми се помрачи настроението днес Cry Cry

Ще сготвя едни талятеле на Барила в къщи за обед  Peace

# 697
  • Мнения: 5 462
Аз пък вчера готвих паста на фурна с бешамел и рагу .
Като направя една тава за двамата има и за двата почивни дни.
По често правя лазаня с пресни собственоръчно правени кори, обаче вчера мъж ми заби по неговите си хобита и ми липсваше неговата помощ при работата на корите с машинката.
Затова извадих един пакет паста и готово.
Обаче май за довечера няма да има останало нищо в тавата и може да приготвя някаква рибка / пак по италианска рецепта /. Wink Sunglasses  chef

# 698
  • Мнения: 5 710
Бог да го прости този състезател ( когото не познавам, защото мразя този спорт).


Кала, аз правя кестени на тигана за омлет, той е по-тънък, но става и на обикновен телфлонов тиган. Иначе продават и специални тигани за кестени ( моя го изхвърлих), които са с дупки и много дълга дръжка, за да можеш да ги премяташ. За мен беше неудобен, а и на пряк огън изгаряха преди да са готови, да не говорим в какво състояние беше самия тиган, който е мн. тънък.

# 699
  • Мнения: 3 425
И аз не съм голям фен на спорта,особено на по/комерсиалните,но хич не ми става приятно при такива новини  Confused

Ффр, аз като бях на 8 голям зор дадох за едно куче  Crazy ,че моята приятелка беше взела  Crazy и общо взето 1 месец ми беше занимавката и после ...детска му работа Mr. Green ,но си го обичах  Heart Eyes беше интересно приключение за цялото семейство ...само след 4 години *слезе* при баба ми да си правят компания....и уж бях тинейджърка и вЕтър ме вееше на бЕл кон,но като ветеринаря при последната инжекция(витаминозна май) ми каза да си оставим да си почине...все още не беше така разпространено лекуването на животни  Rolling Eyes и много ме *жарна* това приключение и не искам повече....даже избягвам контакта  Rolling Eyes

Лени, 10х....ядат ми се много даже исках да отидем до някоя сагра,но няма да ми се отвори парашута тази седмица  Crazy

# 700
  • Мнения: 6 362
Лени, 10х....ядат ми се много даже исках да отидем до някоя сагра,но няма да ми се отвори парашута тази седмица  Crazy

Аз не ям кестени и затова не съм се интересувала специално, но си спомням, че една приятелка, докато беше бременна, и после на следващата есен, докато пък кърмеше, специално не ядеше кестени. Помня го, понеже орева орталъка, че много обича кестени, пък вече 2 години не можела да ги яде. Mr. Green Ако искаш, разтърси се в нета за подробна информация. Може пък причината да е основателна. Peace

# 701
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ние излязохме следобеда да се разходим и накрая отидохме и на каза Барила, беше хубаво, разведрихме се, правихме публика на победителя, опитахме няколко вида паста, организаторите се бяха постарали, беше весело Wink
Кестени обичам, ама като им дойде сезона да ги опитам и после не се сещам много Peace
Приятна нова седмица на всички    bouquet

# 702
  • Мнения: 3 425
Лени, 10х....ядат ми се много даже исках да отидем до някоя сагра,но няма да ми се отвори парашута тази седмица  Crazy

Аз не ям кестени и затова не съм се интересувала специално, но си спомням, че една приятелка, докато беше бременна, и после на следващата есен, докато пък кърмеше, специално не ядеше кестени. Помня го, понеже орева орталъка, че много обича кестени, пък вече 2 години не можела да ги яде. Mr. Green Ако искаш, разтърси се в нета за подробна информация. Може пък причината да е основателна. Peace

Мерси Барб  Hug
Ooo,веднага ще прочета  newsm78 това за първи път го чувам  newsm78

# 703
  • Мнения: 1 100
"In virtù della presenza dell'acido folico la castagna è anche consigliata in casi di gravidanza in quanto quest'ultimo è in grado di prevenire l'insorgere di alcune malformazioni a livello fetale. "

"Pensare che in gravidanza si deve mangiare per due persone è sbagliato. Ma è giusto seguire una dieta normale ed equilibrata per controllare il livello di zucchero presente nel sangue. Per cui è importante mangiare frutta e verdura, evitando però banane, uva, datteri, castagne, fichi secchi e prugne secche"

 Laughing ха сега де !

Последна редакция: пн, 24 окт 2011, 11:55 от dune

# 704
  • Мнения: 1 545
Привет от Covent garden market. Краката ме болят зверски, но има има два часа за разходки. За толкова кратко планувано пътуване преуспяхме с плана и вече набелязах за следващия път, възможно най-скоро. Присъединявам се към влюбените в Лондон, определено е великолепен.

Общи условия

Активация на акаунт